Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
15. apr 2014

@zuzana172 Jasné ,už som ho písala pár stránok naspäť 🙂
DOBOŠKA
Piškót : 600g polohrubej múky , 150g praš. cukru , 150g smetolu , 10 PL mlieka , 2ks vajíčka , 1 KL sódy bikarbóny , štipka soli ....zamiesim si cesto ,rozdelím na 9 rovnakých častí a vaľkám na potrebný priemer a hrúbku cca 1-2 mm...navaľkanú časť si preložím na plech (pečiem na plechu naopak ktorý jemne posypem hladkou múkou) a až na plechu si priložím napr. misu ráfik a podľa toho orežem...zbytky krajom mám tak 1cm + - ...z tých zbytkov ale nazbieram ešte na 2-3 ďalšie platy ... teda tak ako bolo v tejto tortičke 12ks
...plnku robím takto: 1l mlieka , 2ks zlatý klas , 600g másla , praš. cukru - podľa chuti , kakao a 4-5 PL rumu
- toto množstvo surovín je na priemer 22 cm

jakelina
15. apr 2014

@artepf ty bláho, ten první dort, nechápu jak jsi to udělala, vypadá to jak opravdové 😉

lucianak
15. apr 2014

@artepf Krásne torty, môj malý 1,5 ročný nad nimi len jeeeeeeeej, waaaaau... , 😀

mrka2
15. apr 2014

@artepf perfektne! vsetky do jednej... a ta prva... no mna by kleplo,kym by som to urobila, ja by som veru taku tortu popravde ani nerobila, to by som sa hned vyhovorila,ze nemam cas 😅 super super 🙂

artepf
15. apr 2014

@jakelina
@lucianak
@mrka2 holky jste zlaté, moc dík 😉 , no abych pravdu řekla, tak bych ho každý víkend taky nechtěla dělat, ale bylo to u nás do práce pro mistra výroby, který šel do důchodu, tak to by se těžko odmítalo.
Manžel mi na to musel udělat konstrukci, protože požadavek byl, aby vrch sundávací, tak jako originál Siemens výrobek 😝 , takže spodek byl na sololitové desce obalené folií, v každém rohu dřevěný kolík, do toho jsem vsunula dvě třetiny dortu, stěny kolem dokola z marcipánu a na to na kartonu zbytek dortu, pár hodin mi to dalo, ale ani tak jsem nebyla úplně spokojená 😠 , hlavní ale je, že obdarovaný byl nadšený 🙂

mirka100911
15. apr 2014

Prosim vas,ako potahujete tortu ktora je dost vysoka? Na zajtra robim taky maly priemer (17 cm) a na vysku bude mat cca 20 cm. Neviem, ci sa mi naspodu nebude "krcit" marcipan. Neviem, ako to spravne popisat... Normalne ako klasicky kruh?

jakelina
15. apr 2014

@mirka100911 ano jako normální kruh.

mirka100911
15. apr 2014

@jakelina No tak som zvedava, ci tam nebudem mat "faldiky''... 😅 Dik

adrika202
15. apr 2014

tak ja ráno dve odovzdávam .. foto hruza ale rano uz nie je čas fotit 🙂

jakelina
15. apr 2014

@mirka100911 je lepší vyválet si větší kruh a raději mít hodně přesah než to mít těsně

pipka
15. apr 2014

@artepf ty blaho! a ja ze si nam nafotila nejake suciastky od muza z roboty 😅 😅 😀 😀
klobuk dole! ja uz len tu konstrukciu keby som mala robit, tak by som sa na to vy... 😝 😀 😅

jachin
16. apr 2014

@artepf tie šachové figúrky sú originál kúpené či doma robené? 😕

sticker
16. apr 2014

@artepf Prekrásne torty!!!!!!!! A tie figúrky na dámu..... to si koľko robila? 😵

daniela09
16. apr 2014

raz tú čokoládu zdolám

heni79
16. apr 2014

@artepf
Neskutočné torty!
Dom krásny, šachovnica nemá chybu a tá torta pre majstra k odchodu do dôchodku - no úplne mi padla sánka!!!!
Naozaj perfektné.

jakelina
16. apr 2014

Jedna dorta v týdnu, je to únavné dělat hned po víkendu na středu dort a k tomu modelování na víkend. Mám dost.

pupickova
16. apr 2014

Holky co si myslíte o kombinaci čokoládový korpus, hodně čokoládové zdobení a ovocný (nejspíš lesní směs) krém? nebo bude lepší klasický vanilkový krém a ovocem proložit?

sikag
16. apr 2014

@artepf genialne torticky!!!!

sikag
16. apr 2014

@mirka100911 podla zdobenia co planujes, mozes spravit aj naprv bok a potom na to prehodit vrch inej farby
@pupickova moze byt, alebo u nas najviac fici s tomuto aj extra coko krem s akymkolvek ovocim - lesne plody, maliny, jahody, alebo pribnacik gastanovy je osviezujuci

delina
16. apr 2014

Ahojte, potrebovala by som poradit. Chystam sa robit tortu a chcem ju "obalit" malinkymi marcipanovymi kvietkami. Ked tortu natriem maslovym kremom budu drzat? Alebo mozem pouzit krem, ktorym budem tortu plnit - slahacka + salko? Dakujem.

pupickova
16. apr 2014

@sikag já se právě bála aby to nebylo až moc čokoládová bomba... ale je fakt, že jeden čoko krém teda taky dělám moc ráda a s ním by to ovoce bylo super! 🙂

lucianak
16. apr 2014

@jakelina Krásna a pritom jednoduchá tá so sovičkou 😵 takéto milujem

artepf
16. apr 2014

@jakelina
@jachin
@sticker holky moc děkuju 😉 , ty šachové figurky jsou z marcipánu, to mě teda fakt těší, že vypadají opravdově, však jsem taky dělala asi 4 hodiny, i když se to ani nezdá 😠

jakelina
16. apr 2014

@lucianak děkuji

mimcak
16. apr 2014

@jakelina krásna je tá sovičková 😵

lokalistin
16. apr 2014

@artepf wow wow wo uplne perfektne

timuss
16. apr 2014

@delina na šľahačkový krém určite nie...inak neviem, mám pocit, že sa torta zvykne najprv potiahnuť a potom sa dávajú kvietky, ale možno by sa dali dať aj priamo na maslo...možno poradí niekto skúsenejší 😉
ale dúfam vieš, že ako jednoducho to vypadá, také to je časovo náročné 🙂

lokalistin
16. apr 2014

Baby ja som stravila cely den v kuchyni bratovi zistili vyskoy stupen celiakie a aj jeho syn ma tak som im chcela nieco na velku noc upiect no totalny des, neviem ci koli tej muke,alebo ze som nedala ako v recepte rastlinny tuk,ale maslo ale vsetko je to take krehke,ze to ani chytit nemozte hned sa to rozpadne no neva urobim doma korpus ten uz mam odskusany s mascarpone a jahodami

lokalistin
16. apr 2014

Este fotocky, mrkvove satecky recept od @jakelina dakujem nejake strojcekove pecivo a obycajny moj korpus len z bezlepkovej muky

delina
16. apr 2014

@timuss ano, viem ze je to casovo narocne 🙂 budem mat pomocnicky na vykrajovanie a tvarovanie kvietkov... len neviem, ci mozu ist priamo na maslovy krem a ci ich staci pritlacit alebo niecim natriet... mozno by bolo dobre ich dat rovno na naneseny krem, kym este nebude tuhy...