Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
27. apr 2014

@grasie děkuji, jsi moc milá 😉

majka9k
27. apr 2014

má niekto návod ako vymodelovať z potahovky vláčik? robim 1krat potahovu tortu, cim by Ste mi poradili farbit potahovku ? dakujem Vam

zuzka7512
27. apr 2014

torta pre svokru...inšpirovala som sa @lamps...andrejka,ďakujem...

jaruska8
27. apr 2014

Ahojte, mohli by ste mi napísať recept na pribináčikový krém do torty s lesným ovocím???? Klasická okrúhla torta, 24 cm???? Veľké dík. 😀

pppeeetttaaa
27. apr 2014

dievčence nemáte náhodou postup na tenisky aké sú na torte na obrázku? Ďakujem

vera_vila
27. apr 2014

Tak tady je ten "zamotenec" v řezu

vera_vila
27. apr 2014

Tak znovu a lépe 🙂

adrika202
27. apr 2014

a ešte jedna dnešná 🙂 ráno o deviatej sa len piekli korpusy 🙂

halienka
27. apr 2014

@jaruska8 2ks jemný tvaroh (spolu 500g), 2 ks šľahačková smotana, 2 ks Creme Ole vanilkový, 2 PL práškového cukru (upraviť podľa chuti niekto má rád sladšie, niekto nie). Všetko dať do misy a šľahať 3 minúty. Natrieť na plát korpusu, na to posypať lesné ovocie.

halienka
27. apr 2014

@majka9k poťahovka sa farbí gelovými alebo práškovými potravinárskymi farbami, práškové dostaneš aj v drogérii, gelové len v cukrárskom obchode alebo na nete. Ale gelovky sú lepšie na farbenie. Videopostup mám na vláčik Tomáš

https://www.youtube.com/watch?v=zPtHUeE3eIA
jaruska8
27. apr 2014

@halienka Ďakujem veľmi pekne!! 😉

mysiatkoo
27. apr 2014

ahojte...uz ste niekedy piekli dalsej tortickarke? 😀 inak sa mi nedarilo, heh... no, ale @sticker hadam zreferuje ked rozoberala tulipan do detailov 😝 😀 ..... a mimoxodom - nejdem osobne, ale mnozstvo kraaaaaaaasnyx kuskov som si zase ulozila 😉

florentina
27. apr 2014

@vera_vila a jak jsi měla ten dort vysoký. Ten můj dnešní byl necelých 12cm, tak nevím, zda je to podle tvých měřítek dost vysoké, ale potahovala jsem už i vyšší. A jak se mi potahuje...no docela na hov.. 😀. Tím chci jen říct, že nemám žádný spešl typ, jen se mi lépe potahuje, když nemám zbytečně moc hmoty navíc, takže si oměřím výšku a šířku dortu a vyválím si kruh téměř totožné velikosti a pak je to o něco lepší. Třeba někdo poradí něco lepšího, ale je to asi hlavně o cviku a taky trochu o nervy 😀

sticker
27. apr 2014

@mysiatkoo Miši, ale ja som žiadne chyby nehľadala 😀 Ty si.....! Drôtikov sa bojím, tak som to prezerala, no.... 😀 😀 Malé tulipániky zjedli baby a mne teda ostal veľký 🙂 A teda čerešňový smart je pre mňa úplne naj! Bála som sa ho objednávať, ale odteraz ak smart, tak čerešňa 🙂 Ešte sa ťa chcem opýtať, to máš aj flower čerešňa aj na poťahovanie, však? A tá plnka bola pribináčková? 😅 Lebo bola menej sladká ako robím ja a sa mi to tak páčilo... Zajtra pozriem aj ten korpus, lebo vážne bol úplne ľahký.... Jednoducho celá tortička je mňam 😵 Ešte predsa otázka 😅 😝 Listy si akou farbila, že je taká krásne zelená? A tieňovaných lupienkoch tulipánu ani nehovorím, ja budem rada, ak niekedy vôbec spravím tulipán na drôtiku 😝 😀

vera_vila
27. apr 2014

@florentina No, já jsem měla 10 cm vysoký a právě jsem si taky hmotu vyválela tak, že jsem měla přesah dole kolem 1 cm a stejně se mi to zvlnilo... Nevím, jestli to bylo tím, že měl malý průměr, protože u klasického dortu, i vyššího mi to tak nedělá, rozhodně ne tolik, jako to bylo tady... Já jsem to potahovala na třikrát, samozřejmě a modrého mramoru jsem měla nakonec světle modrou, že jo...

mysiatkoo
27. apr 2014

@sticker Jani ja flowerku nemam - malokto po mne xce kvety, takze sa mi nezdalo potrebne to kupovat - vsetko je zo smartu velvet... A plnka je viacmenej pribinak, len som si to trosku upravila podla nasej xuti - pridavam vanilku, nedavam kyslu smotanu a len trosku creme ole, aby to netieklo - alebo improvizujem podla stavu xladnicky 😝 . A farbu ti fakt nepoviem 😒 , lebo ja to miesam kadejako kym nie som spokojna - pripadne kym to nevzdam 😀 - ale zaklad tam bol isto bitter lemon

sticker
27. apr 2014

@mysiatkoo Vidíš a mne tá plnka chutila, ako keby tam práve bola smotana.... A teda dáš aj cukor a potom vyškrabeš jeden vanilkový struk?

florentina
27. apr 2014

@vera_vila ano, čím menší průměr a vyšší dort, tedy čím větší disproporce, tím více se to dole vlní. A jaký jsi měla průměr?

mysiatkoo
27. apr 2014

@sticker vsetko naraz aj s cukrom buxnem do misky aj s tymi semienkami a vyslaham - az na zaver po troske prisypavam ole do pozadovanej konzistencie

lucula73
27. apr 2014

@evuska32 ahoj,prosím ťa,ako si robila tú pistáciovú plnku?ďakujjjem,....

jakelina
27. apr 2014

@mysiatkoo nádherný ho máš

lucula73
27. apr 2014

@mysiatkoo krásna torta.ako si robila tie boky? 😉

vera_vila
27. apr 2014

@florentina tuším 17 cm, normálně mám dorty průměr 24-26 cm, tak tam problém nemívám... No, poučení pro příště 🙂

florentina
27. apr 2014

@vera_vila já měla tenhle průměr 18cm, tak to jsme se trápily společně, jen každá v jiné kuchyni. Já to dělala taky na dvakrát 😎

mysiatkoo
27. apr 2014

@jakelina @lucula73 dakujem holky 😉 na boky som skusala novu silikonku z aliexpresu - xce to este troxu prax, lebo mi to trvalo asi 2h a ma to kopec xyb 😝

pipka
27. apr 2014

@mysiatkoo tak teda ale ja tam nevidim ani jednu jedinuuuu chybicku 😎
ale uuuuzasna je 😎 ja vzdy cumim jak puk na tie rovnulinko zarezane spodky tort...akoze od mojej prvej som sa zlepsila 😅 ale sem som este nedoraaastla 😅 ☹ 😀

florentina
28. apr 2014

@pipka já čumím s tebou 😀 a se vším co píšeš naprosto souhlasím.

mimcak
28. apr 2014

@mysiatkoo krásna .Mne sa tiež páči tá silikonka už som ju pozerala,ale ak to tebe trvalo 2 hodky tak mne by to trvalo 2x dlhšie takže ju zamietam. 😀

halienka
28. apr 2014

Ahojte babky, mám dilemu, mala by som robiť tortu, ktorá bude cestovať 1000 km, neviem si to dáko predstaviť, ako to budú viezť, no chcem sa s vami poradiť, aká plnka je najvhodnejšia aby mala šancu vydržať takú cestu? Asi maslová nejaká? Nerobili ste už niekto tortu na takú dlhú cestu? Nemáte nejaké rady a skúsenosti, na čo si treba dávať pozor? Ďakujem 🙂

maya30
28. apr 2014

@halienka a ma byt poschodova ? Ja by som spravila marlenku alebo dobosku, ale vydrzal by aj napr. falosny parizsky...