Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
13. nov 2010

@dm1 co a to ked ides spat o 5 rano, tak ta maly necha vyspat, lebo ja vy som uz o 6-6,30 musela vstavat so starsim 😝

dm1
13. nov 2010

@bzucinka2 nenecha 😉 . Vacsinou musim vstavat ale teraz mal akurat manzel poobednu tak sa rano este dalo pospat si chvilu aspon do 9-tej

bzucinka2
13. nov 2010

@dm1 🙂 🙂 🙂

alionuska
13. nov 2010

Holky moje..nestihala som sem ani len nakuknut... ale plodny tyzden je za mnou a tak vam sem idem pridat moje najnovsie torticky..no narobena som dost,ale myslim,ze to stalo za to! Ta svadobna 4 poschodova bola moja asi najvacsia torta!!! A strasne sa mi aj pacila🙂 😀 tak ...inak napiekli ste toho vela vela..idem si popozerat co je tu nove..pa

zlatat
13. nov 2010

ahojte, no vidím, že nám tu znova pribudli fantastické torty - ja mám teraz pokoj, žiadna tortička - normálne mi to začína chýbať 😀 😀

@alionuska úžsné, ako vždy a tá svadobná 4-poschodová je prekráááásna. Ináč ja som z teba fakt hotová, ako ty toto všetko dokážeš zvádnuť, ty tuším piješ redbull a lietaš okolo v kuchyni 😀 😀

zlatat
13. nov 2010

@bzucinka2 , @yamahafazer , @anibas , @alex21
@dm1 krásne tortičky - ja by som nemohla takto robiť po nociach - ja som taký sedmispáč, že keď spím menej ako 7 hodín tak som totál hotová, nepoužiteľná ... asi už starnem 😖

anibas
13. nov 2010

@alionuska perfektné 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 mojej Katke sa najviac páči so smrtkami 😀 😀 😀 😀
@zlatat dakujem - ja sa musím tiež vyspať - tiež starnem a v noci nerada robím

alex21
13. nov 2010

@anibas nadherne torticky. Ako si urobila ten bicykel ze ti tak krasne drzi a nepadne. Aj ja mam robyt cyklisticku v decembri ale ta ma cestovat este cez 50 km tak mam trochu strach, ze ked ten bicykel postavi tak spadne.
Samozrejme aj ostatne torticky su uzasne 😉

alionuska
13. nov 2010

@zlatat Moja,...nepijem,ale uz som o tom premyslala....dakujem 😀
@anibas a to som si myslela,ze taku tortu nebudem uz robit..ta prva smrtkova bola len tak zo srandy pre brata... 😀 😀 😀

sylvia75
13. nov 2010

ahojte...prosím o radu babenky,ktoré ste robili truhlicu s mincami,ako robíte ten vrch...chcela by som ju koncom mesiaca spraviť pre brata,no neviem ako na to.poraďte prosím...
ináč popridávane nové torty sú úžastne ...ja teraz nemám žiadnu až koncom novembra a potom v polovici decembra....

anibas
13. nov 2010

@alex21 dakujem - to je drôtiková konštrukcia obalená hmotou

susanne21
13. nov 2010

ahojte kocky, peciete nadherne torticky, klobuk dolu.
🙂 mam na vas otazocku.
ma niektora z vas skusenosti so silikonovou podlozkou na cesto a s inymi silikonovymi vyrobkami na pecenie? Oplati sa to kupit, ci su lepsie klasicke? vdaka za nazor

petusko
13. nov 2010

tak toto je moje "rolnicke dielo" 😀 ale medzi takymi nadherami, co ste tu popridavali, no uprimne sa hanbim 🤐

andrea12737
13. nov 2010

Ahojte zienky,
prisla som si sem pre radu... Ake maslo do plnky prosim vas pouzivate?? Je mozne pod MMF pouzit lekvar, alebo nutelu?? Detickam budeme robit oslavu a chcem im urobit torticku potiahnutu s mmf..malej sme vybrali ovecku a maly si zela torticku s lietadielkom, alebo sa urobi samotne 3D lietadlo 😉 Ma to byt moja premiera a nerada by som nieco pokazila... Vopred vam dakujem za odpovede 🙂

bzucinka2
13. nov 2010

@alionuska krasne su vsetky a ako vzdy teda erotika nemoze chybat 🙂
@susanne21 ja pouzivam silikonovu podlozku na valkanie a ta je super, aj silikonove na marcipan su parada, ale piect som este nepiekla hoci mam doma 🙂
@petusko preco sa hanbis, ved je krasna .-)
@andrea12737 ja davam lekvar v pohode a baby tusim davaju aj nutelu, tu som este neskusala 🙂 do plnky pouzivam vacsinou klasicke maslo, alebo Heliu 🙂

lussy23
13. nov 2010

@eliska22 - krásne srdce
@alex21 krásna torta. Oslávencovi sa bude sito veľmi páčiť 🙂
@bzucinka2 - úžasné. Hlavne tá pre Ivka,
@anibas - nádhera. najmä tá s bocianom
@hejdita - podarená torta.
@dm1 - krása

lussy23
13. nov 2010

@alionuska - waw! klobúk dole
@petusko - nemáta sa začo hanbiť. Torta je krásna. 🙂

bzucinka2
13. nov 2010

@lussy23 dakujem🙂

deni_v22
13. nov 2010

ahojte,

@petusko nahodou velmi mila torticka a traktor sa ti skvele vydaril 😵
ja som supla svoje vikendovky na FB, ale mam prisnu security, takze @dm1 tu su 😉

petusko
13. nov 2010

@deni_v22 @lussy23 @bzucinka2 dakujem 🙂

petusko
13. nov 2010

@deni_v22 nadhera 🙂 ta posledna cokoladova je dokonala 🙂

benjik
13. nov 2010

ahoj,no opět nádherné dorty,šikulky.Chci se poradit myslíte,že ten vzor,co mám na fotce můžu použít jako vzor košíkového výpletu?

lenjak
13. nov 2010

ahojte, už davno som neprotrebovala vašu pomoc 🙂. Mam urobiť nejakú tortu na privítanie pre známu, príde domov po asi piatich rokoch. Nemáte nejaké nápady? ze chlieb a sol, zda sa Vam to realne

bzucinka2
13. nov 2010

@deni_v22 to si tie svetadieli s cim vyrezavala??? 😨

alex21
13. nov 2010

babulky prosim uz hodinu hladam fotopostup na vyskakovanie z torty alebo ako by som to nazvala dakedy davnejsie som to niekde videla a teraz to neviem najst. Neviem ci to bolo video alebo fotopostup. Nemate to niektora ulozene. Prosim

dada78
13. nov 2010

@petusko krásny traktor aj celá tortička 😉 😉 😉 😉 😉 ja som tiež robila pre môjho syna Martinka a keď to zbadal, hneď chcel sa s tým hrať, tak aj keď neni taká dokonalá jemu sa páčila 😵 Mne sa najhoršie robili kolesá, sa mi K2 akosi moc topila keď som rýhovala dezén kolies.
druhá bola pre brášku 😉 nemám doma zatiaľ žiadne cukr.pomôcky, ale kdesi som našla,že obtisk záclony sa dá použiť a vyskúšala som a fakt pekné to ostalo 🙂

lucula73
13. nov 2010

ahojte šikulky
idem sa aj ja pochváliť,mali sme dnes dvoje krstiny.... aj keď moje sa sem moc nehodia,ale snaha sa cení,nie? 🙂 ...všetky vaše sú prekrásne,to sa asi nenaučím...
tá modrá bola punčová,bála som sa,že to mokré cesto mi nejak pretečie,ale nič sa nestalo,tak som bola vytešená,že aj držala pokope 😀
a tiež som piekla aj vďaka vašim radám 😉

lucula73
13. nov 2010

@dada78 dobrý napad s tou záclonou..ja som tiež niečo hľadala,nakoniec som na tú ružovú porobila otlačky jednou detskou vkladačkou v tvare štvorlístka,tiež to bolo celkom fajn,ale nevidno to dobre na tej fotke 🙂

deni_v22
13. nov 2010

@petusko vdaka 🙂

@bzucinka2 rucne, podla papierovej sablony, islo to celkom dobre, ale nehrala som sa az tak podrobne s detailami.. hlavne ostrovy som tam takmer nedavala..

zuziq
13. nov 2010

@alex21 http://fotky.dortydorticky.cz/fotopostupy/index...
a videla som na inom, ze tam napr. baba nastruhala zelenu potahovku a potom to v tej diere vyzeralo ako trava 😉 bud tu dieru vyplnis az po potiahnuti, alebo pod to daj kusok potahovky inej farby