Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
1. máj 2014

@aaaaandrea na první straně této diskuse je recept a postřehy k tomu 😉

lovely_choice
1. máj 2014

Ahojte sikulky, konecne mozem pridat aj ja svoju prvotinu 🙂

jakelina
1. máj 2014

@lovely_choice určitě můžeš.

lucula73
1. máj 2014

tak kočky,teraz dorobená.....podľa jednej mojej krstinovej som mala urobiť takú istú v ružovom ,ale na narodky 😕 🙂

adrika202
2. máj 2014

ja tento týžden chvalabohu len tri ..taka kriza na mna došla že dovidopo..ani podložku sa mi pod tortu nechcelo urobiť a nie ešte tvoriť a vymýšlať... na angry sa mi do rana zvlnil potah v chladnicke na jednom mieste...nechapem... a na posteli su lupene ruží ak by to nebolo jasné z foto 😀 😀 😀 si normálne ani neviem predstaviť že dnes prídem z práce a nemusím tortovať 😀 😀 😀 to sa mi dávno nestalo 😀 😀

halienka
2. máj 2014

@adrika202 ja aj tak nechápem, ako to zvládaš pri práci, mňa by asi odviezli po mesiaci 😀

janka22201
2. máj 2014

@lucula73 krásna ako vždy 🙂

janka22201
2. máj 2014

@anibas 😀 už len mierová ratolesť v zobáčiku chýba 😀

pipka
2. máj 2014

preco mi to nezobrazuje fotky? 😕 😕 😒

lucula73
2. máj 2014

Dievčatá,prosím vás,minule tu boli také pekné mafiny so slniečkom na vrchu,nemožem ich nájsť,nemáte niekto uložené?

a ešte čo ste robili do školky deťom mafinky,čo ste dávali dnu?
ďakujeeem......

muffinka8
2. máj 2014

Ahojte 🙂 no ja už mám aj poslednú za sebou. Foto pridám poobede. Ešte šťastie, že som si ozdoby mohla spraviť dopredu, tak bola hotová expresne rýchlo, lebo inak neviem ako by som to stihla. Malý skoro vôbec nespal, každú hodinu som ho musela nosiť a až okolo 3 tej ráno zaspal na súvislé 3 hodiny. Doktorka povedala, že je to niečo ako laryngitída prípadne astma 😖 (to máme aj v rodine). V lekárni sme nechali cez 30€. Spravila mu výtery, Crp (to mal v poriadku) a o týždeň ešte ideme na krv.
Ach po tomto týždni nechcem vidieť torty aspoň mesiac 😝 (aj keď budúci týždeň ma jedna možno neminie 🙄 )

@pipka už som dala aj špajle 😀 vyzerá že dobre drží, ale ja sa ešte musím naučiť robiť lepšie rovné boky lebo stále mám spodok širší ako vrchu, akoby taký pripučený a nie vždy to viem vyrovnať.

mia114
2. máj 2014

ahojte, moja dnesna torticka, bola na zelanie, aj ked nerada robim tie vnky na tortu, vobec mi to nejde 😢

jakelina
2. máj 2014

@mia114 ta je rozkošná

jakelina
2. máj 2014

Holky mám dnes volno a pracovala jsem skoro celou noc, já horečku, antibiotika a angínu, malý dostal v noci laryngitidu, to se fakt dělá jedna radost. Sedím tu a stahuji fotky a ruce se mi třepou slabostí. 😝
Já jenom doufám, že to na dortech není nějak moc vidět, snažila jsem se to neošidit. Všechny kromě toho bílého jsou potaženy mléčným marcipánem, tak ještě jsem se musela s ním dělat. No když se daří, tak se daří.

adrika202
2. máj 2014

@jakelina krásne ,nič nie je poznať ..tak sa rychlo uzdravte a oddychni si ...

jakelina
2. máj 2014

@adrika202 děkuji

florentina
2. máj 2014

@jakelina ženská, zbláznila jsi se? Dortíky jsou dokonalé jako vždy, ale s horečkou a angínou dortuješ a ještě se bojíš, ať to na nich neni vidět. A jestli máš chvilku, odpočívej a nestahuj fotky. Ať nedopadneš jako já. Já marodím od minulého týdne, nejdřív jsem taky vše hrdinsky táhla dál v práci i doma, dělala jsem ten dort, jsem si říkala, že už je mi lépe a nakonec jsem se totálně složila tento týden, v závěrce a jsem prostě doma v posteli, je to průšvih pracovně a taky jsem zrušila dva dorty, ale zdraví máme jen jedno a nic na světě nám ho nevynahradí. Tak se brzo uzdravte a zkus najít hlavně chvilku na odpočinek, to je rozkaz 😀

mirka100911
2. máj 2014

Torta je z casti skopirovana z obrazku, ak od niekoho tuto, tak dakujem za inspi!!!!!!!!!!!!!!!

jakelina
2. máj 2014

@florentina Já musím být u počítače, protože tam musím něco udělat a lehnout si nemůžu, tak jsem fotky stáhla, ať mám taky nějakou radost. 😀 😀

mirka100911
2. máj 2014

A este som zabudla napisat, ze uz som skoro sediva z torty na zajtra!!!!!!!!!!! Mala by som ist na nejaky kurz na kvety na drotiku, lebo ma z nich asi poraziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.... 😢

jakelina
2. máj 2014

@florentina víš co, já jsem uvažovala, jak to udělat, ale ten kytičkový je na svatbu, tak ti by asi těžko někoho sehnali a na té svatbě slaví narozeniny i jejich chlapeček, tak to jsou vlastně dva dorty pro jednu paní. A ten s hasičem jsem dělala už na čtvrtek a ty tučňáky pro paní co jí peču a je strašně milá, tak jsem jí to nějak neuměla zrušit. No nějak jsem to zvládla, ale byl to boj. Hrozně mě bolí všechny svaly v těle, to vyvalování bylo fakt utrpení

florentina
2. máj 2014

@jakelina ale mě to přece vysvětlovat nemusíš. Jsem si říkala, že jsem trochu drsná, ale známe se už dlouho, tak jsem si říkala, že to snad ode mě vezmeš 😉 Já jsem úplně stejné pako, proto to píšu. Minulý týden jsem si říkala, že nemůžu zrušit dort a hlavně chybět v závěrce v práci, ale bylo mi tak zle, že mě sama šéfová vykopala. Byla zlatá, tak se snažím teď vykurýrovat co nejdřív, potím se v posteli, vzala jsem si na chvilku do ní notebook, že si pustím nějaký film, ale už to dělám po několikáté, neb u něj vždy usnu. Jen mě štve, že jak jsem to na začátku podtrhla, tak teď se z toho nemůžu vůbec dostat, nějak se to nelepší a hrozně se to táhne.

mimcak
2. máj 2014

@jakelina blázniš,že poznať,ved sú nádherné a dokonalé a všetky s dovolením som si aj uložila 😵 , a skoré uzdravenie prajem.

muffinka8
2. máj 2014

@jakelina sa tie naše deti s tou chorobou asi dohodli 😒 len to naše trdlo 3 ročné, nevypije ani sirup na vykašliavanie, ani nič. Tabletku (také homeopatiká na každé 2 hodiny) som mu rozpustila vo vode, tak všetko vypľuľ (okrem vody sa nič tekuté cez neho nedostane 🤐 ) Potom som mu ju dala do ruky, že aha cukrík, tak pohrýzol a zjedol 😨

muffinka8
2. máj 2014

Inšpirovala som sa Werou, ale konečne niekto chcel aj farebnú krstinovú tortu 🙂 .

jakelina
2. máj 2014

@muffinka8 ani nemluv, taky jsem na to myslela, jak jsem to četla, jakou jste měli noc. Já mám kruhy pod očima, že bych se na nich mohla houpat 😝

jakelina
2. máj 2014

@muffinka8 dokonalé a ty růže jsou úžasné

florentina
2. máj 2014

@jakelina a s tím rušením dortů, taky to vůbec neumím. jako nějakou dobu dopředu, ale když je to z důvodu nemoci, tak je to na poslední chvíli a zatím jsem to taky vždy táhla za každkou cenu, ale tentorkát jsem si řekla a dost a zrušila. I jsem přemýšlela nad tím, zda z těchto důvodů nepřestat péct. Nechci totiž nikomu přidělávat starosti a odříkat dohodnuté. Ale když si vezmu nejkatastrofičtější scénáře, tak na jedné straně je to, že někdo bude na oslavě bez dortu. Je to velmi nepříjemné, ale rozdhoně se to dá přežít. Na druhé straně je to, že přechodím chřipku, díky tomu např. dostanu zánět srdce a umřu a moje dcera tu pak bude na vše sama. Napsala jsem to dost tvrdě a všem nám tady přeji pevné zdravý a dlouhý život, ale poslední dobou mi tohle naskočilo několikrát, takže jsem si řekla, že i kdyby mě za to měli pomlouvat po celé dědině, nebudu se už rozhodovat jinak.

lucula73
2. máj 2014

@jakelina 😕 ťa obdivujem,torty sú nádherné.......šup sa liečiť 🙂

florentina
2. máj 2014

@muffinka8 krásný dortík