Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
21. jún 2014

@lamps nadherne ti vysiel ten dyno 😎 a este raz dakujem za povolenie na kopiu 😉
@mysiatkoo si mala povedat ze potrebujes helfnut, by som dosla aj s lyzicou 😀 😀 😀
@pristela ta s rybarom ma dostala 🙂 🙂 🙂 a aky bol ten casovy rekord? ja som uz aj tak z tvojich rychloviek hotova, mi nehovor ze sa to da este skratit 😲

a jedna kopia od andrejky 🙂
biley ganache, ale musim tensie vyvalkat... stale si myslim ze to mam tenko ale vidim ze vtedy treba este raz tak tenko 🙂 cize nie 1mm ale 0,5mm 😀 😀 😀

lamps
21. jún 2014

@sikag ďakujem 😵 aj tebe sa tortička super podarila 😵

sikag
21. jún 2014

@lamps taky strasne vdacny namet, to bola radost robit

mrka2
21. jún 2014

@pristela hahaha, ta rybarska je paradna 😀 som sa zasmiala. ale samo,ze aj ostatne, sikulka presikovnaaa 😵

pristela
21. jún 2014

Holky ,kujeeem 😅 😅 😅

@sikag nuž rekord 😅 6 hodín 😵 😵 mi trvalo dat dokopy posledné tri torty,cize potiahnut smartom,nastriekat farbou, dat dokopy , vymodelovat uplne vsetko na ne- kvety, trpaslikov, rybara, rybu aj tie zeliny okolo a vymodelovat na tank tie vsetky prkotinky aj nastriekat ho 😝 + som to v tom case 6hodin stihla aj odfotiť, sa mi nechcelo modelovat to vsetko a toboz som sa netesila na tank 😝 tak som to robenie odkladala casovo na úplnu hranu 😝 /ja prosto v casovom klude neviem robit,musi ma nieco kopat 😀 😀/ dve hodky po dokonceni tanku si pon dosli 😅

pristela
21. jún 2014

@anibas tú micku mas naadhernuu ,a krasne namalovany kožúšok 😵 😵 😵

pipka
21. jún 2014

cafte babulky ja niic nestiham, neviem ani kedy vas docitam ☹
maly zas chory, v byte jak keby bomba padla, jednu tortu mam hotovu, druha ma este caka 😖
toto chcela kamoska len bez postaviciek, ze ona si tam da pre malu figurky zvieratiek, co jej kupila...ze len zelenym mi to potiahni...no ale sak to ako by som si fotila 😅 😅
tak som supla aspon palmy a opicku 😎

nika1985
21. jún 2014

Dakujem baby za pacitka
@pristela Zanetka krasne ich mas uplne dokonale uzasne,krasne. Ja som Ta tusim v utorok videla v meste(neni som si ista) ale ako som tak pozerala kde mas tie dalsie ruky toto a v takejto kvalite mozes dokazat iba ty. Klobuk dole..

mysiatkoo
21. jún 2014

@sikag a naco lyzicu? nejaka tajna pomocka pri zdobeni ? 😀 😀

hotovo, odovzdane, uspesne debordelizovane a neviem sa dockat poobedneho spanku 😝 😀

pipka
21. jún 2014

@mysiatkoo booze tie delfíny su uuuzasneeeeee 😕 😵 😵 😵 😵 😵

halienka
21. jún 2014

Tak aj ja pridávam moje dve, prvá je tá spomínaná s 3 mackami, hadom a kopou textu, nakoniec to nevyzeralo až tak zle, akurát ten had mi tam prišiel úplne mimo, ale tak pán čo ju objednával pre manželku sa veľmi tešil, a mne sa páčilo, že existuje ešte chlap, ktorý chce prekvapiť a potešiť svoju manželku 😀 Akurát som nemala doma svoj foťák, tak fotky sú hrozné, som fotila mobilom a druhú fotku mi poslal ten zákazník, čo on odfotil. Druhá čokoládková jednoduchá na výročie svadby, nechceli žiadnu romantiku, takže vyzerá hlavne jedlo 🙂

pipka
21. jún 2014

@halienka ale dobre si zmaaakla tu s macikmi a hadom 😀 😀 som cakala co z toho bude 😅 😕 😅
ale supeer 😀 srdenko moje 😅 😀 😀

anibas
21. jún 2014

@halienka @pristela ďakujéém 🙂))
Mačka je orezaný okrúhly korpus cca 23cm, dotvarované punčovinou - týždeň som sa nevedela rozhodnúť či upiecť kruh alebo ovál - nakoniev vyhral mramor na okrúhly plech, váha 3,2 kg. 😉

pipka
21. jún 2014

@lamps uuuzasnaaaa, ako som uz na FB pisala, ta vazkomucha je bezkonkurencnaaaaa 😀 😀 😎 😎 😎 😵 😵 😵

pipka
21. jún 2014

@anibas macicka perfektnaaaaa, ako ziva 😎 uz len hladkat a hladkat 😵 😵 😵

pipka
21. jún 2014

@pristela ...teba uz ani nekomentujem zena moja 😅 😀 😀
ty kks...ze 6 hodin 😕 😅 😀 😀 😀 to mne trva len kym si rozmyslim, ze co vlastne idem robit 😀 potom 6 hodin plnim, 6 hodin zdobim a 6 hodin fotim 😅 😀 😀 😀

pristela
21. jún 2014

@nika1985 a co si nekricalaaaa po mne 😀 😀 teda ,mna by si muselaaj capnut bo ja som hlucha ,slepa 😀 😀 😀 ale nabuduce manormal ohlas 😉 😉 😉 aze mooooc dakujeeem 😵 😵 😵
@mysiatkoo ooo, ja som to vedelaaa, ze odpadnem 😵 😵 😵 😵 na com ti frcia tí delfíny ??? vsak oci očím 😀 😀 😀

pristela
21. jún 2014

@pipka srdenko moje ???????? moje nervy, žena ,dávaj bacha čo komu píšeš !!!! pche ,aaale vsak to som ratala 6hodin uz len potiahnutie, modelovanie atd , ne plnenie , neblazni

pristela
21. jún 2014

@halienka ta coko je neskutocnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

pipka
21. jún 2014

@pristela to bol citaaaaat z torty!!! 😠 😀 😀 😀

pristela
21. jún 2014

@pipka žiarlim ako pes, to neobkecas !!!!!

pipka
21. jún 2014

@pristela vidim 😅 😀 😀 😀

sak neni som taka truba, ked vidim, ze si tu...a budem inej lasku vyznavat?? 😅 😅 😝 😀 😀 neblaaazni 😀 😀 zas taka blondina nie som 😀 😅 😀 😅 😀

halienka
21. jún 2014

@pipka ďakujem, v podstatne sa tam už nedalo zmestiť nič iné iba to čo nadiktoval, aj ten text som musela trochu premyslieť ako ho tam vôbec vkusne zmestiť, ale bála som sa, že to bude vyzerať horšie, tak aj ja som spokojná 😉
@pristela fakt? 😅 a tá bola celkom jednoduchá, som ju mala asi za taký čas hotovú ako mi trvalo vymodelovať len tých troch medveďov 😀 😀 ale aj mne sa takéto páčia, čokoláda toho moc na ozdobu nepotrebuje 🙂

pristela
21. jún 2014

@pipka neviem ............musím si to premyslieť........... ☹ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 že zdravím nováčikov v tejto teme, ktorí necitali vsetko 😀 😀 😀 😀

pipka
21. jún 2014

@pristela tiez sa tak obcas zamyslim, ak to tu citaju baby, co v ten den klikli prvykrat...ze hentie dve nemozu byt uuuuplne ze kompletneeeee 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀

ale tak....zblaznim sa, ked ta milujem 😝 😀 😀 😀

pipka
21. jún 2014

jaaaaj no idem ja v praci pokracovat, straasne sa mi chce 😝 😅 🙄

h2
21. jún 2014

Milé šikuľky, obraciam sa na vás, ja, úbohá amatérka, s otázkou, veľmi dúfam, že mi dobre poradíte, ako vždy. 🙂 Robila som pre otca na zajtra na narodeniny punčovú tortu, práve sa chladí v chladničke a čaká na zdobenie. Pozerala som si na nete nejaké obrázky pre inšpiráciu, na niekoľkých boli boky torty posypané kokosom. S tým som sa predtým ešte nestretla (my punčové príliš nemusíme, až na otca, ktorý ich zbožňuje, ja sama som punčový rez nejedla možno 10 rokov). Prosím vás pekne, hodí sa vôbec ten kokos k tomu? Nie je to tam len pre efekt? Prípadne čo iné by ste mi poradili na boky punčovej torty?
Ďakujem vám veľmi pekne.

halienka
21. jún 2014

@pristela
@pipka 😀 😀 😀 jaká manželská hádka to tu je 😀 😀

mysiatkoo
21. jún 2014

@pristela na vetrovkax 😝
@halienka mnam, sliny sa mi pustili pri pohlade na tu coko

pipka
21. jún 2014

@h2 kludne moze byt kokos, potriet dzemom, najlepsie nejaky kyselkavy a na to kokos 😉 ...alebo kludne aj cokoladove trubicky, alebo obycajne trubicky. ja som raz puncovu obkladala piskotami, klasika tie dlhe, cukrarske 😉
ak nemate radi puncovu, tak si tam dajte aj nieco pre seba 😀 nech ocino zje tortu a vy to okolo 😅 😀
a keby vam ostalo, tak ja dojem 😀 ja punčovu milujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem najviaaaac 😀 😀 😀 😀 😀