Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
pipka
27. jún 2014
@zuul jeeej anooo, no vidiiis, tak si ma mala kopnut :-N 😉

o mesiac tam idem zas s malou, lebo tej zas idu materske znamienko vyberat, tak aj ju caka "pichanie" :-N ale verim, ze to zvladneme 😉 tieto prazdniny budeme mat nemocnicne :-N 😞
tak sa drzte, nech su mandle cim skor v pohode 😉
lamps
27. jún 2014
@lokalistin tak referujem 😃 😃 😃 Terezka prišla domov zo školy a hovorí mi, že mamina ja viem, aké bude to prekvapenie za vysvečko už som to aj pani učiteľke v škole povedala 😃 😃 😃 😃 ja sa jej pýtam, že ako vieš aké bude prekvapko, keď je to prekvapko a ja som ti nič nepovedala =-) a tá moja potvora mi hovorí, no bude to tá torta, čo si včera robila 😃 😃 😃 😃 veď ty si ju nedala na takú podložku ako dávaš, keď niekomu robíš tortu a dala si ju na náš tanier. To som si domyslela sama 😃 😃 😃 😃 tak sa mi znovu potvrdilo, že pred Terezkou sa nedá utajiť vôbec nič. Inak torta mala úspech u nášho Filipka dal si snáď aj 5 kúskov, normálne z neho nechápem, lebo on torty vôbec nejedáva

@lucula73 čokoládu som nestrúhala, ale tak "škrabala" obyčajným kolieskom na picu 😃 😃 😃 😃
pipka
27. jún 2014
@lamps ze koliesko na picu 😃 😃 😃 😃 😃 esteze pises bez interpunkcie 😃 😃 😃 😃 😃
lamps
27. jún 2014
@pipka ty si prípad 😃 😃 😃 😃 to je môj nový výmysel. Inak učiteľka sa v tebe nezaprie, vieš to?
pipka
27. jún 2014
@lamps vieeeeeeeeeeeeeeem :-N 😃 😃 😃 😃 😃 😃
lamps
27. jún 2014
@pipka ale ja som to myslela v dobrom 😃 😃 😃 😃 lebo máš veľmi pozorné oko
pipka
27. jún 2014
@lamps tak to vies..."učitelka, ale naprosto nepoučitelnááááá" 😃 😃 😃
mysiatkoo
27. jún 2014
@sikag ty si trdlo, ale sikovneeeeeeeeee 😃 a co ti na tom este akoze xyba,ze dalsix 20 potrebujes ?? 😃 😃
lamps
27. jún 2014
@pipka 😃 😃 😃 😃 ja keď kontrolujem Terezke úlohu chybu nevidím a učiteľka nejakú nájde
mysiatkoo
27. jún 2014
@pipka hadam "s interpunkciou" ci ja som mimo ? :-p ale bavim sa 😃 😃
mirka100911
27. jún 2014
@jakelina Dobra pripomienka... Poveziem to ja, tak to asi budem drzat na rukach celu cestu..... ]-( :-S Inac som to chcela normalne maslom s cukrom obmazat a nechat pooooriadne vytuhnut, ale to asi nebude biele... ani moc chutne, ze? :-|
jakelina
27. jún 2014
Holky s tím kolečkem na pizzu. Byli jsme v pizzerii na Slovensku a tam si nesla v ruce kousek pizzi malá holčička a zakopla a přes celou restauraci. Mama ja som padla na p... a třetí písmenko řekla č. Asi ještě neuměla mluvit. My jsme ani dojíst nemohli, jak jsme se smáli.
jakelina
27. jún 2014
@mirka100911 no a vymluvit si to nenechají?? Já bych se toho bála, obzvlášť když bude třeba teplo. Někde jsem viděla recept na krém z másla a bílků šlehaných nad parou s cukrem. Ale vůbec nevím kde, prý je pevný a trvanlivý. Pohledej, jestli nenajdeš recept.
pipka
27. jún 2014
@mysiatkoo ne ne...bez je to lepsie 😃 😃 😃 lebo keby napisala pizza, tak tu nemame o com pisat pol strany :-N 😃 😃 😃
pipka
27. jún 2014
@jakelina 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃 😃
michaela3011
27. jún 2014
90% cokolada... sup, skusim s nou ganache... ale co z toho bude =-) :-N nejak sa mi to nepaci :-N 😃 esteze torta len pre nas :-N mate niektora skusenost???
mysiatkoo
27. jún 2014
@pipka jaaaj ty si to z opacnej strany myslela - o tom jednom slovicku, ja som to brala z pohladu celkoveho textu :-p 😃 😃
evala777
27. jún 2014
ahojte pridávam svoje tohotýždňové 😉
mrka2
27. jún 2014
@jakelina @elamaslakova dakujem pekne 🙂
lokalistin
27. jún 2014
@lamps vidis aku mas bystru krasku a aby si si nevsimla, ze ta prekukla, tak ta natahovala 😉
lokalistin
27. jún 2014
@pipka uuuuuuuuuuuuuzasnaaaaaaaaaaaa
elamaslakova
27. jún 2014
@evala777 Nádherné tortičky aj mafinky
elamaslakova
27. jún 2014
Dievčence nádherné tortičky ste zase napiekli , ja som nemala teraz nič tak len obdivujem tie vaše dielka .
mirka100911
27. jún 2014
@jakelina Vidis, a keby som to robila len bielka nad parou s cukrom.... Ze by som normalne taku snehovu polevu urobila na to... Ci pokazilo by sa to? Zasa nechcem celu svadbu "nasalmonelizovat"... :-N
lalilala
27. jún 2014
Poraďte recept na ozaj dobrý cokoladovy krem😉))
timuss
27. jún 2014
@pppeeetttaaa to auto je úžasné 🙂
nika1985
27. jún 2014
tak dobojovane a hura prazdniny konecne. Promocna je na rychlo objednana v stredu o pol noci mi prisla sms tak som tu lietala hlava nehlava
denisak77
27. jún 2014
@mishulle neviem o ktorom písme hovoríš,na ktorej torte?
vlada111
27. jún 2014
@pipka jeeej šikovnica jedna
pipka
27. jún 2014
@lokalistin @vlada111 dakujem babulky x-) moooc ma to tesi 😉

som akurat dokoncila poslednu mimoňskú a huraaaaa prazdniny 😎 😎 😎
fotim az zajtra za svetla 😉 dnes uz padam od unavy :-p koniec skolkseho roka mi dal zabrat :-N 8-(
mam pocit, ze este jeden den navyse a uz by som sa zlozila :-| :-p :-N

Začni písať odpoveď...

Odošli