Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzulik
10. nov 2010

@vinka ,dakujem...idem sa do toho pustit a potom napisem vysledok 😉

zlatat
10. nov 2010

@deni_v22 😠 😠 😠 stačí tam pridať komentár, že sme dostali a už ju nevymažú 😠

katuskad
10. nov 2010

@bzucinka2 dakujem 😉

petusko
10. nov 2010

baby, na sobotu potrebujem ten traktor, chcem ho urobit z BB keksov spajanych dzemom, nerozpadne sa mi, ak ho urobim uz dnes?

zuzulik
10. nov 2010

jeeeej babenky, podarilo sa to...vyzera to krasne ....ale kedze som vsetky cukriky umyla a roztopila, mam len bielu hmotu a s farbenim radsej nebudem experimentovat a kupim si dalsie cukriky a bude aj hmota ruzova 😵 😵 😵 juuj velmi sa tesim a dakujem za pomoc..

vinka
10. nov 2010

@zlatat len vieš pravidlá su fotky s deťmi alebo niečo s nimi spoločné.A ked dostaneš perníkovu chalúpku to nieje s deťmi.Mne tiež vymazali z albumu pletenku ktorú som piekla ja lebo nemá nič s deťmi.Aj vianočný kysnutý veniec zmazali.

zdenallicka
10. nov 2010

@petusko Džemem ti to zvlhne a rozpadne se to.. slep to nutelou nebo arašídovým máslem nebo jenom máslem vyšlehaným s cukrem.. 🙂 Mám zkušenost s vláčkem a traktorem...

A ta košile???? 😲 😲 😲 No ty vole, to se dělá jak??? 😲 😕
Krásná.. 😵

petusko
10. nov 2010

@zdenallicka dakujem. esteze som sa opytala.
http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/jak-na...
podla tohto postupu to chcem robit, len som chcela pouzit iba dzem. a teda z masla s cukrom mi to nezmakne?

zdenallicka
10. nov 2010

@petusko Nee, ten "krém" ti ztuhne... samozřejmě, že to zvláční, ale nerozpadne se to..🙂

petusko
10. nov 2010

@zdenallicka vdaka este raz, idem na to 🙂

sofi07
10. nov 2010

@moncicka tu je linj http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/f...
no baby, ja som robila muzske torzo, je to pre jednu nezadanu 30tku 🙂)

sofi07
10. nov 2010

a potahovala som po straaaaasne dlhej dobe MMF, vdaka alenka @alionuska za rady, celkom dobre sa mi robilo, uz som bola nakupit dalsie cukriky 🙂)

zdenallicka
10. nov 2010

@sofi07 Krásné... 😵 A pořádně vymakané.. 🙂

vinka
10. nov 2010

@sofi07 no tak či si to neodloží taky kúsok na horšie časy.Pána to by som aj ja brala také niečo. 😀 😀 Krásne sa ti zadaril....no tortu myslím. 😀 😀 😀 😀

rybca
10. nov 2010

@sofi07 az sa mi slinky zbiehaju...🙂) 😔

moncicka
10. nov 2010

@sofi07 Sofi dakujem mozem ist skusat 🙂 tesim sa snad sa aj mne take krasne podaria 🙂

petusko
10. nov 2010

tak som to dala dokopy,kolesa su iba prilozene, lepit budem az na torte. uvidime, i vydrzi teda do soboty 😀

vinka
10. nov 2010

@petusko no tak traktor jak z pola. 😀 😀 😀 fakt prekrásny. 😉

petusko
10. nov 2010

dakujem vinka 🙂 no inak mm si robil srandu zo mna ze ci je to Zetor, vraj som mala urobit uz moderny John Deer 😀 no ale som rada, ze som aspon toto dokazala 😀

zuzu13
10. nov 2010

@petusko pekná torta....ja som robila tiež ...ale Hello Kitty 🙂))ledva sa mi do ladničky zmestila 🙂

sirael4
10. nov 2010

HOLKY,SEŽENU POTAHOVACÍ HMOTU NAPŘ V TESCU NEBO V OBYČEJNÝCH HYPERMARKETECH? NEBO MUSÍM DO SPECIALIZOVANÝCH OBCHODŮ?PŘES E-SHOP UŽ TO NESTIHNU. A KOLIK NA JEDNO PATRO, CCA 300G?

zuzu13
10. nov 2010

@sirael4 ja som kupovala v lidli...ale maju aj v Tescu

sirael4
10. nov 2010

@zuzu13 díky, a jak se to jmenuje nebo jak to vypadá, není někde na netu obrázek? At to koupím dobře, jsme začátečník. A stačí mi jedno balení? Na dort o průměru těch 25cca?

zuzu13
10. nov 2010

xixi...
@sirael4 ja som tiež začiatočník..v piatok som robila prvu marcip. tortu...normálne som sa opýtala či maju...a kde...ja som robila velku tortu a potrebovala som 400g...

petusko
10. nov 2010

@zuzu13 jeeej a ozaj, ved Lucka mala naodeniny ! vsetko najlepsie bambulke 🙂 a teda si prosim foto torty, urcite bola uzasna 🙂

sirael4
10. nov 2010

@zuzu13 a velký byla co? Já chci do normální kalsické dortové formy o tom klasickém průměru, takže je vyloženě marcipánová, nebo fondánová? A prosím tě, kolik stála?

winona24
10. nov 2010

ahojte cukrárečky....chcem sa opýtať....tie čo robíte poťah MMF aj ho normálne farbíte??? je to možné??? dá sa to?

ĎAKUJEM 😉

petusko
10. nov 2010

@winona24 ja farbim gelovymi alebo tekutymi farbami. farbu bud pridavam pri rozpustani cukrikov, alebo malujem povrchu.

winona24
10. nov 2010

@petusko a zafarbí sa to pekne???
baby ako docielite,že ten MMF máte taký lesklý ???

petusko
10. nov 2010

@winona24 ano, pekne sa to zafarbi. len netreba davat farby vela, lebo sa potom hmota drobi.
lesk sa vraj robi olejom, pretriet trosku, ale ja to nerobim.

winona24
10. nov 2010

@sofi07 úžasná robota....má ešte aj kľúčne kosti... 😀 do detailov prepracované...len si mu nejaké ryšavé "brčky" urobila....či sa mi to zdá? 😅 😅