Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

michaela3011
30. jún 2014

@lokalistin preeeesne toto ma napadlo ako pises 😀 ze nabuduce ak da na stol zase kolac, tak s usmevom odmietnem, ze som uz kolacmi prejedena 😀 😠 😀 😀 ozaj som rada, ze pises, skusala som ten eierlikör kuchen a chutilo 😝 len to sa ma tak dlho piect??? 😕 😀 som to piekla na 160 skoro hodinu a pol 😀 asi zle, ze??? 😀

michaela3011
30. jún 2014

@brunila dakujem velmi za mile povzbudive slova 😵 😵 😵 dnes mam velmi uponahlany den a pri citani tvojho komentu normalne citim ako som sa stopla 😅 taky balzam na dusu 😵 velmi si to vazim a este raz dakujem 😵

79zuzana
30. jún 2014

ahojte sladke zienky, vedeli by ste mi pomoct prosim? Mam robit torticku 23 cm okruhlu pre zenu k 33. narodeninam. Ziadne hobby, nic.. ale ma byt vesela, zabavna 🙂 aby kazdy povedal wow, ked ju zbada... 😀 😀 😀 Prosim prosim, nemate nejake napady? To si objednava oslavenkyna sama pre seba 😎

sticker
30. jún 2014

@79zuzana Ja som si pozerala čo mám inšpirácie v pc a napadol ma iba smajlík, alebo ak má rada zmrzku tak niečo na ten štýl. Ale to neviem, či nie je moc detské pre 33 ročnú babu...... Potom už iba kvietkové, klasika... po obvode veľa, veľa kvetov.. A ten klobúčik je tiež taký skôr milý ako veselý 🙂 Ale veľmi pekný 🙂 No len to nie je moc "funny"..... Pár inšpi, čo som odtiaľto poukladala....

ludkas31
30. jún 2014

@79zuzana a co taketo nieco?

zuzka7512
30. jún 2014

@aduskalac ja som robila raketu a ten výplet som robila cez striekačku..trošku som hmotu v striekačke zohriala v mikrovlnke

pristela
30. jún 2014

Holčiny , prosim vas , rýchla "ekšn" 😀 v ktorom z tychto obchodov kupim bezlaktozový jogurt biely , pak slahacku ,alebo rastlinnu slahacku - kauf, tesc,bill, lidl ??? prosim , prosím , kedze to neznam ani podla obalov nech nemusim lietat z jedneho obchodu k druhemu ☹ kujeem

pristela
30. jún 2014

@gelinka75 airbush som bola kupit normal v kamennom obchode v Dortisime
@sikag asi uz odpisujem neskoro 😕 ale áno tie prkotinky na podlozke drzali v pohode , nalepene len vodou
@zuul tá fialova bola zmiesanim gelovky violet od wiltonu a gelovky Claret od sugarflair + este prášková Maroon od rainbow dust
@maya30 hahaaa, sa mi ani neštikutalo , tak pohoda 😀 😀 😀 nuž a keby si vedela ako ten "lem" vznikol 😀 😀 😀 tiez len vdaka mojej lenivosti a hlavne jednoduchosti a rychlosti , v podstate náhodou , len som štetcom chcela prilepit pas na spodok a ..... 😉

brunila
30. jún 2014

@79zuzana a co tak zaujmout kombinací barev

pipka
30. jún 2014

@pristela billa a kaufland maju vsetko 😉 ja som teraz robila bezlaktozovu toho mimona a vacsinu mali aj v bille, len puding mam z bio obchodu 😉 ale v kauflande maju slahacku..aj rastlinnu, aj bezlaktozku 🙂

pristela
30. jún 2014

@lamps odporucam ti dat tam krajku, mas to bez "prace" a krasne presne, ak budes robit s bielkovou rozhodne ju zdob uz poskladanu!!!! pretoze ak ju chytis za tu bielkovu tak ti moze popraskat , polupat aj opadnut , jedine ze by si ju preniesla celu nožom 😝 aaaa nazdobiť tak krasne presne ako to je na tej foto na boku torty bielkovou je neskutocna robota, to fakt tak rovno urobi len nejaky majster, lahko to ide na vrch torty ale boky su desnee, fakt odporucam tu čipku 😉 alebo si skus dat na bok hrnca pas potahovky a skus si to na necisto ci ti to pojde 😉

pristela
30. jún 2014

@pipka ooo dakujem ti zena moja 😉 😉 😉 😉

lamps
30. jún 2014

@pristela ďakujem veľmi za rady 😵 dnes som bola u nás v Dortisime, chcela som si kúpiť kráľovskú glazúru a ňou to vyskúšať presne ako píšeš - na nejakej potiahnutej miske. (Ja mám zo surových bielkov akýsi zlý pocit 😝). Ale glazúru mali len 1 kg balenie a to by mi bolo zbytočné. Poobede som volala s tetušou, ktorá tortu objednávala, vysvetlila som jej veci a súhlasila s krajkou. Mne osobne sa tam tiež viac pozdáva krajka, snáď bude spokojnosť na všetkých stranách

jakelina
30. jún 2014

@lamps já zdobila z boku a jde to pěkně blbě, taky bych zvolila nějakou krajku. 😉

lamps
30. jún 2014

@jakelina veď to, že tie boky .... to by som asi dogabala

lamps
30. jún 2014

@pristela práve čítam, že máš airbush z Dortisima, ja som ho dnes obzerala a uvažujem, že začnem naň šetriť 🙂 Ty si s ním spokojná?

jakelina
30. jún 2014

@lamps neprovokuj, já bych ho taky chtěla 😀 😀

lamps
30. jún 2014

@jakelina ja a provokovať? 😀 😀 😀 😀 to v obchode provokujú, tento týždeň by sa mi celkom hodil, ušetrila by som si ruky a nemusela by som farbiť Smartflex na tmavohnedo 😝

jakelina
30. jún 2014

@lamps 😀 😀 já si připadám už jako poslední co ho ještě nemá, teď jsem byla na srazu a tam si kočka koupila takový stroj, co se s ním zdobí perníky a maluješ s ním na dorty tou glazurou. To jsou pořád nějaké nové věci, kdo to má pořád zvládat sledovat a kupovat 😀 😀 😀 Však já jsem chtěla péct dorty jenom pro svoje děti a tak to dopadlo. Doma čaček za spoustu peněz, já jsem odsouzená péct dorty až do důchodu, abych si na to vydělala 😀 😀

lamps
30. jún 2014

@jakelina Majka, nie si posledná, sme dve, čo ho nemáme 😀 😀 😀 😀 ja celkom odolávam, čo sa kupovania pomôcok na torty týka (keď tak pozriem na tie moje dve krabice, v ktorých ich mám, tak si hovorím, že som celkom skromné dievča), sem tam mi čosi padne do očka, ale úspešne odolávam. Ale toto je taká pomôcka, ktorá by mi padla vhod

mysiatkoo
30. jún 2014

@jakelina 😀 😀 tiez si po kazdej kupe nejakej novinky poviem, ze to uz fakt staci... a potom tu sam GURU @pristela hodi, ze to je super vec a oplati sa... ale odolavam 😀 pisem az jeziskovi 😀 😀 😀

@lamps 3!!! 🙂

lamps
30. jún 2014

@mysiatkoo 😀 😀 😀

pipka
30. jún 2014

@jakelina @lamps @mysiatkoo 4!!! 😅 😅 😀 😀 😀

ale zatial tiez statocne odolavam 😅
len ked tak miesim nejaku ciernu na poschodku, no prekliiiinam svoje odolavanie 😝 😠 😀 😀 😀 😀 😀

luciahromadkova
30. jún 2014

aj ja sa hlasim k tomu airbushu, @jakelina @lamps @mysiatkoo 5!!! povedala som si, ze snad k narodkam... lebo ved uz vsetko mam, len toto nie 😀 😀 😀 , ja setrim na ten digitalny fotak 😀
a napadla ma taka vec, ak by sme kupili... viacere, nedali by zlavu???

vlada111
30. jún 2014

@dagmarmustafa krásne dielka

pristela
30. jún 2014

😀 😀 😀 😀 😀 masky 😀 😀 😀 ja som tiez odolavala hlavne financne 😝 , bo ja tiez nekupujem na torty hadam uz aj rok nic , a aj to co som zo zaciatku pokupila a aj vtedy pouzivala tak dnes absolut nic z toho ani nevytiahnem ☹ no na airbush ma presvedcili moje zápastia ,ked som si tu dva tyzdne ani len dvere sama neotvorila bo som nemohla ohnut ruku bezbolestne 😝

halienka
30. jún 2014

Babky ja len rýchlo hádžem moje posledné tortuše, dve barbinky princezničky pre dvojičky, som prvýkrát takéto robila, tak som sa vcelku potrápila s tým ružovým poťahom sukne, sa mi to pri vrchu vlnilo, krčilo, som to musela zakamuflovať potom tými bielimi neviem ani čo to je 😀 tak keď som šla robiť druhú, tak som radšej pohľadala nejaký videopostup 😀 klasika, návod si pozriem až keď niečo poondim. A dnes som narýchlo robila malú promočnú jednu, ohromne som si vymyslela, že skúsim či by sa nedala hmota pečiatkovať 😀 no dala, ale že by to nejako božsky vyzeralo sa nedá povedať, takže som to v podstate celé radšej prekryla hnedou a trčali našťastie iba tie kvietky pečiatkové, čo vyzerali akotak. Veď ono nie je umenie niečo dodrbkať ale vedieť to zakamuflovať 😀

vlada111
30. jún 2014

@sikag krááásna

pristela
30. jún 2014

@luciahromadkova mozno by dali zlavu 🙂 ale ked si vezmes ze napriklad jeden nemenovany e shop z vychodu 😅 ma ten isty po 85€ farby nan 5,40 , a ja ho mam z dortisima za 60€ a farby nan 3,50 to uz je hodne velky rozdiel , pri tom ten obchod ked som sondovala ho mal az po 90€ 😖

lokalistin
30. jún 2014

@michaela3011 ja to tiez peciem dlho, ale podla mne je chutovo dobry, vlacny