Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adda789
1. jún 2014

@jper ahoj, tortičky sú peknučké a chcela by som sa ťa opýtať, že kde si kupovala formičky na písmenka, ktorá máš použité na tortičke pre Nelinku, ďakujem 🙂

grasie
2. jún 2014

@govinda určite môžeš byť spokojná, ve´d sú nádherné 🙂

govinda
2. jún 2014

@grasie dakujem 🙂 na fotke vyzeraju lepsie ako v reale 😀 nevidno detailne chyby 😀

jper
2. jún 2014

@adda789 děkuju vykrajovátka jsou to tyhle http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50046077&tab=6 u vás na slovensku je mají i s číslama. U nás v čr jsem ty čísla ještě nenašla 😉

grasie
2. jún 2014

@govinda si príliš skromná, ja keby spravím takéto parádne kvety, skáčem od radosti 🙂
zatiaľ som len ruže robila, aj tie mi dali zabrať na niekoľko hodín, kým vyzerali ako tak k svetu. ja skôr postavičku vymodelujem, jak zelinku 🙂

govinda
2. jún 2014

@grasie no ja som na postavicky dost lava 😀 Tie som zatial tiez velmi nerobila.... Teraz sa chystam robit 10.torticku, vacsinou len s vykrajovackami alebo tak, takze zatial som sa k postavickam velmi nedostala.... No uvidime, ako sa vydari torticka celkovo, robim ju pre svoju starku, v piatok mame oslavu, 90 rokov, tak sa chcemposnazit s tortickou.

abriela
2. jún 2014

@vladiella ano, hmotu zohrej par sekund v mikrovlnke - pozor vnutri moze byt horuca. Ja davam menej cukru ako je v recepte, aj ked zavisi od cukrikov

mysiatkoo
2. jún 2014

@jakelina @sikag @govinda @akzuzs @blancagon @pipka aj vsetci pacitkovaci dakujeeeeeeeeeeeeeeem dakujem dakujem baby 😵
to som si kupila pri nahodnej navsteve jedneho cukrarskeho obxodu taku foliu na cokoladu, takze som ju liala na to ako ked robim krajkove lemy... skusim to pri najblizsej prilezitosti nafotit, lebo pismenkami sa mi to nie moc dobre popisuje 😒 snad vam potom fotopostup bude napomocnejsi 😉

grasie
2. jún 2014

@govinda držím palce 🙂

akzuzs
2. jún 2014

@mysiatkoo juj no to by som bola rada len ak by som to náhodou prepásla tak keď budeš hádzať foto daj mi tam na mňa odkaz ja si to potom uložím. A keď sme už pri čoko krajke ako sa robí minule som ju robila a ..... 😠 nebudem sa vyjadrovať lebo by som potom musela byť dlho na spovedi tak ma naštvala 😠 😠 😠 😠

mirinecka
2. jún 2014

kočky, dá sa spraviť astroméria aj bez vykrajovačie, alebo dalo by sa ju spraviť z ľalie? Idem robiť tortu čokoládovú a na vrch kytičku (nechali na mňa) A ja som objavila astromériu a vyzerá že by som ju zvládla 😀 . Ale čo by ste navrhli na miesto nej. Torta bude ovál. Torta bude podľa tejto, čo som už robila len kvet chcem zmeniť.

denuschka7
2. jún 2014

Ahojte kocky, prosim vas aka farba je na tejto torte? Zakaznicka chce presne taku... tak aby som nahodou nekupila nejaky iny odtien :-/ dakujeeeeem

mysiatkoo
2. jún 2014

@akzuzs ok, budem to mat na pamati 😉 zatial netusim kedy bude nejaka cokoladova, lebo zavisi hodne aj od pocasia... je to zradne s tou potvorou 😝

akzuzs
2. jún 2014

@denuschka7 Ja by som povedala ciklamémová. Tú dostaneš keď spojíš červenú (chrismas red) a fialovú. Možno sa dá aj kúpiť originál ciklaménova, neviem ja si farby miešam

mimcak
2. jún 2014

@sikag prosím ťa čím si robila ten stencils . Tá tortička je tak krásna.

maya30
2. jún 2014

@dagmarmustafa dadka kedy si mi pisala ? Nenasla som....☹

woman04
2. jún 2014

@adda789 ja mám tie písmenká z Ebay aj s číslami 😉

zuul
2. jún 2014

@mysiatko ! ze wau!

@pristela prosim ake su priemery na tej svadobke a kolko kg mala dokopy vies? d. velke.

timuss
2. jún 2014

@grasie krásna a originálna torta, s dovolením ukladám 😉

denuschka7
2. jún 2014

@akzuzs super dakujem...skusim vyskusat...a torta s tymi vlnkami moze byt aka? nejaka perletova? 🙂

pristela
2. jún 2014

@zuul sa na toto presne pýtal niekto na fb , aaaaale ja zial asi neporadim , nevazila som ju ale predpokladam podla minulej 4poschodky že mala 16-17kg , priemery- dole isto 32cm, hore isto 18cm , a tie poschodia dve medzi som orezavala podla oka aby mi to pasovalo, cize netusim na ake cm som sa orezala 😅 ukladana bola presne na stredy , cize som neposuvala posschodia kvôli rozdielom dozadu .

zuul
2. jún 2014

@pristela d. 😉

ikula2
2. jún 2014

@nika266 naadherny motyl, to bol tiez z krajky?

ikula2
2. jún 2014

@denuschka7 tiez myslim cyklamenova tmava ruzova s fialovou

aadulik2110
2. jún 2014

na tie vaše sa neťahám 🙂 ale aspoň sa o ne podelím. Robila som ich s teplotou, kašľom a zahlienenými dutinami - keby neboli pre moje detičky, tak ich nerobím

muffinka8
2. jún 2014

Ahojte, prosím o radu.
Idem robiť takúto tortu. Cez víkend som sa radila s Miškou 🙂 ale zaujímajú ma aj vaše skúsenosti či rady, možno máte odskúšané.
Konkrétne len tie jahody, kedy ich dávať? 😕 Pre tortu si majú prísť ráno pred ôsmou. Ak by som ich dávala ráno okolo 5-6:00 bojím sa že sa malý zobudí a bude po mojej robote. Môžem ich tam dať v noci? Počítam, že niekedy po 23:00 by som sa k tomu dostala.

denuschka7
2. jún 2014

@ikula2 len mne ide skor o tortu ako o tie ruzicky.. 😖 ...ci to je potahovka zmiesana s perletovou nejakou alebo je to nastriekane....ivory wiltonka to asi neni ze?

pipka
2. jún 2014

@muffinka8 podla mna v pohode, ak to bude v chladnicke, nic sa im nestane 😉 ak nechas aj stopky, je to uplne ok. 😉

ja ked som na cokoladovu davala jahody, tak tiez vecer, a ja som dokonca zrezavala stopky a macala v coko a ukladala spickou hore 😉 a rano ju brali a poobede bola oslava 😉 a bolo vsetko v poriadku 😉

lencza
2. jún 2014

přeji hezký den všem

potřebovala bych radu.....kamarádky dcera by si přála tenhle dort,je to znak jakési korejské skupiny, já to viděla poprvé v životě, ale vůbec nevím jak na to......neporadila byste mi některá
děkuju předem

ikula2
2. jún 2014

@denuschka7 ja by som z fotky povedala ze je smotanova farba a ten vzor bude perletovy alebo zlaty perletovy