Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
3. máj 2014

no ja pridavam tu poslednu nestastnicu 😝 😅
deti mi do potiahnutej torty strcili prst 😠 😅 tak som spravila jamiek viac akoze nech to splynie 😅 😅 😝 😀

sak reku vo vesmire sa to strati 😅 😅

jakelina
3. máj 2014

@pipka no vidíš, super to vypadá a máš krásnou barvu, jaká to je??

mysiatkoo
3. máj 2014

@pipka ako si sa dobre vynasla 😀 keby si to nenapisala, bola by som si ista,ze to tak malo byt cielene 😀

mirka100911
3. máj 2014

@pipka Jeeej, taku som robila minuly tyzden... 😀

akapulko
3. máj 2014

ahojte zienky klasika nestiham ako mnohe z Vas ale idem sa s Vami podelit o skusenost konecne po mne chceli trojposchodku svadobnu zadanie bolo ziadne kvety ziadne zavoje ani nic staromodne lebo nevesta je moderna 😀 ze chcu len nieco perlickove okiurobila som torta ma17kg vystuzena jag svina!!!!a pri prevoze dotycnym mi v aute zacalo praskat trhat spodne poschodietlak na tristo ked som ju vytahovalajedine co ma napadlo sadla som do auta a davaj domou pos stuhu na foto to sice nevidno leboo fotila som pred tym ale previazala som stuhu este aj cez spodok dookola na taky uzzliskooooo 😒 😒 😒 a na to dalsia masla uz to nebolo naoko mozno tak pekne ked tolko masiel ale nevedela som co narychlo vymxsliet ☹ jednoducho nechapem preco sa mi to stalo????mate s tym skusenosti???idem konecne pacitkovat 😀 😀 😀

pipka
3. máj 2014

@mysiatkoo teraz davam sutaznu otazku, ktora jamka bola ta prva? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😅

pipka
3. máj 2014

@jakelina Majka moja, nooooo vsetko co som mala som zmiesala a do toho este kralovska modra od Wilton 😅 😅 😅
pomohla som ti, ze? 😀
v zasade, cierna, tato kralovska modra a zbytok sedej co som mala som miesala 😉

akapulko
3. máj 2014

@pipka tipujem ta nalavo skoro na d L 😀

daniela09
3. máj 2014

@pipka napravo od písmenka Š 🙂

pipka
3. máj 2014

@mysiatkoo inak neviem ci si postrehla..a v neposlednej rade ocenila 😝 , ze 1x v zivote ju mam dole zarezanu a nema lem 😝 😅 😅 😉

pipka
3. máj 2014

@akapulko bingoooooooooooooooooo 😎 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
3. máj 2014

moja dnešná minitortička 😀

pipka
3. máj 2014

@daniela09 nie niee, ale @akapulko sa trafila 😎
koniec sutaze, odmeny rozdavam na konci skolskeho roku vsetkym tipujucim bez rozdielu 😀 😉 aj za ucast 😎

pipka
3. máj 2014

@mysiatkoo nooo ved o to ide 😅 😝

ako sme povedali onehda na stretku pamatnu vetu " nie je umenie pekne potiahnut, ale dokazat to pekne zamaskovat" 😀 😀 😀 😅 😀

jakelina
3. máj 2014

@pipka to jsi mi hodně pomohla 😀 😀 ne já to chápu, taky vždy pomíchám všechny zbytky 😀

akapulko
3. máj 2014

@pipka dostaneme tortu? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jamkovu? 😀 😀

mysiatkoo
3. máj 2014

@pipka tak som sa sustredila na to hladanie spravnej jamky, ze mi uuuuuplne vypadlo zlozit ti za ten spodok poklonu - prijmes moji ruzi ako ospravedlnenie ? 😀 😀 😀 sikovna!

pipka
3. máj 2014

@mysiatkoo Honziku...tvoji VŽDY! 😎 😀 😀

anibas
3. máj 2014

@pipka Jani - no Ty si bez detí stratená !! ☹ ☹ 😀 😀 😀

pipka
3. máj 2014

@anibas že? 😅 😀 😀 😀 😝

zuul
3. máj 2014

@pipka vidim ze sme mali rovnaku temu 🙂

pipka
3. máj 2014

@zuul anoooo, v poslednej dobe som ich videla tolko, ze nestiham ukladat 😅 😉
kraasne ti vysla 😉
ja som tiez chcela ten napis star wars davat, ale tak ma nas...rdili tie decka moje, ze som uz potom nemala sil vyrezavat 😝 😅

mima595
3. máj 2014

konecne aj ja pridam moje torticky..po dlhšom čas esom mala 2 v týždni...

mima595
3. máj 2014

a pokus č.2 😀 😀

jovanka81
3. máj 2014

maminky, poradte mi, idem piect tortu, ale nebudme stihat ju aj zdobit v jeden den, lebo je dost narocna na kvetinky a ozdoby...vzdy som piekla tak, ze som ju aj zdobila v jeden den, ale teraz si chcem vyzdobu predpripravit....ked vyrobim ozdoby, ako ich mam na 4 dni uskladni? na tortu ich potom staci "prilepit" vodou ako to robim pri zdobeni cerstvymi , este makkymi ozdobami, ci si mam kupit specialne lepidlo? no a posledna otazka....natierate marcipan vodkou na zaver, aby bol pekny leskly? ja pouzivam na modelovanie aj potahovanie smrtflex, dakujem za nazory a rady🙂

muffinka8
3. máj 2014

@pipka tie jamky su super, vyzera to ozaj viac vesmirne, deti asi vedeli co robia.

Inak my sme uz v nemocnici, pollitrovku ma uz drobec za sebou a konecne zaspal, dufam ze sa tuto noc uz obaja aspon trochu vyspime.

moicka
3. máj 2014

@jakelina velmi pekne dakujem za pomoc, zajtra pridam foto 😅

pipka
3. máj 2014

@muffinka8 juuj moja, tak sa drzteeee, myslime na vas ☹ 😉

jorsulova
3. máj 2014

Angry birds pre moje zlaticko

jorsulova
3. máj 2014

@akapulko je nadhernaaaaaaaaaa, krasna vysoka !! ja nemozem docielit take vysoke korpusy ☹ aky korpus robievas?? formy klasicke alebo nejake vyssie??