Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex21
7. nov 2010

Ahojte
Ja som prebehla len torticky a su nadherne viac velmi nestiham som neskutocne unavena a to som robila len jednu tortu. Vobec som s nou neni spokojna. Puncovinu som si urobila nejaku riedku tak sa mi to vobec nedalo dobre tvarovat a stale mi to padalo. Kedze sa to velmi nepodoba tak vam hned prezradim co to ma byt. Ma to bit Big Ben. No co uz nie vzdy sa dari.

dm1
7. nov 2010

@duplicka a aku si si kupila cervenu a modru? myslim odtien presne lebo cervenu odporucam red-red a modru royal. ja mam tu bledsiu a nabuduce by som isto tmavsiu kupila

@bury az po potiahnuti som robila takou tou kosticou s gulickou. Drzi to celkom dobre potom som to este raz zachvilku pozatlacala znova a uz to bolo Ok. Postup na mysky nemam ale ved to je snad najlahsie zvieratko. Urobis si len sulcek a na jednej strane to splostis dole a tam bude papulka. Na uska si vykrojim kolecko takym malym vykrajovatkom prekrojim ho na polovicu a prilepim. potom uz len domalovat oci, nos a pridat chvostik

duplicka
7. nov 2010

@dm1 este som neobjednala a rpesne to som si myslela,ze radsej tmavsie. musim co najskor na to kuk a objednat 😉 😉 dakujem

yamahafazer
8. nov 2010

ahojte
same paradne torticky len som prebehla obrazky a vsetky krasne 😵
ja idem teraz robit koselu bratovi k meninam puncovu

sse
8. nov 2010

@marianca skús si spolu s cukríkmi roztopiť jednu čokoládu na varenie 😉 s kakaom by sa ti to mohlo mrviť.

katuskad
8. nov 2010

@marianca http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=13414 ja som skúšala toto, a bola super, takže tiež odporúčam radšej rozpustiť do toho čokoládu namiesto kakaa

lussy23
8. nov 2010

@alex21 - krásny BIG BEN: A hneď som vedela, že je to Big Ben. Ja, keby som dostala takútu tortu, tak som spokojná.

jakelina
8. nov 2010

@alex21 dorta je krásná, nic nepovedeného na ní nevidím. 😉

mrka2
8. nov 2010

@alex21 krasna torticka, len som pozrela a vedela som,ze je to Big Ben 🙂 naozaj sa nemas za co hanbit 😉 😵 ale vidno,ze si sa na nej riadne namakala 😔
samozrejme ostatne dievcata mate prenadherne torticky!!! nemam cas menovat, bo mala mi tu bucha do klavesnice 🙂

kuspitka
8. nov 2010

ahojte.ja by som potrebovala urobit marcipanove postavicky macko pu len neviem ,kde to mam kupit hladala som vsade len nic som nenasla.

beruska2x
8. nov 2010

@kuspitka a chces je koupit nebo navod?

kuspitka
8. nov 2010

@beruska2x chcem kupit

beruska2x
8. nov 2010

@kuspitka hm, to asi leda ze ti je nekdo z holek udela 😅

kuspitka
8. nov 2010

@beruska2x ved to ze neviem kde taku zohnat mam.

beruska2x
8. nov 2010

to hoto ve asi nemaji, bud ti je udela nekdo z holek nebo i asi v cukrarne ale to bude drahe 😅

dm1
8. nov 2010

ja pripajam este jednu co som robila pre nas na skusku s tou cokohmotou na boku. No hroza sa mi tahala nedalo sa s tym robit ach jaj....... a to som si to chcela vyskusat lebo som chcela s nou robit za 2 tyzdne kamoske...

mrka2
8. nov 2010

@dm1 no mozno sa ti nedarilo,ale vyzera nadherne a velmi chutne 😉

beruska2x
8. nov 2010

@dm1 na to ze ti neslo to vypada super :D

rybca
8. nov 2010

@dm1 ja som mala celkom dobru cokohmotu, neviem podla coho si robila, prepocitala som si to na 10 g tmavej cokolady ide 4,92 g kukuricneho sirupu a na 10 g bielej cokolady ide 3,69 sirupu a pokial si potahovala len bok, tak by som si to dala na papier a snim to prenasala na ten bok, aby sa mi to v rukach nenatahovalo

vinka
8. nov 2010

@dm1 ale nevyzerá,že sa ti nedarilo.To si predtým prešla valčekom? 😕 Krásna tortička.

dm1
8. nov 2010

baby diky ale keby ste ju videli z blizka tak by ste videli ze nie je ok... @rybca mne sa to nedalo na papieri preniest lebo som tam otlacala na to struktur foliu. A neviem ci som to dobre urobila lebo som to robila akosi od oka ten pomer lebo som nevedela kolko som tam cokolady nasypala 🤐
@vinka je to otlacena strukturfolia arabesky

sofi07
8. nov 2010

@dm1 vyzera uplne super, mnam, dala by som si. aj ruzicky mas krasne 🙂
@alex21 alex, ved je krasna, uplne vymakana 🙂

lussy23
8. nov 2010

@dm1 -- krásna torta

maca77
8. nov 2010

ahojte
chcem pochváliť najnovšie tortičky ... i keĎ niektoré som nevidela, lebo momentálne nezobrazujú všetky fotografie 😒

... a dnes mi došiel balík so sadou flower za tých 15,90 a bola som prekvapená, že v tej sade je nakoniec aj kniha 🙂

dm1
8. nov 2010

@maca77 vidis tak super! aj som sa inak pozerala ze tam nema napisane ze bez prirucky som myslela ze zabudol.

@sofi07 dakujem a ruzicky su podla tvojho super postupu 😉

rybca
8. nov 2010

@dm1 to sa stava aj mne, ze sa snazim vazit kazdu jednu blbost a aj tak v tej rychlosti nieco zabudnem.🙂))

maznacik007
8. nov 2010

musim aj sem napisat... mali sme torticku od zlatat /toho Thomasa a bola vynikajuca.... Dakujeme... 😵

duplicka
8. nov 2010

@zlatat dakujeeemmmm superr tak uz viem presne ake potrebujem 😉 😉 😉 😉
@dm1 a to si robila tu cokohmotu co tu alionuska davala, ja som chcela tiez skusit,ale ked sa mi docapka tak hmmmmmmmm