Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evicaka
14. máj 2014

@sikag ďakujem... no asi ma preceňuješ! Ja sa musím neuveritelne prekonávať, ak chcem niečo vytvoriť 🙄
ale moc si mi pomohla, určite niečo vyberiem a pokombinujem
@lamps aj tebe veľká vďaka, na tie tvoje figúrky mám slabosť tak určite si ukradnem aj niečo tvoje, ak dovolíš 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lamps
14. máj 2014

@evicaka jasné, kradni koľko chceš 😉

lucula73
14. máj 2014

@ejkula
@govinda
@aduskatt
tak baby,toto mi napísali.
Dobrý deň,
oblátka naťahuje vlhkosť. Je dobré ju dať na tortu čo najneskôr. Ak bola cez noc v chladničke, tak sala vlhkosť a preto sa vám vlnila. .

sila.........takže inak to ne pojde 😝

lucula73
14. máj 2014

@mamcas ak opražíš tie orechy alebo teda lieskovce na sucho na panvici,tak budú krásne voňať........len chvílku,ak už budešš cítiť vonu,tak odstaviš.aby ti zas nezhoreli 😉

moicka
14. máj 2014

@mysiatkoo dakujem za radu pride mi to logicke 😀 ked to teraz citam 😅 😅 😅

govinda
14. máj 2014

@lucula73 no plánujem zdobiť v piatok a v sobotu ráno odovzdať, ale inak to asi nepôjde. A čím teda lepiť? 😕

lucula73
14. máj 2014

@govinda no to mi nenapísali,ale neetreba.,.ono sa to pekne na vrch prichytí....tu je problém s vlhkostou 😒

aduskatt
14. máj 2014

@lucula73 asi by som v tom pripade potrela vrch piping gelom aby som zabranila pristupu vlhka🙂 ale to len nahlas premyslam

mamcas
14. máj 2014

@lucula73 to viem 🙂 to uz aj je hotovo, len som nevedela ako ich zapracovat do plnky 😉 keby to bolo pre nas tak aj cele mi nevadia 😀 mnaaaam

govinda
14. máj 2014

@aduskatt a nevsaje to nejako do seba? Ešte som s tými obrázkami nerobila, tak fakt neviem 😒 A ako zabrániť prístupu vlhka z chladničky? Večer to tam capnem a až na druhý deň pre tortu prídu 😕

anibas
14. máj 2014

@govinda ja som natrela poťahovku, prilepila oplátku, a tú opäť zľahka potrela gelom - nič sa nevlnilo - ale chladničku mám NO FROST

aduskatt
14. máj 2014

@govinda piping gel nevsaje a vytvori vrstvu medzi obrazkom a vlhkostou.....mohlo by to ist, ale ako hovorim, vyskusane to na fndane nemam, len na jedlom papieri

pipka
14. máj 2014

@jakelina majka moja, otazka na telo 😀 robim zas poziarnika a uz mi dochadza fantazia 😅 😝 mozem pouzit ten tvoj napad s hasenim sviecok? 😉
lebo zas choraa som, decka chore a faaakt ze popri robote uz nevladzem vymyslat furt nejake novoty 🙄

anibas
14. máj 2014

Jááááj dievčence @aduskatt @govinda Vy máte fondán ....... nejak som nedočítala - ťažký deň za mnou a ešte ťažké dni predo mnou 😝 😀 😀

govinda
14. máj 2014

@aduskatt @anibas mám doma len jedlé lepidlo, to asi týmto nie, či? 😕

aduskatt
14. máj 2014

@govinda asi nie, skus nahradit medom

jakelina
14. máj 2014

@pipka že se ptáš, jasně že můžeš

mamcas
14. máj 2014

Jaj babulky trosku som smutna...pisala mi jedna baba, mala odo mna jednu tortu a tvrdila, ze je spokojna, chcela tortu a je ze sak ok, ale teda prestahovali sme sa - ma to sem 20minut autom...neodpisovala skoro 2tt, tak som sa zase ja ozvala, ze sak nech viem a ona mi odpisala, ze zohnala inu pani,blizsie... som cudna ked si myslim, ze tym padom nebola spokojna? Alebo teda nie az tak ako tvrdila? Lebo ja keby som bola s niekym spokojna, isla by som aj ovela dalej... 😔

govinda
14. máj 2014

@aduskatt med pod ten fondan? Torta biela, obrázok biely, tak mám obavy ☹ Ak by som zohnala ten piping gel, tak môžem ten trošku natrieť pod ten fondan?

aduskatt
14. máj 2014

@govinda ten fondan sa nalepi aj sam, skor by som ten gel dala navrch, aby vytvoril vrstvu medzi fondanom a vzduchom

lucula73
14. máj 2014

@anibas obrázok na oplatke sa nevlnil ani mne ,tri dni vydržal minimálne.ale toto na fondane vytlačené je asi o inom 😝

pipka
14. máj 2014

@jakelina sak som si aj myslela..ale slusnost mi káže 😅 😉

govinda
14. máj 2014

@aduskatt Ďakujem za tip, tak skúsim pozháňať ten piping gel. A kde ho ešte viem využiť?

aduskatt
14. máj 2014

@govinda miesto jedleho lepidla, pouziva sa aj ako vodna hladina, alebo kvapky rosy na kvety

govinda
14. máj 2014

@aduskatt veľmi krásne ďakujem za tipy 😉 🙂

ejkula
14. máj 2014

@aduskatt
@govinda no dievčence, len ja som zas niekde čítala, že práve ten fondán by sa z vrchu potierať nemal, lebo sa farby rozmažú. Ale tiež som len čítala, odskúšané nemám 😒 . V každom prípade, moje dva pokusy s vlhkosťou sú už v chladničke, zajtra uvidím.

govinda
14. máj 2014

@ejkula čakám na info zajtra, že ako to dopadlo. Možno by pomohlo tortu zakryť kartónom, aby ten nasal vlhkosť, tak sa to už pri lentilkách spomínalo, možno by tiež pomohlo 😒

aduskatt
14. máj 2014

@ejkula ja som uz pisala, ze fondan som zatial nenatierala, len papier, ale nahlas som premyslala, ze ked tam nedam toho piping gelu mrte, tak by to mohlo ist....no asi to budem musiet vyskusat🙂

michaela3011
14. máj 2014

@ejkula @govinda ja ked pouzivam fondan, tak ho nepotieram a este sa mi nezvlnil (musim si zaklopat) a to pritom mame stale problem s vlhkostou v chladnicke 😕 ked som snim robila prvy krat, tak som ho pre istotu potierala a ako pise @ejkula , tak farby sa rozpili 😒
inak uz som citala aj take, ze sa obrazok ma polozit na pocukrenu plochu 😕 ze tym padom obrazok neodobera vlhkost z torticky a nezvlni sa... ale ci to pomoze aj s vlhkostou v chladnicke, tak to neviem... oblatka sa mi inak vzdy zvlnila ked som potierala... ci len zo spodu, alebo z vrchu alebo z oboch stran 😒 asi zajtra vyskusam to s tym cukrom 😀 ci to je naozaj tak 🙂

ejkula
14. máj 2014

@govinda no veď jedna ja "naostro" v chladničke a druhá zabalená v krabičke v chladničke 😀 . No sú to len také mini 12 cm, ale snáď niečo zistíme 😀