Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
16. apr 2014

@delina ja by som asi robila tak, že by som tortu najprv natenko potiahla, a potom lepila na poťah a to už nasucho, prípadne kvapkou vody ak by to nedržalo...

lenuliatko
16. apr 2014

Moja krstinová tortička s kočiarikom. S kočiarikom som sa napiplala, od dokonalosti má ďaleko, ale nabudúce to už bude lepšie 🙂

mariann2
16. apr 2014

@adrika202 tá tortička s jahodami je krásna, s dovolením si požičiam nápad

janka62
16. apr 2014

ahojte dievcence,,robila som basketbalovu loptu a aj kolac tortu pod loptu,,,vazi to skoro 9kg...poradte mi kolko mam pytat eur za taku tortu...,zatial som to robila len rodine za material,,,teraz uz cudzej zene,,,a nemam paruu co pytat....dakujeem..🙂

akapulko
16. apr 2014

@janka62 povecsine pytaju cukrarky 10uer kg niekde aj 11-12kg to je ne tebe🙂90eur urcite pytaj! 😉

janka62
16. apr 2014

@akapulko dakujem....juuj,,to az tak vela mam pytat,,som myslela ale 45-50eur....to fakt tak drahe,tolko pytaju...?

akapulko
16. apr 2014

@janka62 😀 😀 😀 ano tak pytame🙂)ved si zrataj co ta ta torta stala zarataj si energie(elektrika voda servitky spilky proste vsetko co pri tom minies ale nevidno to)!!!!a kolko casu si pri nej stravila na kolko si cenis svoju pracu! 😉 😉

janka62
16. apr 2014

@akapulko som si zratala...a ta praca uuff kolko som sa nalepila 5-6uholnikov a este mi to aj zo zaciatku nesedelo,,potom to uz islo,,,no hej to mas pravdu energie ,voda atd...noo poviem vam ze je to fuska taka torticka...aj ked sa stou hmotou robi dobre,ale kolko trpezlivosti k tomu treba,,,ale mam radost ze sa mi vydarila,,,len skoda ze tu nevim pridat fotku,,cakam na syna,ten mi to musi .....a mooc dakujem za pomoc... 🙂

lokalistin
16. apr 2014

@janka62 Robis to ako hobby? alebo si chces privyrobit, ja ako hobby, tak väcsinou na torty doplacam ak si chces privyrobit tak, mozem sa opytat kolko ta stal nakup na tu tortu? isla si nakupit peso? alebo na aute? kolko casu ti zabral nakup + pecenie plnenie zdobenie? Material urcite nebol pod 20€, voda, elektrina a vypocitaj si co ti zostalo na hodinu prace.Mozno, ak vobec 2€ na hodinu? Kto ti v dnesnej dobe bude robit za 2€ na hodinu, to sa radsej venuj rodine, ak je to len hobby je to ok

janka62
16. apr 2014

@lokalistin Zatial ako hobby,no nakup bol za 27,65eur...bola som pravdaze autom...no jeden den som upiekla druhy naplnila a treti zdobila,,ale mozem povedat ze zdobenie mi zabralo najviac casu,,som zostala az prekvapena ako dlho mi to trvalo...ale nic neslo urychlit,,treba na to trpezlivost a zrucnost...byvam casto sama doma,tak preto chcem vyplnit cas.....mooc dakujem za odpoved...ste zlate 🙂

lokalistin
16. apr 2014

@janka62 no vidis odpovedala si si sama, nakup 28€ urcite neratas papier na pecenie, kuchynske utierky, jar alebo tabletky do mycky, benzin, ja podsypavam solamylom tak aj ten, ono sa to nezda podlozka ja ked davam na podlozku stuhy alebo baliaci papier, celofan spendlikmi zachytavam stuhu o podlozku spajle. Jedno s druhym a si na 50€, ale je lepsie sa o cene rozpravat predtym, lebo moze byt, ze pani zostane zaskocena 😖

dagmarmustafa
16. apr 2014

@jakelina jej, to je prekraaaasna sovickova!!!!!!!!

jakelina
16. apr 2014

@dagmarmustafa děkuji 😉

mamcas
16. apr 2014

Ahojte 🙂 prosim vas take tie kruhove podloxky pod tazsie torty, ktore potahujete tiez hmotou su vlastne co? Namieru vyrezana doska a potiahnuta? Kujem za radu 😉

adrika202
16. apr 2014

@lawli dnes som robila dobošku podla teba,teda zatial len platy ,ale neviem ci som urobila nikede chybu ,no mne sa to zda moc suche , zmäkne a navlhne to ked sa naplni a odstoji ? dik za odpoved 🙂

zz134
16. apr 2014

dievcatka opat pls help...preco mi linecke cesto zacalo blazniet? prve 3 plechy v pohode a potom sa mi zacalo trhat, nedalo sa rozvalkat tak odskakovalo od seba a vsetko bolo skarede...zeby to spravila muka ked som ho valkala?moje ňuňu:(
pridavam aj foto ake skarede potom bolo..a akurat na vlaciku pre
dakujeeeeem

mirka100911
16. apr 2014

Dnesna pre maminku Danu k meninam... 😅

lucula73
16. apr 2014

@mamcas hmotou sa može potiahnuť ajj polystyren.........a neskúšala som ešte,ale vravia,že ak necháš po bokoch len kusok tej podložky trčať,tak ti udrží aj veľkú váhu...proste aby tá podložka neprečnievala veľa,aby to za to nikto nedržal.potom je to v pohode............a dosky neviem,ja som obalovala takto 😉

pipka
16. apr 2014

@jakelina kraasna, a uz sa ti splnil sen a mas 2D sovicku aj ty 😀 😵 😵

cherry1981
16. apr 2014

Ahojte, prvy krat chcem ist urobit tortu, neviem co nakupit, samozrejme okrem hmoty, mate aj rozne vykrajovacky?

woman04
16. apr 2014

@artepf ..normálne neviem zavrieť ústa... 😉 ..úplne dokonalé..tie súčiastky sú ozaj ako z elektra..a to,že som ti dala 44 lajk ma pobavilo,je to moje číslo 🙂

lucula73
16. apr 2014

@cherry1981 múku,cukor,vajíčka.... 😀
veľmi obšírne položená otázka.........záleží čo chceš ísť robiť.....skús bližšie povedať 🙂
@jakelina krásna sovička 🙂

baby mne sa dnes darí,ráno upečený korpus mi zožral pes,kým sme šli s mužom do mesta na obed,ohlodal ho zo všetkých strán,koľko na stol dočiahol.......tak nový robiť.........a teraz večer sa mi zrazil krém,po sto rokoch som varila zo zlatého klasu,ale už prisámbohu nikdy viac 😝 😝

cherry1981
16. apr 2014

@lucula73 formicky a vykrajovacky, napr. ruze, srdiecka, kvietky...ci to vsetko robis rucne?Aj napr. take pismenka

aduskatt
16. apr 2014

@mamcas bud polystyren, alebo aj pod tazsie kruhove pouzivam sololitove stvorce

lucula73
16. apr 2014

@cherry1981 na písmenká sú rozne lišty,podľa veľkosti písma a aj viac druhov............ 😉
ak by si chcela piecť jednorázovo,tak sa ti neoplatí veľa avecí kupovať,ak by si sa chcela tomu venovať,tak obehni čínanov u vás v meste,popozeraj čo majú,mávajú aj abecedy,silikonky,rozne kvetinky.......a najrv si pozri na nete ,trebars ruža postup a podľa toho uvidíš,že čo ti treba kúpiť...alebo proste kupiš si jednoduchú vykrajovačku na jednooduchý kvietok,srdiečka......viď tí čínania naajprv.......
Ale odporučam ti,aby si si najprv prečítala od začiatku túto diskusiu,aspoň úvodné strany,že o čom to je........ 😉

lawli
16. apr 2014

@adrika202 áno je to také tvrdé...ale keď to naplníš a odstojí to tak bude super mekulinká...ja keď chcem tortu na nedeľu ,pečiem aj plním v piatok, v sobotu ráno ju urovnám a potiahnem alebo ozdobím čokoládou....takto stojí do nedele aby pekne zmäkla 🙂 a v pondelok (ak nejaký kúsok zvýši) je ešte lepšia...

adrika202
17. apr 2014

@lawli vdaka 🙂 naplnena je ,uvidime 🙂

petka28
17. apr 2014

ahoj cukrářky chci se zeptat nevíte je nějaká levnější alternativa?? http://eta.cz/eta-gratus-max-kuchynsky-robot děkuji

luciahromadkova
17. apr 2014

@petka28 ci existuje lacnejsia verzia? mala som vselico obkukane a dost dlho... 😀 zavisi od toho co chces aby robil a tiez ci chces investiciu na dlhsie obdobie a ci by ti postacila plastova podoba.
ja mam prave od minulého týždňa tento a pisem, ze je zatial fajn a splnil moje ocakavania za cenu....mam teda eta gratus- ma slahaciu, hnetaciu metlu a metlu na kysnute, dalej velka nerezova misa, struhaky nejake 3 a mixer. kupila som na www.mall. sk cena 399,- aj s dopravou. povodne som chcela len gratussimo lenže manžel začal špekulovať, že nutne potrebuje mixer 😀 😀 😀 na svoje napoje... a tak som teda vybrala gratus.
Inak ocenujem jednoduchost v zakladaní tých častí, slahala som bielka... perfektne, takisto zltka... s aj slahacku vcera do kremu, super. Akurat som zistila, že prakticky by sa zisla este 1 nerezova misa- pisala som do eta- vraj bez problemov, aj mi odpisli len cena je 40 E. 😒 Ale nechce sa mi prekladat bielka, tak asi si kupim na dalsiu vyplatu.... 😕 hlucnost... teda na tom najnizsom stupni nie je hlucný potom s pridavaním je hlucnost vyssia, a co ma prekvapilo je skleneny mixer a fakt pevny vratane nerez nožov. A teda pisem aj to ze korpus narastol perfektne v rure aj bez sopky...
zatial nemozem napisat nic zle, hodim ti sem aj foto mam v mobile. Inak ja teraz malo peciem, lebo ved robota.... ale dnes som odovzdala tortu na nom robenu a som spokojna...a casti umyvam v pohode v umyvacke.... ak by si chcela este nejake info kludne sa pytaj... 😉

luciahromadkova
17. apr 2014

@petka28 ale ak nechces vela investovat skus pozriet toto http://www.famtastic.sk/Kuchynske-roboty_c889.h...