Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
5. júl 2014

@sikag waaaaw ako si urobila tan akože ľad? vyzará to super. Obidve tortičke perfektné. 😵 😵 😵

mimcak
5. júl 2014

@michaela3011 krásna tortička

lokalistin
5. júl 2014

@michaela3011 suprova 😉

evicaka
5. júl 2014

@sikag perfektné 🙂

mimcak
5. júl 2014

Tak ja tento víkend len dve. kniha 5,5kg @maya30 inšpirovala som sa tvojou knihou .Dúfam nevadí nieje síce tak dokonalá,ale tak páčila sa a už zajednali aj hned druhú tortu o meciac. 😵 🙂 😉 a lego je pre syna k zajtrajším meninám.je ozdobená iba zvrchu po bokoch je iba skúška ganache a pár kociek. pre nás to stačí 😅 😅 😅 inak predstavte si skúsila som teraz pri synovej tortičke rúru čo mi minulí týždeň nepiekla a teraz korpus upečený .ja nechápem. 😖 😕 😨

evicaka
5. júl 2014

@jakelina presne tak to máme aj my. Stále na dome niečo opravujeme, teraz napríklad strechu... takže to bola naša dovolenka 😀 a keď prejdeme okolo domu, tak všade vidíme čo ešte treba urobiť...stále dookola, tiež by som chcela prerobiť kúpeňu, ale ani to nechcem hovoriť pred manželom, lebo chudák len pracuje a peniaze tlačime do domu, namiesto toho aby sme si užívali...jaaaaj 😢

jakelina
5. júl 2014

@evicaka tak tak. Já dělala vloni kuchyň, letos koupelny a střecha nás čeká za rok nebo dva

daja55
5. júl 2014

Tortu som nepiekla, iba ma suseda uprosila potiahnúť a ozdobiť ( čo neurobíte pre dobrú susedku?) 🙂 Ešte že mám stále niečo v rezerve, takže to bola taká rychlovka 🙂

lamps
5. júl 2014

@michaela3011 tá je kráááááásna 😵

sikag
5. júl 2014

@mimcak dakujem 🙂 roztopila som cukriky vetrovky, ohla do tvaru a poprasila perletou. ina farba mi tam nechytila 😒

maya30
5. júl 2014

@sikag ked s cenami ja velmi vyskakovat nemozem, ked zeny naokolo beru 9 eur tak ja nemozem pytat 14...

Joj tak som sa tesila ako si uzijem leto bez tortovania, no zatial najskor jedno dieta chore, potom aj druhe a ja dnes v nemocke na infuzii co sa neviem spamatat z toho naporu torticiek za poslednu dobu...uz tyzden mam zvysenu teplotu a nevolnost, aj ma tam chceli nechat tak som musela revers podpisat, vsak co tie deti bezo mna....no leto ako vysite, len verim ze to rozchodim ☹

jper
5. júl 2014

Tak moje 4 dortíky a mám konečně 3týdny prázdnin. Ráno jsem někol.omdlela, jak jsem už byla ko. Tak to je když se hold nespí 😖 Ale ze spongeboba mám dobrý pocit, hrozných detailů, ale chtěla jsem udělat konečně dort jiný než dosud. Sama jsem si mohla vybrat z oblíbených postaviček a celý dort jak jen já chci. Tak mě i bavil.
První červená karkulka
Ke křtinám
Spongebob
Krteček

maya30
5. júl 2014

@jper krasne torticky vsetky, karkulka najsuper 😵 ale uz si oddychni 😉

jakelina
5. júl 2014

@jper nádherné je máš

@maya30 ty jo, tak fakt zvolni, však to není v lidských silách, co ty zvládáš a tělo prostě stávkuje, protože se to nedá dlouho vydržet. Já měla pitomé tři dorty a mám dost, dnes dělám višňovou marmeládu a sirup z malin a rybízu a u toho sporáku se mi dělalo až spatně. A to mě večer čeká vytřít všude prach, co je tu z bourání koupelny, normálně mám depku, celý barák zaprášený. 😝 😝 Podlahy, skříně, kuchyň a do toho mi tu lítá malý a ještě ten prach víří, moje nervy 😝

laumi
5. júl 2014

moje tohotýždňové... Zaujímavé to bolo,,, prvá krivá, Mala som pred ňou riadny rešpekt, no nejako som to dala aj keĎ nie je100% ná 🙂 tá čoko je tiež moja prvotina 🙂 len taká rýchlovka- pre mamu, takže len pre nás 🙂

sikag
5. júl 2014

@maya30 len sa neboj tej vyssej ceny, mam najkrajsie torticky v okoli. vsetci ti to potvrdia! ked spravis 6ks za 9 alebo 4 za 13 tak mozes mat rovnaky zisk. a vobec neurcuj si ceny za kg, ved ked nedas ovocie prace mas rovnako 🙂 mas moju plnu podporu a dufam ze sa coskoro zotavis!

anibas
5. júl 2014

@maya30 Majka !!! Ty si môžeš dovoliť cenu aj 14 € - máš vysoko profesionálnu prácu - a zdravie len jedno 😉 😉 A musím sa priznať, že som bola zvedavá do kedy vydržíš takto drieť ako kôň 😝 😝 Prajem skoré zotavenie a fakt už len hobby pečenie 🙂 🙂 🙂

dagmarmustafa
5. júl 2014

Čaute ženy.Moje 4 posledne.Este bud. tyžen 2 a koncim.Začnem (ale uz asi nie v takom množstve-pre pokoj v rodine a moje zdravie) koncom augusta. Mimochodom mam kamošku tortičkárku a je totalne odrovnaná.Brutálne zdravotné problemy ma. No nechcem raz dopadnúť ako ona. Normálne zvažujem ako ďalej......:( Ináč prvá je pre môjho chrústa,ktorý ma den pred oslavou "oboznámil" ,ze on nechce klasicku tortu Angry birds(druha v poradi) , ale Ice bomb hranatého vtáka. Tak som odznova piekla štvorcový korpus 🙂)))No ale čo neurobim pre oslavenca 🙂 Pekný víkend a zvolnené tempo všetkym.

anibas
5. júl 2014

A pridám svoju svadobnú - neznášam 3 -poschodové - 😝 😝 samá výstuž a nervy v ťahu 😀 😀

anibas
5. júl 2014

@dagmarmustafa Nádherné - tak môj Filip by bol hotový z takej hranatej !!!

jper
5. júl 2014

@maya30 @jakelina děkuju pochvala od vás fakt potěší. Jo jo - manžel mě nechal vyspat a už jsem zvládla i úklid, takže už jsem ok. A jdeme grilovat a užívat 😀 😉

jakelina
5. júl 2014

@anibas krásná svatební 😉

pipka
5. júl 2014

@maya30 neblaaaazni majka, kasli na vsetko, daj dokopy seba, za zdravie ti ziadna torta nestoji 😖 😉
to nemyslis vaaazne, ze TY beries za torty len tak malo? 😕 😕 😕 co si šiši? 😠 ☹
nepodcenuj svoju pracu...nech by v tvojom okoli brali baby aj 5€ za kilo, tvoja praca ma hodnotu aj 15€ a to este som mozno napisala malo!!! ved tu hadam aj taka zaciatocnicka uz berie viac 😖 😕 🙄

okamzite sa daj dokopy a zacni si uctovat normalne ceny 😎 presne...ked budes mat len tri ale za 14€ zarobis rovnako a nenarobis sa ako kon 🙄 spamataj sa baba...dobre ti radim 😉 😀 😀 ber to ako prikaz pani ucitelky 😝 😠 😀 😀 😀 😀

pipka
5. júl 2014

@anibas kraaasna, stala za tu namahu 😎 😵

79zuzana
5. júl 2014

@anibas nadherna je ta svadobna... ako z nejakeho casopisu vystrihnuta ;)
@dagmarmustafa suprove torticky, skvele vypracovane ;)

vlada111
5. júl 2014

@lamps úžasné ich máš. Ja do hnedej dávam kakaový prášok, aspoň mi to lepkavé odlepkavie 😉

lamps
5. júl 2014

@vlada111 vidíš? a to ma nenapadlo, ďakujem

vlada111
5. júl 2014

@denisak77 tá šmoulinkovská je fantastická

vlada111
5. júl 2014

@sikag krásne tortičky

vlada111
5. júl 2014

@anibas Sabi, ale krásna je