Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman44
8. máj 2014

Babenky, hádam posledná otázka 😅 Poťahovku vaľkáte na práškovom cukre alebo solamyle? Díky 🙂

jakelina
8. máj 2014

@woman44 na solamylu

woman44
8. máj 2014

@mima595 ja by som s kokosovým asi spravila to, že spravíš priináčik krém, na to nejaké višne a korpus čoko-kokos 🙂 Ale možno ti baby poradia niečo lepšie, to je len moja fantázia 🙂

zola123
8. máj 2014

@woman44 ja používam gustin alebo solamyl 🙂

woman44
8. máj 2014

@jakelina
@zola123 Ďakujeeeem 🙂

dadulka271
8. máj 2014

Babulky potrebujem radu možem upiect korpus v takej tej porcelanovej či aka to je miske čo su na polievku može to ist do truby lebo som nezohnala nerezovu dakujem ☹

mysiatkoo
8. máj 2014

@elamaslakova ja som robila s ovocim, ale len cokoganache a maly lem z potahovky https://www.facebook.com/CakesByMyska/photos/a.... ... takto ti to bude fungovat ...ten lem to neroztopilo, ale vacsina stavy sa drzala na ganache, takze dat to rovno na potahovku by som ani neuvazovala 😖 - dolezity bude asi aj vyber ovocia - jahody a cucoriedky by mali byt relativne OK, - teda nie jahody zo zahradky, ale take kupne su pomerne tuhe a az tolko stavy nepustia, mne tie maliny pustili viac - xodila som to kazdu xvilu kontrolovat do xladnicky a drzalo - aj prevoz prezilo, ale polovica jula je fuuu otazna - to hadam naukladat to ovocie az priamo na mieste - ak vobec budu take teploty, ze samotna ganache bude drzat 😖 ...asi by som ix skor ukecavala na nieco menej riskantne...

muffinka8
8. máj 2014

@woman44 ja mám Smartflex a silikonovú podložku z Tupperware a nedávam nič. Vaľkám malým dreveným valčekom.

zola123
8. máj 2014

Ahojte

Mám takú otázku. V chladničke mám modelovaciu hmotu,ale je tak 2-3 mesiace po záruke. Môžem ju ešte použiť na poťahovanie?

mysiatkoo
8. máj 2014

@zola123 ak je to pre vas a ide skor o efekt ako o konzumaciu, tak teoreticky mozes skusit, ale kedze si ju mala v xladnicke, obavala by som sa ze bude praskat .. hlavne si ju dobre prezri, ci ti v xladnicke nexytila plesen... potahove hmoty treba skladovat pri izbovej teplote..

zola123
8. máj 2014

@mysiatkoo ďakujem

lovely_choice
8. máj 2014

moja druhotina 🙂 - tentokrát bez fondánovej poťahovky (na moje narodeniny nemusí byť)

aduskatt
8. máj 2014

@woman44 nepodsypavam, valkam drevenym valcekomna gumovom obruse, ktory mam specialne len na tento ucel

sonik22
8. máj 2014

@pipka krásný dortik,múzu se zeptat čím děláte písmena?Dekuju

elamaslakova
8. máj 2014

@mysiatkoo Ďakujem za odpoveď , pýtala som sa aj na Torty od mamy tak tam mi poradili tento príspevok, asi to vyskúšam najprv doma na nejakej malej torte a uvidím ako to bude reagovať , tiež mám z toho bobky ,lebo je to moc riskantné . prečítaj si čo píše JakubTN , skúsim to podľa neho spraviť na tej malej pre nás http://tortyodmamy.sme.sk/prosba-cerstve-ovocie...

maya30
8. máj 2014

@jakelina majka a tie pasiky si davala ake hrube ? Mozno ak to boli tvrdsie odkrajky alebo hrube ci vysoke, tak to mohlo sposobit... 😒

maya30
8. máj 2014

@mysiatkoo ach dakujem za povzbudenie, ono momentalne musim take veci prekusnut, lebo som na to odkazana, ale snad sa dozijem toho ze si budem moct vyberat...ludi aj namety 😉 a robit len pre radost a umelecke vyzitie 😅

mysiatkoo
8. máj 2014

@elamaslakova hm, zaujimavo to znie... ja som bola v tom,ze zelatina topi potahovku, ale asi ak tam das tu vrstvu nejakeho izolantu, tak by to mohlo fungovat... kazdopadne sa tesim na foto a info ako to slo 😉

@maya30 Majka, nex je to co najskor pre teba realizovatelne 😉

janka22201
8. máj 2014

@elamaslakova s tým plesnivením ovocia mám skúsenoať aj ja,jahody boli iba na čokoláde,jeden deň torta urobená na druhý jahody plesnivé ☹ (kebyže 3-4 deň,ale hneď druhý)bolo to máji a jahody zo supermarketu,lenže veľa dievčat robí ovocné torty a predpokladám v pohode,veď pochybujem že sa zje vždy v ten deň kedy je robená 😕... a ešte keď idú na poťahovku...to treba poriadne vykoumat 😉 Budem silno držať päste 🙂

jakelina
8. máj 2014

@maya30 asi máš pravdu, ty pásky byly sice tenké, ale vysoké tak přesně do té mezery mezi ty korpusy. Příště zkusím trochu tenčí dát, aby to popřípadě mohlo sednout a nezvedalo to ty kraje. Však já to vychytám, na kulatý dort jsem to už dávala a v pohodě, jenom ten čtverec mě pozlobil. Myslím, že to není nějak moc poznat. Dort je takový jednoduchý, jenom ty písmenka jsem vyřezávala ručně, tak to byla větší piplačky než udělat postavičku 😝

pristela
8. máj 2014

@maya30 @jakelina holky aj mne to robi a uz som aj dosla na to preco 😀 neganachujem,len maslova hmota na obmaz no a mne to robi ked je korpus jemnunky,plnka tiez nie tuhá čiže"pohyblivá" , no a ked vrch torty "vyhladím" obmaslovanim len rohy a do stredu nedam skoro nic /vsak nááááčooooo 😀 zbytocne maslo trepat hore/ tak prosto boky sa drzia na pevno kedze tam toho je viac ako hore a hore sa to posunie jedine kam moze a to do stredu torty 😝
aa po rokoch pecenia som zistila dalsiu vec 😀 kedze ja vsetko robim na poslednu chvilu, a na rychlo ani som na to nemohla príst,ale ted hodne lietam po svete 😅 😅 a uz som prisla na to, ze ak si chcem dopredu predpripravit tortu tak isto iste ju musim aj potiahnut, nie len obmaslovat a dokoncit az ked sa vratim 😝 😝

aduskatt
8. máj 2014

@mysiatkoo ano, topi, mam s tym cerstvu skusenost

woman44
8. máj 2014

Baby, poraďte mi prosím ešte, ako mám toho psa urobiť, aby vyzeral ako pes? 😅 robila som z burizónovej hmoty

woman44
8. máj 2014

@aduskatt a to je obyčajný pvc obrus?

aduskatt
8. máj 2014

@woman44 ano

woman44
8. máj 2014

@aduskatt super, Ď, skúsim 😀 baby vy máte návod snáď na všetko 😀

sisika
8. máj 2014

@jakelina to som mala v plane,ale manzel ma prekvapil-dopil rannu kavu,a zmizol-za 20min bol naspat s krasnym novym o polovicu vykonnejsim ako som mala! Vraj predcasny dar k narodkam(koncom mája).
Tak torty su zachranene 😉.

jakelina
8. máj 2014

@sisika tak to ti přeju, užij si ho

pipka
8. máj 2014

@sonik22 dakujem 😉 mam na to abecedu, ale nie som teraz doma, tak link poslem, ked sa vratime 😉 lebo to mam doma v compe 😉

laumi
8. máj 2014

po dlhšej dobe opäť moje pokusy 🙂 🙂 + ĎAKUJEM za všetky predchadzajúce pačítka 🙂 🙂