Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

akapulko
9. máj 2014

@mizulienka robila ale tak ze som si ho pred tym tiez najemno rozmixovala🙂

mizulienka
9. máj 2014

@akapulko dakujem, vyskusam 😉

ja707
9. máj 2014

holky potrebuju poradit - chci udelat takovou tu jednoduchou cukrovo-citronovou polevu, ale nemam ani citron, ani citronku, ani trest,.. ale objevila jsem doma kyselinu citronovou na zavarovani - myslite, ze se tim da ten cukr ochutit? :D

mirinecka
9. máj 2014

pomoooc robím šlahaný krém nad parou a po vychladnutí mi vajíčka zredli, teda na vrchu pena a spodok voda, čo teraz

ikula2
9. máj 2014

@mirinecka a nie je to voobec huste? Ja ked som ho robila tiez nebol az taky husty ako ked som robila cokoladovy. Ako dlho s slahala, lebo tento treba dlhsie slahat. Ale neboj sa ak si dobre pamatam ja som mala hore taku penu a dole bolo hustejsie. Daj si bokom a skus vyslahat maslo a pomaly pridavat, uvidis ake to bude

ikula2
9. máj 2014

@nika1985 Je uplne nadherna a ako si davala tie pasiky?

mirinecka
9. máj 2014

@ikula2 ďakujem, už som to riedke vyliala a tú penu som dala do masla, ale teraz robín nanovo vajíčka. Prvý krát keď som ho robila bol jak pudink pekný, druhý krát som mala vrch pena a spodok riedky ale nie v tak hroznom pomere ako teraz, vtedy som to riedke nedala a bolo to dobré, ale teraz som to mala pol na pol tak som sa bála že sa roztečie :( asi som to šlahala na rýchlom stupni, teraz to skúsim pomalšie a šlahala som 25min určite

nika1985
9. máj 2014

@ikula2 dakujem podla tohto postupu

ikula2
9. máj 2014

@nika1985 dakujem nuz poriadna makacka

lucianak
9. máj 2014

@mizulienka Ja som robila z hrudkového tvarohu a dobré bolo, len treba poriadne vymixovať 😉

luciahromadkova
9. máj 2014

dievcata prosím kto vie dat radu.... odkedy mám novy robot tak sa mi nedaria korpusy, skratka nie su take vysoke, ako ked som cesto robila rucnym mixerom, napriek tomu, ze zltka sa naslahaju do peny s cukrom perfektne, bielka do snehu tiez.... do zltkovej peny potom pridavam olej, vodu, muku s PDP, kakao (podla druhu korpusu) a nakoniec sneh. zltka a bielka slaham slahacou metlou a potom metlou na cesto...

no je mi teba drahy eta gratus... ked ani nenarastie korpus a este aj sopka je z neho.... pritom peciem stale rovnako
robim niekde chybu, alebo ako vy robite cesto v robote, za radu vopred dakujem.

jper
9. máj 2014

@luciahromadkova já teda šlehám jen bílky a žloutky po olej, mouku už míchám ručně a bílky po částech taky ručně - jinak od doby co vyšlehávám bílky s polovinou cukru mám všecky korpusy jako mech 😉 Zkus aspoň bílky zamíchat ručně

nika266
9. máj 2014

Ešte jedna tento týždeň

luciahromadkova
9. máj 2014

@jper dakujem, akurat som dorabala na vyssi korpus este plat a urobila som presne takto- zltky, cukor, vanilka, potom voda a olej. Na druhy krat bielky a cukor do snehu. Potom do zltok rucne trocha muky a sneh a zda sa lepsie, este nie je dopecený, ale uz na objeme vidim, ze lepsie... 😉
dakujem 🙂 , pekný vikend

lokalistin
9. máj 2014

@luciahromadkova ja robim ze vyslaham bielk slahnem do nich cukor,poriadne vyslaham po jednom zltka do toho potom olej vodu a nakoniec muky a aj to slaham vsetko v robote poriadne a mam dobre vysoke korpusy,teda aspom myslim 😉 a su uuuuplne jemnulinke, mozno az moc urcite nie su na vyrezavanie,drobia sa, ja hladam furt nejaky korpus,aby bol chutovo ako moj,ale tuhy na konzistenciu,ale zatim nic

woman44
9. máj 2014

tak moja 5 hodinová zábavka hotová, snáď sa bude zajtrajsiemu oslávencovi páčiť 🙂

mirka_st
10. máj 2014

Ahojte maminy,objednavala som si nejake formicky na marcipan a tato mi prisla 2x. Povodna cena sa na nete hybe okolo 12-13eur,ja ju dam aj za 4..ak by ste mali zaujem daktora staci IP,viem sa aj dohodnut

jakelina
10. máj 2014

Tak hotové všechno víkendové pečení. Šla jsem spát v 1, což je na noc z pátku na sobotu brzy, jindy chodím nad ránem.

jakelina
10. máj 2014

Holky a všechny dorty jsem poprvé potahovala pravým marcipánem. Tak na první pokus to celkem jde, je to trochu jiné a hlavně to jinak chytá barvy, musím si na to zvyknout. Ale super se mi s tím dělaly ty vlasy u Lociky.

muffinka8
10. máj 2014

@jakelina Rapunzel je skvelááá 😵 😵 😵 a aj všetky ostatné samozrejme 😉

jakelina
10. máj 2014

@muffinka8 děkuji, no ta panenka je hrozná, jak mi přenesli s růžovými vlasy, tak to byla konečná. 😝 Zjednodušila jsem to jak to šlo, aby to nebyl ještě větší kýč.

mirinecka
10. máj 2014

konečne hotové, odovzdané :D nič neni krajšie ako úprimná radosť z torty 🙂 Šlahaný krém sa vydaril na druhý krát a to asi kvôli tomu že potom som dala domáce vajíčka a hneď to bolo iné 😀 a manžel mi chcel akože pomôcť tak mi vyhodil maslový krém na obmaslovanie 😠 a špinavú misku už neumyl 😝 . Tu sú moje výtvory 😉

mia114
10. máj 2014

moja dnesna, sice som mala v plane ju inac robit, ale kedye som si postavicku spravila skor tak sa mi nedala inac sadnut, tak som musela robit jazierko. A pouzila som take cukriky z billy take mentolove a islo to tiey v pohode, a su o dost lacnejsie a velike balenie 😉

mysiatkoo
10. máj 2014

@jakelina zlate rucicky 😵 😵

jakelina
10. máj 2014

@mysiatkoo moc ti děkuji 😉

lokalistin
10. máj 2014

Ahojte takze moja dobosova kniha na PSP , 4,55kg utekam nieco nakupit,lebo sak tento tyzden som nestihala ani vlastne ... mala som rannu, to je pre mna horsie jak keby som mala 10 torticiek 😝 o 15:00 pridu pre tortu, tu je bordel jak v psinci,ale o 15:30 uz nastupujem do roboty 😨 😨 😨 😨 nestiham nic pekny den

lamps
10. máj 2014

pridávam poslednú tohtotýždňovú - je na PSP, mne sa viac páči bez kalicha, ale požiadavka bola, aby torta bola v bielo-modrej kombinácii s kalichom, tak som tam ten kalich dala

evicaka
10. máj 2014

ahojte, aj ja pridávam moju tortičku... dnes mi to išlo akosi pomaly ☹ . Krásny víkend a pekne oslávte náš zajtrajší sviatok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evicaka
10. máj 2014

No a tortička je tu...

artepf
10. máj 2014

@jakelina teda ty tvoje 2D obrázky jsou dokonalý, to tě obdivuju, protože vím, že je to ještě pracnější než figurky 😝 🙂
@mia114 krásná Zvonilka a tu vodu pod nohama jsi zapíchla do dortu? vypadá to skvěle 😵 , už jsem to podobně viděla myslím u @pristela a @jakelina, tak se těším, až to budu moct taky vyzkoušet, to holky roztápíte v mikrovlnce ty bonbony?
@lokalistin
@lamps krásné dorty holky, a ty kytičky 😵 , jen teda mně se taky vůbec nelíbí ty kalichy, ale tak když to chtějí 😝
@evicaka nádherný jemný dortík 😉
no a přidávám taky svoje tři 🙂