Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika266
26. jún 2014

Konečne dokončené a ide sa spinkať

nika266
26. jún 2014

Dievčatá od pondelka americký týždeň v Lidl

lamps
27. jún 2014

@lokalistin ďakujem 😵 😵 😵 😵 prečo si na diéte? máš zdravotné problémy? alebo len kvôli figúre? naša Terezka včera videla tú malinovú tortu (deti netušia, že je pre nich, myslia si, že je pre kamošku 😀) a zahlásila mi, že fuj, to takúto tortu by som ja nejedla, ja takú neľúbim 😝 a teraz ráno sa vypytovala, že aké prekvapenie bude za vysvečko, no neviem, ako sa zatvári, keď zbadá, že torta je to "prekvapko" 😕
a krásny slnečný deň vám všetkým želám

mimusa94
27. jún 2014

moja prva knizka :D PS : som zaciatocnik :D

chvapilu
27. jún 2014

ahoj dnes vkládám Fionu 3.90kg a děkuju za pochvalu knihy,

lokalistin
27. jún 2014

@lamps haha, tak potom referuj 😉, len koli figure, nejak som nepostrehla, ze to vyjedanie odrezkov sa mi nejak vymklo z kontroly a ked uz som si v mekaci musela pytat tretie gate, lebo mi uz vsetky boli male, tak som si povedala, dost takto to nejde. Dneska mam v robote stare rifle, este ma vsade trosku tlacia, ale som na dobrej ceste myslim 😉

lokalistin
27. jún 2014

@lamps to nebolo, ze ja chuda na diete, ale chúďa-lebo nemozem taku krasotu 😉

akzuzs
27. jún 2014

Tak zdravím tortárky, pridávam moje. Tá prvá je pre nášho syna do škôlky ako rozlúčka s časmi škôlkarskými 😀 Spodok som robila z mliečnej čoko a mascarpóne, banány a černice a vrch je punčák s tvarohom. No a musím sa Vám pochváliť, kúpila som si extrúder. Nechápem ako som mohla do teraz bez neho byť. Je to totálne super ale moc a moc super vec. A tiež mi konečne došiel nový foťák. Nikon kompakt tak sa na ňom učím . No dnes bude pekne a ja si konečne oddýchnem po dvoch nociach kedy som šla sapť o 3tej ráno a vstávala o 6tej som ako po fláme. K tomu stále môj kašel a oči jak vietnamec. Vyzerám jak ďas 😀 😀 😀 No idem si Vás ale konečne prečítať a polajkovať a samozrejme poukladať inšpirácie od hviezd 🙂

sikag
27. jún 2014

@akzuzs ta skolkarska je velmi podarena. ukladam si 🙂

baby sledujte ake hrany sa mi podarili konecne na tej zltej! @mysiatkoo pomaly k tomu smerujem... uz mi vela nechyba 🙂 este takych 20-30 torticiek a mam to 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
27. jún 2014

@sikag krásné to máš 😉

lamps
27. jún 2014

@sikag tá je krááááásna 😵 😵 😵 😵

jakelina
27. jún 2014

@akzuzs moc hezké

@chvapilu super

@nika266 závidím volno, já ještě jednu musím stihnout, hezké je máš

lucula73
27. jún 2014

@lamps prosím ťa,čím si nastruhala tie čoko čo máš na boku?sú pekné .........

sticker
27. jún 2014

Ahojte. Tak ja veľmi poskromne vkladám svoju druhú bábiku. Váha tesne nad 2kg, mramor, pribináčik a lesná zmes.

janka22201
27. jún 2014

@sikag prekrááásna 🙂

jakelina
27. jún 2014

Holky přeji dětem krásné vysvědčení a užívejte prázdnin a léta. 😉

vlada111
27. jún 2014

jáááj babizne, ja vôbec nemám čas sem chodiť a prispievať. Asi starnem 😀 Ale musím sa s vami podeliť o moju radosť. Dnes som robila ganache plnku a aj som tým obabrala tortu a musím povedať, že je to geniááááálne. A tá plnka, asi najlepšia. Robila som sacher tortu s pomarančovým lekvárom a s touto ganache.

vlada111
27. jún 2014

@sikag veru úžasné to máš

jakelina
27. jún 2014

@vlada111 mňam, taky to mám ráda. 😉

florentina
27. jún 2014

holčičky, prosím nakopněte mě někdo...jak se jmenuje ten prášek, co se vyšlehá s vodou a používá místo bílkové polevy....nemůžu si už asi 2 hodiny vzpomenout a ani to najít na netu, mám úplné okno 😅 😕 😀 ....děkkuji....

florentina
27. jún 2014

už nic, konečně mi trklo, ale to sem vám sem musela nejdřív napsat...královská glazura...tak pááááááááá

florentina
27. jún 2014

@sikag bomba, jako z katalogu 😉

elamaslakova
27. jún 2014

@sikag nádherná tortička
@jakelina Nádherné tortičky ,ako vždy
@mirinecka Krásna tortička
@lamps Tortičky sú krásne
@chvapilu Krásna tortička

sticker
27. jún 2014

Baby prosím vás, ktoré ste robili tortu s Ferrari znakom ako nato? Nájsť na nete nejakú šablónu, vytlačiť a podľa toho vyrezať marcipán? Nejako si to neviem predstaviť... lebo tú hrivu mu spraviť mi príde dosť ťažké 😒 teda aj ostatné časti 😀 😝

elamaslakova
27. jún 2014

@nika266 Krásne tortičky
@akzuzs Krásne tortičky

akapulko
27. jún 2014

pridavam aj ja moju pre maleho do skolky🙂

jakelina
27. jún 2014

@sticker já jsem to namalovala černou barvou na žlutý podklad.

vlada111
27. jún 2014

@akapulko tá je že geniálna

sticker
27. jún 2014

@jakelina Takže si si vytlačila logo z netu a podľa toho obkreslila na tortu a potom vymaľovala, hej? Riedila si práškovú s alkoholom? No neviem, či to vziať, či nie.... Tak do nedele mám čas na premyslenie. 🙂

ajka82
27. jún 2014

@pipka ak ti este treba...mavaju v Bille belaktozovu slahacku (200ml) medzi tetrapakovymi