Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
2. jún 2014

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

timuss
2. jún 2014

@pipka takú kombináciu síce nemáš, ale ja by som dala hnedú s bielou resp. so smotanovou.... 🙂
@pristela vidím, že sa tu bavíte 😉 a keď už ťa tu žiadali o ruky, ja budem skromná, mne stačí aj pár tvojich prstov 😉 😀 😀 😀 😀

pristela
2. jún 2014

@mysiatkoo nee, ja su vesela uz od prenatálneho "veku"

govinda
2. jún 2014

kočky, keď ste niektorá robila bonboniéru - to veko ste ako robili. Ja som čo-to k tomu prečítala a odporúčalo sa lepiť tortové oblátky nutelou. Postačí 2 zlepiť? A v nejakej tenkej vrstve?
A potrieť aj zvonku? Neviem, ako to mám urobiť 😒
Zlepím, zaťažím a nechám zatuhnúť. To ok. Potom prípadne potriem a zvrchu, aby sa mala o čo poťahovka chytiť - aj to chápem. Neviem, ako ale potiahnem to veko - teda ak to mám obaliť celé dookola, tak ako to mám dať potom zatuhnúť do chladničky? Neprilepí sa mi ten marcipán o podložku? Na čo mám potiahnuté veko potom položiť, aby sa mi o nič neprilepilo?

miriama11
2. jún 2014

@lamps tak pisem aky bol vysledok.dakujem za radu fakt bol korpus krajsi aj vysoky.vsetkym chutil.ale uz teraz viem ze to budem robit iba vynimocne.strasne som sa nadzabala 🙂)

miriama11
2. jún 2014

A este jedna na 1sv.pre neter ale to som zdobila

ejkula
2. jún 2014

Dievčence, nemôžem menovať konkrétne všetky šikuľky (určite by som na niektorú zabudla), ale ste už všetky opáčitkované 😀 za prekrásne diela. Nááádherné, originálne a úžasné 🙂.
Ja poskromne pridám moje zázraky a hlavne moju "nočnú moru" s potlačeným fondánom. Veľká vďaka všetkým žienkam, čo mi tu radili (bolo ich veľa 😅 ) . Prvé dve tortičky boli pre kamarátku a jej maminu.
Svadobné s potlačeným fondánom boli presne podľa návrhu ženícha a nevesty, úplne všetko (výzdoba, pozvánky, doplnky,...) boli v tomto štýle, tak museli byť aj torty 😀 .
No a pri poslednej som si už nedala "kecať" do požiadaviek a robila som, čo sa páčilo mne 😵 .
No hlavne, že boli všetci spokojní a páčili sa im.

jenie123
2. jún 2014

@ejkula uzasne.. a ta posledna je neskutocna.. 😃

vladiella
2. jún 2014

@abriela tak oprava, 19,99E akcia vypredaju skoncila, uz je sezona 😀 tak mi to vysvetlila predavacka. Takze zajtra to bude klasika, rozmixujem mrazene ovofie s kokosogym mliekom 🙂

lucula73
2. jún 2014

@ejkula úžasné všetky..........a ako si nakoniec ten fondan lepila na tortu?? 🙂

dagmarmustafa
2. jún 2014

@maya30 Maji, uz davnejsie co si dala taku krasnu asi 3 poschodku a boli tam fialove kvety.Myslim ruze alebo co.A taku fialovu praskovu farbu hladam.Vpohode staci,ked mi das nejake tipy na pekne fialkove odtiene.Si poklad.Dik

maya30
3. jún 2014

@dagmarmustafa asi mi to uniklo, prepac 😔 ja mam len jednu fialovu prachovku, ale da sa s nou carovat 😉 podla toho v akej intenzite ju nanasas a na aky podklad - super ukaze na ruzovom lupeni 😉 a je to tato http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

ejkula
3. jún 2014

@lucula73 dávala som ten modecor gel,ale aj napriek všetkým mojím snahám, mala som jednu vlnku na torte, ale to bolo skôr asi tým, že mi tam ostal vzduch. Ale našťastie, videla som to viac ja ako ostatní 😀

ejkula
3. jún 2014

@baby213 už si našla niekoho ?

martinjasen
3. jún 2014

Pekný deň,

mám pre vás dôležitú správu. Keďže dochádza k technickému oddeleniu stránok českého a slovenského koníka môžeme túto diskusiu nechať iba jednej z nich. Dôjde tak v priebehu najbližších 2 dni. Štandardne nechávame diskusiu na stranke, kde vznikla, v tomto prípade na Modrykonik.sk.

Ďakujem za pochopenia.

Martin Ďurina
Modrykonik Team

jakelina
3. jún 2014

@martinjasen to je škoda 😒

martinjasen
3. jún 2014

@jakelina Chapem, ale nemame lepsie riesenie.

mysiatkoo
3. jún 2014

@jakelina dufam,ze si pripravena na sxyzofreniu s registraciou a poctivo tu ostanes! 😉

vladiella
3. jún 2014

@martinjasen technicke odelenie stranok? a preco? co to bude v praxi znamenat? prispievaju tu ako slovenske mamicky, tak i ceske maminky... tym chcem povedat, ze nazbierane info i v marcipanovych radach 2 atd je spolocne pre cr i sr... bude to ako so skupinami? dakujem za odpoved 🙂

vladiella
3. jún 2014

@mysiatkoo registracia nie je nutna, ci? staci sa len prihlasit a nastavit to na zapamatovanie hesla...

@martinjasen co radite, aby sme ako uzivatelia tento stav pocitovali co najmenej? mozte nam priblizit co nas teda v praxi caka? a co sa od nas ocakava?

evicaka
3. jún 2014

dievčatá poraďte prosím... akosi sa neviem rozhodnúť, ktorá bude lepšia 🙂 🙂 🙂

evala777
3. jún 2014

@evicaka no ja som jednznačne za tu s tou mačkou 😀

sisika
3. jún 2014

@evicaka mačičková-úhladna,krasna,jemna...

evicaka
3. jún 2014

@evala777 @sisika ďakujem kočky, je to aj môj názor, len moji chlapci sa tu so mňou hádajú 😀 😀 😀 😀

jakelina
3. jún 2014

@evicaka první se mi líbí víc

mysiatkoo
3. jún 2014

@vladiella popravde netusim, lebo na cz kona nexodim, ale predpokladam,ze sa kazda holka z CZ kona bude musiet prihlasovat aj na SK ucet... nenapisala som to asi presne, ale v podstate je uplne jedno, ci bude registrovana iba raz, ide skor o tu sxyzofreniu pri prihlasovani .... a to by som si este overila, ci sa da byt prihlaseny sucasne na obox v ramci jedneho prehliadaca, lebo napr. FB v jednom prehliadaci pod 2ma kontami nefrci ;) kazdopadne mi to pride otravne a len verim, ze srdcovka pre baby ako je @jakelina prevazi nad tou otravnostou 😝

@evicaka prva 😉

pristela
3. jún 2014

@mysiatkoo vsetko frci ked si to druhe otvoris v inkognite okne 😉

sisika
3. jún 2014

@evicaka no je to len moj nazor-ale pre male dievcatko je macicka urcite krajsia. Figurka macka je tiez krasna,ale farebne sa hodi skor k inej torte 😉.

jakelina
3. jún 2014

@mysiatkoo mně je to třeba osobně líto, přišlo mi to fajn taková diskuse dvou států pod jedním tématem. Ale třeba to někomu vadilo, lidé jsou různí. 😲 😲 😲 Zkusím Vás pak najít a určitě nakouknu co tam pečete za nádhery. 😉

henny
3. jún 2014

Ahoj holky, moc moc prosím - nemáte nějaký odzkoušený recept na banánový krém?? Mám ho dělat teď na víkend a žádný neznám. Dííííííííííky moc za pomoc 🙂 😉 😨