Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sollange
22. jún 2014

Ahojte,som tu po prvý krát a chcem sa s vami šikulkami podeliť o moje prvé dva výtvori 😉
Prvá torta s mimoňmi bola biely korpus+pribin.krém+maliny a druhá čoko korpusy,mascarpone krém a malinky zo záhradky.

mrka2
22. jún 2014

@halienka nadherna ta coko. mnam. prosim ta, kde si zohnala tu stuzku? neviem,kde to mam kupit, to je take slamenne,ci ake? v kvetinarstve? ci kde 😕

jakelina
22. jún 2014

Holky jsem doma ze Starej Bystrice ze srazu. Byly to tři dny pohody, fakt super. Dělala jsem dortík s husičkami a husopaskou, bylo tam téma ROK NA VESNICI. Ale byla jsem do středy s malým v nemocnici, tak jsem ještě pořádně nevěděla jestli v pátek odjedu a tak jenom taková rychlovka stihnutá celá ve čtvrtek. Modelovala jsem s malým na klíně a nebo ležel v posteli a já tam u něj šoulala husy. Tak je ten dort takový chudák, ale co už. Bylo to pro děti do dětského domova kousek od Čadce

dagmarmustafa
22. jún 2014

Ahojte.Ja tento víkend len tak skromne. Teším sa ,ze len jednu som mala.

jakelina
22. jún 2014

@dagmarmustafa ta je boží 😉

halienka
22. jún 2014

@akzuzs teda to sa vie niekedy všetko na kopu poondiť, však. A teda že ti zavolajú hodinu pred oslavou, že preložili o deň skôr oslavu, no kleplo by ma, ja by som ju ešte asi nemala ani nakrémovanú 😀 Našťastie si to zmákla a tortičky sú perfektné 😵

halienka
22. jún 2014

@mrka2 mne sa zdá že v tescu som ju kúpila 😀 už ju mám doma zo 3 mesiace, sa mi páčila, tak som ju kúpila len tak, že raz sa hádam zíde, je v takom klasickom tom vajíčkovom klbku ako bývajú tie lesklé červené zlaté a tak na vianoce. 🙂

halienka
22. jún 2014

@jakelina krásne husičky 😵 😵 😵
@dagmarmustafa parádna a vtipná 😀

mrka2
22. jún 2014

@halienka ahaaaa! dakujem, ja som myslela,ze to je taka slamenna,ci ako to nazvat... 🙂

mrka2
22. jún 2014

@jakelina jeeej, krasna.. 🙂
@dagmarmustafa haha, super 😀

halienka
22. jún 2014

@mrka2 no ona je taká ozaj akoby slamenná, aj miestami akoby zámerne potrhaná, matná s bielymi flakmi, proste pôsobí ozaj ako slamenná a nie papierová. Ale dala sa mi v pohode nožíkom zvrtieť do menších vlniek, či akoby som to nazvala, tak ako klasické papierové. Vyzerá ozaj dobre aj na torte. Som ti ju cvakla, takto vyzerá, ale skús v tom tescu pozrieť, mne sa zdá že ju tam ešte mali. 🙂

mrka2
22. jún 2014

@halienka joj,no ty si zlataaaa 😵 😵 😵 dakujem krasne 🙂

jenie123
22. jún 2014

Ahojte kocky.. pridavam svoje tohtotyzdnovky..

jenie123
22. jún 2014

@jakelina krasne husicky.. 😃

Kocky, ale krasne torty ste popridavali.. radost pozerat.. 😃😃

jakelina
22. jún 2014

@jenie123 moc krásné, ten Herry Potter je bombový 😉 Ostatní taky 😉

jenie123
22. jún 2014

@woman04 krasny mimon.. 😃 s tou prihoretou slahackou to dobre poznam.. minuly tyzden mi tak skoncilo v zachode 7 slahaciek a 9 cokolad.. :( :(

jenie123
22. jún 2014

@jakelina dakujem.. 😃

ajka82
22. jún 2014

jaaaj baby, nic nestiham, aj teraz dve posledne torticky angry birds, vsetko aj modelovacky robene dnes-jedna klasika druha bezlepkova, takze jemne stazene podmienky pre mna v malom priestore 😝 ... a pridavam aj 3 z minuleho tyzdna(masa a medved-masi som este prerabala hlavu a ked som domalovavala oci, ako poslednu upravu, tak kamoska zvonila ze uz ide pre torticku , kitty a krstinova s bocianom- taku som robila len poschodovu uz) a tento tyzden neviem ako sa mi zadarilo dalsich 6 🤐 tu poschodku cokoladovu viezli dokonca do Brna na svadbu 😅 prepacte malu tapetku aj za kvalitu fotiek dost z nich je fotenych o 2-4 hod. v noci 🤐 😎

sticker
22. jún 2014

@ajka82 Bože, Ty si tiež neskutočná žena 😎 🙂 😉

katarina51
22. jún 2014

Baby vaše torty jedna bááááááseň. Ja som minulý týždeň robila svoju 3 gitaru ( to foto nie je nič moc) a tento týždeň jedna na krst.

luciahromadkova
22. jún 2014

pridávam aj ja vcera odovzdanu.... ale myslela som, ze ma porazi, v týždni bolo toho dost v praci, lucili sme sa s predskolákmi, tak sme chystali a robili slavnosť a kopec iných povinností...
po dopecení korpusu na dvojposchodku mi syn urval z korpusu 😒 , musela som piect dalsi...nakoniec som ani nestihala krajsie odfotit, tak len taka kuchynská..... a teda torta bola dost nadiktovaná- siluety, hlavne hviezdičky a ružová a biela, gymnastické náčinie.... 😒

janka22201
22. jún 2014

@jakelina ach ty ,že dort chudák 😲 , krásny je a tá husiarka,ja kebyže takú dám,tak to som iná frajerka 😀

woman04
22. jún 2014

Dievčatá,toľko krásy pokope..šikulky 🙂 ..ja vás obdivujem také množstvo,ja som rada,že ušmudlám jednu raz za čas..vy spravíte za mesiac toľko,čo som ja spravila doteraz za 4 roky 😀 😀 .. ste skvelé a @pristela,ty si kráľovná a samostatná kategória 😉
@jenie123 ďakujem za pochvalu,,si zlatá..fuu,tak to si si tiež "zarobila"..ja som mala našťastie ešte šľahačky doma a ľadové gaštany..oni nevedeli,aká bude plnka,tak to ma zachránilo.. 😵

jakelina
23. jún 2014

@janka22201 moc děkuji, jsi zlatá a všem ostatním taky veliké díky za Páči sa mi to 😉

grasie
23. jún 2014

@jakelina chcela by som vedieť spraviť takéhoto "chudáka", by som skákala od radosti až po plafón 🙂 nádherná tortička 🙂
@dagmarmustafa parádna tortička, vtipné mám rada 🙂
@pristela páčitkovala som už včera, len som nestíhala písať, úžasnéé všetky ale rybárska je geniálna, nielen prevedením ale aj námetom 🙂
@mysiatkoo všetky máš nádherné, tá herečkovská má úplne nádherný ksichtík a delfíny, na tie ani nemám slov, proste niečo úžasné 🙂

luciahromadkova
23. jún 2014

dievčatá prosím, s ktorou kupovanou čoko hmotou máte dobré skúsenosti? ďakujem

jper
23. jún 2014

Moje víkendovka - jinak už chápu, proč @pristela dělá palmu na drátkách - měla jsem jich mít více ale vše se mi při lepení dolámalo, že zůstalo listů jen na jednu jedinou :D
Poprvé jse dělala vlčí máky, no ráno vstanu a vůbec se mi nelíbily, tak jse je udělala znova. Jen by mě zajímalo, tak tam uchytit ty nitě, když je nedělám na drátkách, já dala pestíky. Teď ty svatební jsou takové super haloo akce, rodině 2-3dny před svatbou oznámí, že by se vzali. Tak u kytek to tak nevadilo, ty vyschly, ale jak jsem dělala postavy, tak to byl masakr.

mirinecka
23. jún 2014

ahojte, krásne torty tu zas pribudli, radosť sem chodiť 😀 .

Ja idem robiť teraz do škôlky tortu a má byť pre cca 40ľudí, doma mám najväčšiu formu okrúhlu 31 a neviem či bude stačiť alebo si radšej mám rýchlo kúpiť štvorec 30x30 alebo 35x35. Čo myslíte. 😒

jper
23. jún 2014

@jakelina tak ten je úžasný 😉

jper
23. jún 2014

@maya30 ty máš ty dorty vždy neskutečně nádherné. Prosím ty ty kvítka barvíš airbrushem nebo štětcem? A ty princezny, to máš vystřižené jedlé papíry, nebo jsi to malovala, nebo někde tisknuté na jedlý papír? Nejstarší dcera by mě za takový dort milovala nejvíce na světě 😀 😀 😀