Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kubrt
9. jún 2014

@mojmacik ta silnice s auty kolem dortu je moc pěkný nápad, s dovolením ukládám 🙂

ucitelka70
9. jún 2014

@aduskatt http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=25152

týmto krémom sme plnili tortu a aj pod poťahovku to šlo

florentina
9. jún 2014

@ikula2 @jakelina no jo, jsem si říkala, nebudu zjišťovat jak na to, ono to nějak půjde 😀 (a tím, že to bylo pro nás doma, tak jsem si to jakože mohla dovolit, ale popravdě jsem si naivně myslela, že se mi to jako bez problémů povede 😀 😀 😎 😎) ...fuha, já hlupačka 😎, ale tak zase o zkušnost víc. Já právě vždy chtěla mít na dortu vše jedlé, jakože přece dát polystyren do dortu není žádné umění...no tak jsem s tímto dortem konečně dostala rozum a příště pokud si já, nebo kdokoli jiný vymyslí takovou blbost, tak nedostane na výběr. Buď polystyren a nebo nic 😀 😀 😀

gumkacka1
9. jún 2014

@jakelina dakujem a kolko ti ich vyslo?

mojmacik
9. jún 2014

@kubrt kludne moja nebol to moj napad,tiez som sa inspirovala babami odtialto ...ale samozrejme kazda dame do toho nieco "svoje" 🙂

aduskatt
9. jún 2014

@ucitelka70 no a je to jasne, krem pod potahom Ti to rozpustil - mas tam pol litra mlieka a malo masla..... pod potah je najlepsie dat len maslo s cukrom, pripadne lyzicou nutely pre chut

jper
9. jún 2014

@jorsulova ten sweet lace express mám taky a stejná hrůza, podařilo se mi to až jsem to propracovala s trochou vody, ale zase hůře to schlo. No už si to nikdy nekoupím 😉

grasie
9. jún 2014

@ucitelka70 no ale tén krém nie je vhodný pod poťah, je tam viac pudingu ako masla, preto ti to asi topilo. Buď si mala pridať do zvyšného krému ešte maslo a tak potreiť tortu alebo len čisté maslo cukrom /môžeš dochutiť drobkami z korpusu, esenciu, kakaom .../
mne sa totiž tiež topil poťah pri prvej torte s podobným krémom, lebo som netušila, čo sa môže stať 🙂

jper
9. jún 2014

@ucitelka70 s takovým krémem jsem kdysi taky potírala celý dort - dceři zámek. A normálně používám smartflex a taky celý stekl dolů. Takže od té doby opravdu jen máslo s cukrem pod potahovku. Někdy to máslo ochutím kouskem rozpuštěné čokolády.

jakelina
9. jún 2014

@gumkacka1 z jedné dávky 13

veronkaj
9. jún 2014

žienky koľko stoja orientačne marcipánové ruže - také pekné veľké rozkvitnuté? dajú sa niekde kúpiť hotové?

jper
9. jún 2014

@veronkaj já nenašla nikoho kdo by prodával, naučila jsem se je dělat sama 😉 Je to pracné, trvá to hrozně dlouho, cena aby se zaplatil čas by byla tak vysoká, že to nikdo za růžu nedá 😉

veronkaj
9. jún 2014

ved to ja si robím kvety sama len teraz potrebujem niekomu poradiť a netuším

ucitelka70
9. jún 2014

@aduskatt díky za odpoved.... a vedela by si hodiť aj nejaký dobrý recpetík na krém, ktorý vhodnejší na napln? a osvedčený rcp na piškotové cesto?

aduskatt
9. jún 2014

@ucitelka70 plnka je ok, to mozes dat do torty akulen chces, ale na zaver treba potriet boky a vrch torty maslom s cukrom

ikula2
9. jún 2014

@florentina ja myslim ze by sa to dalo aj z oblatok, viac vrstiev ked chces take hrube a je to lahucke 😉 , ja som tak uz robila aj krabicke aj notebook

florentina
9. jún 2014

@ikula2 já to měla z tortových oplatek, slepených nutelou a potažených marcipánem. Nebylo to těžké, ale prostě to nějak zvlhlo či nevím, bylo to prostě moc měkké a když jsem to napíchla na ty špejle, tak to tím projelo....

jorsulova
9. jún 2014

@jper @aduskatt dakujem zienky, takze zase raz dobre investovane peniaze... tak som sa na tu krajku tesila, no skoda ze som sa neporadila skor s vami. Este, ze som to zachranila tymi flitrami okolo inak neviem...

jper
9. jún 2014

@florentina já si kupuju takovéto plastové modelovací podložky, stříhám si z toho rozměry jaké chcu a manžel mi malinkatým hřebíčkem přitloukl tyčky , celou tu podložku jsem obalila fondánem - tak leda to zkusit příště - tyčky neprojedou skrz a mohlo by to udržet to víko 😉 http://www.iprodeti.cz/coorexshop-cz/eshop/13-1...

mimusa94
9. jún 2014

Ahojte kocky potrebovala by som poradit ...kamaratke mam uurobit tortu na promocie ...a chce tam mat knihuu a na nej ciapku a diplom v rolke..poradte nejake inspiracie...a ako sa ta ciapka robi?? dava sa tam navrch oplatka?...s poky knihy aby neboli cisto biele scim sa potieraju alebo striekaju? aby vyzerala ako ozajstnaaa.dakuujeeeeeem

jper
9. jún 2014

@jorsulova no šak taky jsem nadávala jak špaček, zkus to s tou vodou trochu, protože na videu se paní táhla hmota jak žvýkačka a mně se škubala natáhnout nešla.

jper
9. jún 2014

@florentina tady mám to auto podložené tou podložkou

jorsulova
9. jún 2014

@jper mne sa aj tahala, dobre som ju v rukach rozpracovala, ale viac ako 5cm mi nesla rozotriet, aj s vodou som opatrne riedila, bolo to hnusne mazlave. Fuuu a ako smrdela ta hmota, otras...

pristela
9. jún 2014

Holky pridavala som na fb tak hodim aj sem vam postup na postavicky co som robila na tortuchu minule, este mam aj dalsie ale to az neskor, bo nemam tolko casu dat ich dokopy 😅

vehuhu
9. jún 2014

Ahojte cukrarky, ja som sa tu vami inspirovala a nakoniec sa mi cez vikend podarila moja uuuplne prva torticka...do dokonalosti ma daleko

vehuhu
9. jún 2014

🙂 pripajam fotku. korpus bol red velvet a plnka bola slahacka s bielou cokoladou a mascarpone + som dala maliny..chutila famoozne...

mimcak
9. jún 2014

@adrika202 ,,
@mrka2 baby prosím vás vy ste robili mafiny na svadby môžem sa opýtať kolko ste si pýtali za jeden mafin? Aj ste plnili? Ďakujem môžte aj IP ak nechcete tu. večer mám dať info. pani ,že aka bude cena. aj ine baby ak mi viete poradiť prosím,

jakelina
9. jún 2014

@mimcak zlatko já jsem dělala neplněné a za 18,- korun. Ze mě si příklad neber. Nahoře bílé kolečko a mini růžičky nebo různé kytičky a iniciály

zuzka7512
9. jún 2014

mramorový korpus,pribináčikový krém a lesná zmes...

aduskatt
9. jún 2014

@mimcak ja som robila neplnene za 1 EUR