Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katarina51
27. jún 2014

@pipka krááásna zvládla si to na jednotku s hviezdičkou 😀 😀 😀 😀

pipka
28. jún 2014

dobre ranko, 😉
neveriiiiim, ze od vecera tu nikto nenapisal ani riadok 😕 😅 😀 😀 😀

to je snad v tejto teme rekord 😅 😀

zuzu188
28. jún 2014

Pre brata na 20-tku 🙂

jakelina
28. jún 2014

@mirka100911 fakt nevím, nemám s tím žádnou zkušenost 😒

pristela
28. jún 2014

pridavam víkendovky a koooonecne mam cas pokial cakam na lidicky vas docitat 😵 😵 😵

pristela
28. jún 2014

@pipka
@jakelina nuz chcela som len foto pozerat a páčidlovať , ale že mam rýchle !!!!! oči 😀 😀 😀 tak stiham aj citat, kedze nikdy nevies aka pomocka , novinka pre ucenie tu zas bude ,aaaaaaale čo to moje oči nevidia ????? baby po prstoch dostanete !!!! ja su preto taka rychla bo som strasne leniváááá,ale vazne , nic sa mi nechce a milujem robit ak ma nieco tlaci 😀 😀 😀 😀 😀 ted myslim čas 😀 😀 😀 no a ak raz zistite , ze aj 10tort sa da urobit do dvoch dní, už nikdy si na ne nedáte viac casu ☹ ☹
@halienka, nechcelo sa mi open ten tvoj album s coko 😅 , ale vratila som sa a dobre som urobila, uzasne mas tie coko tortusky, neskutocna trpezlivost a zlate ruky !!!!! 😵 😵 😵 😵 nadherne, čiste, rovne , fantastická práca 😵

lucula73
28. jún 2014

jedna čokoládová ,nič sa mi nedarilo,loptičky sa dolámali,mantinely odskakujú.......snád im aspoň chutiť bude.....
pekný víkend všetkým 🙂 🙂

jakelina
28. jún 2014

@pristela zlaté všechny

muffinka8
28. jún 2014

@pristela ja zas ten tlak nenávidím 🙄 keď som naposledy robila 3 torty za týždeň (každá v iný deň) čo malý ochorel a potom jednu potom jednu narýchlo po návrate z nemocnice tak som k tomu získala normálne odpor 😝 a musela som si dať aspoň 2 týždne pauzu, že som o tortách ani nepočula.
Je to moje hobby a neznášam keď mi to takto zasahuje do života a obmedzuje mňa aj moju rodinu, že niečo nemôžem "lebo torta" 😖

pristela
28. jún 2014

@muffinka8 nuz , prave preto ich ja robim najradsej vsetky naraz a len dva dni z tyzdna obetujem na torty 😝 to ked plnim tak plnim vsetky naraz, ked obmaslovavam tak tie naraz , aj potahovanie atd,a ked modelujem veci na ne , tak tiez sadnem a nevstanem pokial nemam vymodelovane na vsetky vsetko, bo mna by trhloooo mat to rozkuskovane a vyberat plnky abo potah kazdu druhu hodinu ci den, vsade mat stale bordel a len upratovat 😝 dakedy som robila kazdu zvlast a tri dni 😅 no neskutocna unava a nervy vtedy 😝
@jakelina, zlatinko dakujeeeem 😵 😵 😵 😵 inak tie tvoje vatové komíny su božskeee, a tvoje torticky vzdy vypadaju uzasne!!!!! na svoje pocity nedavaj-nerozumies sa do toho 😀 😀 😀 😀 😀 mas torty vzdy tak krasne uhladene, rovne , čistučke tvarmi, farbami fakt oddych pre oci,teda aspon moje 😅

evicaka
28. jún 2014

Ahojte, pridávam svoje tohtotýždňovky a s veľkým obdivom sledujem vaše 🙂 🙂 🙂 🙂

blancagon
28. jún 2014

@sikag paráááda

vlada111
28. jún 2014

@pristela krása ako vždy

vlada111
28. jún 2014

@evicaka krásne

jakelina
28. jún 2014

@pristela ty jsi zlato, moc děkuji. Já mám některý víkend pocit, že dorty jsou celkem hezké a někdy fakt hrůza, normálně se stydím je předávat. Ale z toho sumce byli nadšení, paní mi i napsala, jak se všem líbil a chutnal. Tak jsem si oddychla. To je tím, že asi nikdy neviděli dorty nastříkané aiburshem 😀 😀 😀 A tak se spokojili s mým štětcem natřeným 😀 😀

jakelina
28. jún 2014

@evicaka ten koníčkový je úžasný, jasně i ten druhý, ale ten koník je super

pristela
28. jún 2014

inak holky, ktore chcete airbush, ja mam uplne ten najlacnejsi , stal "iba" 60€,co zas nieje az tak vela ked si vezmete ze vam to usetri ruky a cas a hlavne hmotu kedze potah nemusite farbit ale len nastriekate, odpada hlavne zostatkovy potah jednej farby, ktorý nie vzdy viete a stihate minuť...

@jakelina haaa, ten sumec sa pacil aj mne , len niekedy sa mi nechce komentovat uplne vsetko , aby som tu nebola na vsetkych stranach nacapena len ja 😀 😀 😀 som nan mrkala ze je uzasne namalovany, vypada to ako "tupovanie" a tiez som mrkala na to meno co to tam mas? take male štvorčeky farebne 😨 ako si to urobila,či? no a nechcelo sa mi to pýtat ,ale ked uz som tu 😀 😀 😀

ajka82
28. jún 2014

tento vikend iba dve...hadam som na nikoho nezabudla, lebo sa mi zacali v hlave miesat stare maily s novymi 😅

zuzka7512
28. jún 2014

svadobná pre kamarátku...spodok orechový korpus+čokoládový krém ,vrch čokoládový korpus+karamelový krém...

dadulka271
28. jún 2014

Moje dalšie no tá srdiečková sa zákazničke moc nepáčila vraj ona to chcela do fialova som jej ešte včera volala že jej to urobím inej farby a ona že nevadí v pohode a dnes ked si bola pre tortu sa tvárila nasrane vraj som jej to mohla urobit fialove nech to na tom bielom vinikne no neviem mne sa to páči takto jemne pre 60ročnú ženu ale čo už asi jej už nebudem piect ☹

gelinka75
28. jún 2014

@pristela ahoj, prosim ta odkial si objednavala airbrush? dakujem 🙂

jakelina
28. jún 2014

@pristela myslíš to jeméno co bylo u toho sumce?? Na tom byl vzor šupiny ryb, mám tokovou otláčecí podložku, tak jsem si říkala, že ji využiju alespoň na to jméno. A děkuji ještě jednou

jakelina
28. jún 2014

Jak to po sobě čtu, tak píšu jak retardovaná, ale jím u toho jednou rukou a pak to tak vypadá. 😝

artepf
28. jún 2014

ahoj holky, tak jsem prohlídla s nadšením nové kousky a trošku to tady otapetuju i já 😀 . Moc krásné dortíky tady zase přibyly, zrovna jsem si tenhle víkend říkala, když jsem dělala na dortech, kolik jsem toho tady od vás už okoukala, hlavně teda od @pristela, @jakelina a @maya30, ale i od dalších šikul tady, takže moc dík, jste zlaté 😵 . Nedá mi to a taky sem musím hodit fotky obou lednic ze čtvrtka, už se toho tam fakt víc nevešlo, takže absolutně nechápu třeba maya30, když dělá na jeden víkend přes 10 kousků, kam to dává 😕 😀
Ten Spongebob je fotka od "uživatelky", já bych si ho vyfotila trošku jinak, ale nestíhala jsem, no a mám hodně rozporuplné pocity z té motorky, ta mi dala zabrat ze všech dortů snad nejvíc a při předávání se nezdálo to, že není tělo motorky tak do prostoru, jak by mělo být, jenže já jsem měla fotky jen z boku a nebo zeshora, kde byla vidět nádrž, řidítka a sedačka. Tak jsem z toho byla včera docela rozhozená 😖 .

mamiaigi
28. jún 2014

Tortička pre nášho šikovného tatinka 🙂. Čokoládová s jahodami a vrch čokoládová s banánmi.

mamiaigi
28. jún 2014

Pre kamarátku čokoládová s lesným ovocím a bieli korpus s čokoládovou plnkou a banánmi.

jakelina
28. jún 2014

@artepf jsou krásné všechny 😉

mamiaigi
28. jún 2014

Tieto tortičky sa mi podarili vďaka vašim radám a receptom šikulky a vďaka tejto super stránke 🙂. Ďakujem vám moc. Želám vám veľa chutných a krásnych torticiek. 🙂

muffinka8
28. jún 2014

@zuzka7512 krásna torta 🙂 ... mne sa síce nepáčia tie obrúčky a dala by som miesto toho len dve malé ružové srdiečka napríklad, ale to je len môj pohľad na vec, ale torta sa mi veľmi páči, jemná, čistá, ružičky úžasné 😵

@dadulka271 no je pravda, že je to také veľmi jemné, ale zas 60 ročná žena nie je žiadna stará babka 😕 aj keď už babka možno je, pristanú jej aj farby aj radosť, život ...

pipka
28. jún 2014

posledna predprazdninova mimoňská a jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii volnoooooooooooooooooooooooooo 😎 😎 😎