Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima595
28. apr 2014

@michaela3011 - rastlinna slahacka, jogurt malinovy...a do toho maliny..ja nemixujem, len vtlacim....je to tuhe "jak slak" 🙂))

nikulqa
29. apr 2014

sikovnice z akej stranky objednavate veci k vasej praci,kde su aj dobre ceny...

ludkas31
29. apr 2014

dobre ranko, babulky vedela by mi niektora z vas spravit taketo nieco? a kolko by to asi vyslo? potrebovala by som 17 kuskov + 2 vacsie, vdaka

snu
29. apr 2014

dobre ranko, dievcence prosim vas viete mi poradit? robim len marcipanove torty a teraz potrebujem urobit snehovu tortu s tortovou oblatkou 🙂 mozem tu oblatku dat na krem? neviete mi v tejto teme dat info? dakujem

snu
29. apr 2014

teda na tmavy krem, lebo ten je cokoladovy, ne presvitne? zeby ta oblatka zostala moc tmava?

jakelina
29. apr 2014

@michaela3011 rostlinná šlehačka je tak tuhá, že se tam nic nedává, dokonce se přidává při šlehání voda, aby to nebylo moc husté

michaela3011
29. apr 2014

@mima595 @jakelina @miriama11 dakujem baby 😉 tak to spravim takto kedze ste sa vsetky tri zhodli 😀 pekny zvysok dna vam prajem 😉

mirka100911
29. apr 2014

Nejaka vtipna inspiracia pre ITckara? Nasla som same notebooky....... 😠 PLS

ajka82
29. apr 2014

babule, este jedny muffinky z nedele, co som robila s mojimi babami pre neter... o 12:50 sme zacali piect a o 15:02 sme boli uz v devinskej na navsteve 😅 kazda z nas si zobrala na starosti 4 maffiny aj si uplne same pochystali ozdoby...to bolo radosti 😉

sikag
29. apr 2014

@nikulqa je to rozne, na kazdej stranke je nieco. podla toho co potrebujes. aj u cinana sa daju kupit nejake veci

pigie
29. apr 2014

Chcela by som sa opytat, nenasla by sa tu nejaka sikovna zienka z Bratislavy, co by mala cas spravit tortu k prvym narodeninam na 7.5? 🙂

romca05
29. apr 2014

Ahoj, holky, nedávno jsem tu četla návod na rychlé vytvrdnutí vymodelovaných figurek a samozřejmě ho zapomněla 😖 Bylo tam něco s mikrovlnkou a lednicí.. Poradil by mi někdo? Díky moc! 🙂

adrika202
29. apr 2014

@romca05 na 10 sek vytvarovane do mikra ...a potom do chladnicky 🙂

sanna11
29. apr 2014

Mile sikovne zienky, prosim, keby sa nasla nejaka dobra dusa a poradila mi, kde robim chybu... Ked spajam puding s maslom do kremu, na 98% percent sa mi to zrazi (tie zvysne 2% su nahodne uspesne 🙂. Pridavam pomalicky pomaly, vyzera to nadejne a nakoniec pozriem a zase zrazene... Uuuf, vedeli by ste mi dat nejake dobre tipy/rady? DAKUJEM 🙂

lenna1985
29. apr 2014

@sanna11 a máš puding riadne vychladený? väčšinou sa zrazí ked spájaš teplé so studeným 😒

halienka
29. apr 2014

@sanna11 presne tam ide o to, že MUSÍ byť rovnaká teplota pudingu aj masla. ja teda puding nechladím, ja to všetko robím tak aby to malo oboje izbovu teplotu, väčšinou si uvarím puding večer tesne pred spaním, nechám prikrytý mikroténovým sáčkom (aby sa neurobila škrupina) na linke, k tomu si vyložím s chladničky maslo. Ráno to zaručene oboje má rovnakú teplotu. Potom si vyšľahám najskôr samotný puding, v druhej miske vyšľahám maslo s práškovým cukrom. Potom do pudingu zašľahávam to maslo. Odkedy to takto robím, nikdy sa mi to nezrazilo. Niekedy keď časovo si to potrebujem inak zorganizovať, že teda viem, že plniť budem poobede alebo večer, tak hne´d ráno uvarím puding, vyložím to maslo a potom si trebars až pečiem korpus a poobede, za nejakých 6-7 hodín už to zaručene bude mať rovnakú teplotu a môžeš robiť krém a plniť 🙂 Myslím, že maslo vychladené s chladničky sa strašne zle šľahá, keď to má všetko izbovú teplotu ide to ľahúčko 🙂

sikag
29. apr 2014

@adrika202 inak ja som to skusala, dala som to do micro iba na 5 sec a potom chladnicka a cela postavicka sa mi zdeformovala. funguje to iba na pismenka? lebo mne to asi privelmi zmaklo....

@pristela prosim ta kolko davas cukru na bielkovu polevu aby sa dobre robilo aj na boky torty?
a ked farbis kakaom hmotu ako na to? rozrobis si ho vo vode na kasu a potom do hmoty? dakujem za rady 😉

sikag
29. apr 2014

POMOOOOC potrebujem upiect mega velky okruhly korpus, ale mam iba rafik, neviem ho dat na plech a ledva mi vlezie do rury 😀 😀 😀 cim ho mam podlozit okrem alobalolu aby to udrzalo? nema s tym niekto skusenosti? nepotrebujem velky korpus, len jednu vrstvu, na to pojde tvaroh a zelatina. dakujem za kazdu radu

jakelina
29. apr 2014

@sikag tak upeč na plech a pak vykroj kruh 😉

maca77
29. apr 2014

ahojte
nemáte nejaký obrázok pre inšpiráciu..... červená s bielym kvetom? Ďakujem 😵

adrika202
29. apr 2014

@sikag ja napriklad telo na minnie davam do mikra,..cisla teda stale ..ale minule som dala aj kvet vytvarovany a v pohode.. ale asi cim tensie tym lepsie ale hlavne na ležato...

sikag
29. apr 2014

@jakelina to mi je male, chcu obrovsky kruh.... ale diky za tip, asi mi aj tak nic ine neostane 😀 😀 😀

mysiatkoo
29. apr 2014

@sikag nezabudni si premerat xladnicku 😝 😉

sikag
29. apr 2014

@mysiatkoo 😀 😀 😀 mam, tam sa to vmesti LTT

jakelina
29. apr 2014

@sikag a můžeš to nadpojit, já jsem tak taky pekla, z každého plechu jsem měla půlkruh 😝 ??

daja55
29. apr 2014

NOOOOO , moja dnešná, 😝 už to, ako začinam písať svedčí o tom, že už horšiu tortu z tých, čo koluju po nete si nemohli vybrať ( sorry , ak som sa niekoho dotkla ...) robila som ju presne podľa fotografie. Mala 5 kg aspoň vo vnútri som sa snažila : maliny, rastlinná šľahačka, tvaroh, dúfam, že toho krému nebolo veľa, lebo pôvodne ju chceli úplne BEZ krému!!!!!!!!!!len som ich ukecala, že to bude len taký jemný , svieži a ľahký krém.... 😝 Aj zvažujem či dám foto.....ale čo už 😢 dám... 😢

jper
29. apr 2014

A můj dnešní - hrozně dlouho jsem ho chtěla dělat a až teď si ho jedna paní obj. - sama sobě jsem se nedonutila :D Mramorový korpus, jahody v pudinku, tvarohovo-smetanový krém, čokoláda, 1,6kg

heni79
29. apr 2014

@daja55
To je trošku smutná torta. Ale zas, keď takú chceli.
Bez krému - to mi nie je jasné - to chceli suchý korpus obaliť poťahovkou, či? 😕 Nechápem takých ľudí.

sikag
29. apr 2014

@heni79 kolko ludi tolko chuti, ja mam tiez najradsej bez kremu - robim bud brownies alebo jablkovy kolac a je to mnamka

sibalka5
29. apr 2014

Kočky, chcela by som robiť parížsky krém s mascarpone, ktorý som našla tu na stránkach, ale chcela by som ho robiť s bielou čokoládou (recept: 200 ml smetany ke šlehání 33% , 100 g čokolády na vaření - vše chvíli povařit, pak odstavit, nechat do druhého dne vychladnout v ledničce, pak vyšlehat a opatrně prošlehat s 1 mascarpone). Môžem nechať pôvodný recept a čokoládu nahradiť bielou alebo treba recept upraviť? Vopred ďakujem