Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
20. apr 2014

@lamps no tak já bych do toho šla, ty tvoje postavičky budou tak kouzelné, že padnou na zadek oba

lamps
20. apr 2014

@jakelina Majka, viem ako sa cítiš 😀 😀 😀 tieto pocity poznám veľmi dôverne, nechceš ísť bývať niekde do podnájmu so mnou, ja málo spapám a sladké takmer vôbec nemusím 😀 😀 😀
O kamoškinu reakciu sa nebojím, len neviem odhadnúť jej manžela ako by to vzal, ona je taká veselá osoba a ich ratolesti patria k ich spoločnému životu

jakelina
20. apr 2014

@lamps nám by stačily dva rohlíky na celý den co?? Na důchod se sestěhujem, teď tu ty svoje miláčky nemůžu nechat, však by umřeli hlady a ve špíně 😀 😀

lamps
20. apr 2014

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamcas
20. apr 2014

@pralinka25 no ja nechapem tomu rafiku ☹ je to vsetko mramorak, naraz slahany... je to zahada ale teda kupovat kopec novych foriem sa mi nechce 😒 drzim palce nech sa uz len dari 🙂

mamcas
20. apr 2014

@jakelina ty brdooooo 😀 ty si nenormalna zena!!! Kedy ty toto vsetko stihas nechapem, si urcite nedpozemska bytost alebo nepotrebujes spinkat 😕 😅 😀 😉

luciahromadkova
20. apr 2014

@mamcas mne toto robi v rafiku ak dam vela prášku do peciva, posledne som robila @jakelina korpus z celých vajec, ved skusim, ze na novom robote.... orechovu verziu..., ja blba som bola unesena ako mi robot vyslahal vajcia, az som tam omylom nasypala celý prášok do peciva a staci dat 1/3, potom sa mi to aj hoesie upieklo.... a ako sa to pieklo uz som vedela ze je zle.... 😠 ale to len pre nas.... tak som to nejako dnes zarovnala a caka na dokoncenie, ale ziadna slava...

mamcas
20. apr 2014

@luciahromadkova no a toto ma nenapadlo 😨 😕 to moze byt v tom??? Dala som zhruba 1 a pol na 10 vajec. Pri 8 pisu 1 a pol 😕

pralinka25
20. apr 2014

@mamcas no ved prave ja som to tiez naraz slahala v robote aj naraz piekla a stavalo sa mi pol roka toto iste.
som zvedava na ten novy korpus v tom
ale popravde nemam odvahu ani :D

mamcas
20. apr 2014

@pralinka25 a co ten pdp? Nerobil ti to ten? Lucka vyssie o tom pise a ja mam hned chrobaka z toho 😀

pralinka25
20. apr 2014

@lucula73 no ja nechapem kde sa stala chyba. uz som postupne vymenila muku, davala pozor aj na mnozstvo kypr. prasku, slahala viac aj menej, piekla dlhsie a stale zle. kazdopadne som stastna ze tento druhy korpus mi zatial ide dufam ze sa to zas nepokazi

pralinka25
20. apr 2014

@mamcas no vsak ale ty si ho nedala viac ako malo ist nie? skor menej. no ale tak zas nemoze to byt v pdp lebo ked sa to naraz slahalo v jednej mise naraz pieklo a jeden je ok a druhy nie tak to nemoze byt v tom. to by nevysiel ani jeden nie?

mamcas
20. apr 2014

@pralinka25 tiez pravda... 😕 😖 tak potom nefim... vyhodim rafiky a basta 😀

luciahromadkova
20. apr 2014

@mamcas podla mna ti stacil 1,asi v tom to bude... 😉 skus na buduce a uvidis

pralinka25
20. apr 2014

@mamcas 😀 no ja som ten moj uz nejeden krat chcela plestit z okna

sikag
21. apr 2014

@delina krasne sa vam podarila, ste sikulky

sikag
21. apr 2014

@mamcas mne to tiez robila hlavne ked som piekla 2 naraz, u mna to bolo tym ze neboli prepecene. musela som zvysit dlzku pecenie. teraz peciem radsej po jednom a az 1,20 alebo hodinu a pol (kakaovy menej). a ked peciem 2 naraz tak sa mi tak neprepecu. skus este raz a pec dlhsie. rafiky su urcite super, to nebude v tom

dada2007
21. apr 2014

@mamcas ja na 10 vajec dávam 2 pdp

delina
21. apr 2014

@sikag dakujem 🙂 a to sme na strukturu listov pouzili plastovy salat z dcerinej kuchynky a gulicku na okraje sme pouzili zo stavebnice geomag 😀

luciahromadkova
21. apr 2014

@mamcas ja davam na 10 vajec 15 g, mam taky recept od @ lawli a tento sa vzdy perfektne upiekol, mramorovy korpus tam idu na 10 vajec 2, ale ten mi robi problem, ze nie vzdy sa pekne upecie...a posledne som robila od @jakelina z celých vajec... a tam som na 6 vajec dala cely ale mala ist len 1/3, prave preto si myslim, ze som mala problem a tiez ako pise @sikag nerada peciem 2 naraz, hoci rada by som setrila, lebo sa az tak dobre neprepecu a to si myslim, ze je aj tou rurou. /cela veda upiect pekný rovny korpus 😀 /
a ja teraz hlavne musim najst system na pecenie s robotom, lebo ten tak naslaha zltka a bielka a ked tam potom prisypam muku, tak uz len rucne miesam.... lenze bielka prehadzujem z misy lebo mam len jednu a potrebovala by som 2.

jakelina
21. apr 2014

@luciahromadkova to bude tím, že jsi dala hodně KP. Já někdy i zapomenu dát a korpus je úplně v pohodě. Jak je ho moc, tak on se nafoukne hodně a pak klesne a je křivý. 😝

luciahromadkova
21. apr 2014

@jakelina ja som hned vedela, ze som to pototo.....ale uz bolo neskoro...preto si myslim, ze niekedy je lepsie dat menej PDP ako viac... 😉

maya30
21. apr 2014

@halienka uzasne su vsetky, ale najviac sa mi paci ako si skombinovala tu poschodovu cokoladovu, fakt super 😵

maya30
21. apr 2014

a jedna na dnes pre mojho najdolezitejsieho a najnarocnejsieho zakaznika 😵 😵 😵

florentina
21. apr 2014

@maya30 tak nejdůležitějšímu a nejnáročnějšímu zákazníkovi přejeme vše nejlepší!
Ty auta na boku jsou jedlá oplatka? Hlavně mi neříkej, že jsi je malovala, to už bych opravdu nerozdýchala 😀 A samozřejmě obrovská pochvala všem tvým posledním dortíkům. Tentokrát jsem je skoro všechny uložila do inspirací. 😉

mysiatkoo
21. apr 2014

ahojte baby, ja poslednu dobu stiham maximalne preletiet fotky a teda pastva pre oci zakazdym ked nahliadnem 😵 a po 3 tyzdnox nepecenia som si dopriala aj tento relax 😝

a vsetkym veseluuu velku noc zelam!!! 😉

maya30
21. apr 2014

@florentina dakujeme 😅 tie auticka su oblatky, chcela som si to co najviac ulahcit, lebo som v tej kuchyni skoro stale 😝 a chcela som mat trochu pokoj aspon vcera co sa aj tak nepodarilo, ani neviem ze boli nejake sviatky

maya30
21. apr 2014

@mysiatkoo to je ten najoriginalnejsi velkonocny zajo akeho som doteraz videla 😵 kraaaasnyyy 😵

zuzka7512
21. apr 2014

@akzuzs ďakujem

mysiatkoo
21. apr 2014

@maya30 dakujem Majka 😉 ma sice hodne daleko od predstavy, ale uz som sa s tym zmierila, ze to vzdy vypali inak 😝 😀 a vsetko naj vasmu oslavencovi 😉