Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
18. máj 2014

@pristela pockaj .......... odpadavam, ze naaadhera, kolko prosim ta vazila?? Mozem vediet ten oblacik hore cim si to vystuzila aby drzal? Dufam ze to nie je tvoje now hou :DDD

elamaslakova
18. máj 2014

@pristela Niečo neskutočné - prekrásne

ikula2
18. máj 2014

@elamaslakova ze si sa nenudila 🙂 , pozeram na to ci je to 3D 😀

mysicka3703
18. máj 2014

@pristela waw tie torty sú úžasné, úplne dokonalé!!!!!

maya30
18. máj 2014

@ikula2 dakujem 😵 na knihe som najskor kosticou naryhovala strany a potom namalovala kakaom zriedenym s alkoholom 😉 Ten kalich co myslis bol dost velky, torta mala 25x25cm tak mohol mat 15-17cm a susila som to na flasticke, pozri ci nenajdes doma nieco zaujimave 😉 Stopka aj spodok boli robene zvlast, pred tym ako som ho malovala zlatou tak som to pospajala a na spoje dala perlicky...

karlinka22
18. máj 2014

@jakelina Dekuju mockrat 🙂 krasne dortiky mate 🙂

karlinka22
18. máj 2014

@jakelina No veze budu delat z korpusu a ty spicky strechy nechci delat z hmoty-myslim tim smartflex, ale z neceho jineho premyslim a dortik chci tenhle

https://www.youtube.com/watch?v=TLiWGhKNsTs


Tak jsem myslela, ze ty spicky- strechu z burizonky, no zkusim na ni nekde najit receptik.

pristela
18. máj 2014

Holky mooooooooc dakujeeem , to je torta este z marca 😝

@maya30 podlozka,klasika co davam aj pod svadobky, vyrezala som z drevenej policky kruh, pak tam je este kruh polystyrén a este z tvrdeneho kartonu dalsi kruh,hruba asi nejak 5cm ,no a pak kedze uz sa mi nechcelo 😝 ta som haky-baky pocarbala ciernou fixou pás papiera a prišpendlila na kraj podlozky
@ikula2 kolko vazila netusim , to bola pre nas doma tak som ju nevazila 😝 Ten oblacik je koruna stromu 😀 a su to pusinky / bielok+cukor suseny v rure/

pristela
18. máj 2014

@karlinka22 špicky veziciek davaju holky kornutky od mrzliny 😉 mas to lahucke na vahu aj "vyrobu"
recept na burizonku je v dvojke temealebo google vyhodi , ja som ju robila len raz a za tu robotu a pak to zarovnavanie mi to nestoji 😉

mamcas
18. máj 2014

@pristela ja tymto koncim s tortami 😝 sak ty si neskutocna zena jedna!!! Si daj rucicky poistit a dobrovolne sa hlasim na valkanie smartu aby som Ti ich usetrila 😝 popri tom si samozrejme oci vyocim ako taketo skvosty dokazes! 😀

jakelina
18. máj 2014

@maya30 jo jde to, písmenka a čísla máš hned tvrdé a můžeš dávat na dort hned po vymodelování. I sovičku 2D na stojato jsem tak usušila a jedničku k tomu a hned to drželo krásně, ale jenom ze Smartu, jiné hmoty jsem nezkoušela. Jenom tam nesmíš dát drátek do té mikrovlnky, to jsem jednou zkusila a smrad a dým 😀 😀

voskovaeva
18. máj 2014

@nika1985 krásná

zuul
18. máj 2014

dievcata dakujem za rady.
dosky som bola kupit v hornbachu. drevena 40xx40 za 2e. 😀

puckalucka
18. máj 2014

@artepf Moc děkuji, dortíky jsou perfektní, pokusím se udělat stejný :o)

jakelina
18. máj 2014

@zuul však jim to započítej a když ji vrátí, tak vrátíš penízky. 😉

puckalucka
18. máj 2014

@pipka Děkuji za fotečky 😉

silvikam
18. máj 2014

@pristela Velikánsky obdiv, ty si doslova umelkyňa.

muffinka8
18. máj 2014

Baby, uvarené salko v plechovke koľko má trvanlivosť? Do kedy ho musím otvoriť a spotrebovať?

govinda
18. máj 2014

@pristela wau, budem sa opakovať, ale ako fakt, kedy toto stíhaš, veď to nie je časovo reálne toto všetko postíhať, čo ty urobíš za týždeň. To už musí byť iná logíistika 😉 obdivujem ta, máš neskutočnú fantáziu, zmysel pre detail a ozaj šikovné rúčky 🙂
@elamaslakova super nápad na tú optickú ilúziu, ukladám ako super nápad, klobúk dole 😉
@maya30 na tvoje tortičky sa tiež vždy neskutočne teším, hotové skvosty 😉

haannka
18. máj 2014

Ahojte žienky.....tak teraz som teda odpadla z tych prekrásnych tortičiek...hehe..to som si naivne myslela že moje 2 torty som na prvýkrát zmákla celkom dobre....to som teda hotová ako niekto dokáže vytvoriť tak uplne ideálne diela..,KLOBÚK DOLE DÁMY 😉

govinda
18. máj 2014

kočky, keď dávate obyčajné poťahované torty do chladničky na noc (obyčajné myslím bez obrázkov jedlých 😀 ), zakrývate ich v tej chladničke krabicou alebo nie?

dada2007
18. máj 2014

@govinda nie, nezakrývam......

jakelina
18. máj 2014
govinda
18. máj 2014

@jakelina @dada2007 takže asi len tú s obrázkom zakryjem ... 😉 Ďakujem 😉

ejkula
18. máj 2014

@pristela nádherná, to bola tá pre synátora? Je úplne neskutočná 😵

dada2007
18. máj 2014

@govinda ja nezakrývam ani s obrázkom......ten tam dávam pol hodku predtým, ako si majú prísť pre tortu.........čiže čo najneskôr.........

dagmarmustafa
18. máj 2014

Tak baby...3 torty som mala na vikend a najrychlejsie urobene-odkedy tortujem. Nemozem tomu uverit- a hlavne ta fialova .Normalne sa vytesujem. Peknu nedelu 🙂

dagmarmustafa
18. máj 2014

Mozete mi niekto pomôcť?Potrebovala by som osvedceny recept na "krajku" .Kupila som si montanu.Uz som skusila 2 a nevysli mi dobre.Dakujem za kazdu radu.

artepf
18. máj 2014

@jakelina Majko díky za recept na muffiny, ještě včera jsem je vyzkoušela (koupila jsem si v Lidlu silikonové formičky a navíc budu dělat k jednomu dortu muffiny) a jsou skvělé, jen teda - neměla jsem povidla a tak jsem dovnitř dala jen Nutellu a buď bych příště ubrala cukr a nebo místo nutelly nějaký pikantní džem, bylo to na mě dost sladký, jinak super 😵
Jo a u tebe jsem párkrát viděla krásné muffinky k dortu, tak jsem se tě chtěla zeptat - asi ten vrch trošku seřízneš viď? Abys je mohla dozdobit marcipánem..