Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
19. aug 2009

cessy ja som kupila neaku hotovu cokoladovu a musim uznat ze je neuveritelne vyborna.Inak som davala banany a mal.dzem.

cessy
19. aug 2009

taku v krabicke Dr Oetker????
lebo tu aj ja kupujem, vzdy ju mam v zasobe keby sa mi nahodou neaka plnka nepodarila 😉

bianca
19. aug 2009

ano presne

a este musim niekde zohnat farby lebo u nas v obchode nemali tak som robila z dvoch druhov aby to bolo farebne.A musim zajst dio hrackarstva lebo som tam pred vcerom vydela uzasnu abecedu-vykrajovacky na plastelinu za asi 40 kc a nevedela som na co by mi to bolo a uz viem 😀

mamka bude mat meniny tak budem piect

lyzenka
19. aug 2009

a mne nikto neodpísal.. 😖 ☹

bianca
19. aug 2009

este mam jednu otazocku.Skusali ste niekto na spracovanie potahu neaky kuch.spotrebic?Napr. domacu pekaren alebo kuch.robot na vymiesanie?

sse
19. aug 2009

Ahoj lyzenka,

korpus keď máš vypuklý tak ho buď odkroj alebo otoč, prípadne dorovnaj plnkou ak je len máličko. A aby sa ti MMF nelepilo na ruky potri si ich olejom. Ani ja som sa z toho nevedela 1x odlepiť ale s tými olejovými rukami to bolo super, nič sa neprilepilo. A hrčky neviem prečo sa ti robili, ale neboj nabudúce to bude lepšie. 🙂

lyzenka
19. aug 2009

dakujem sse... 🙂

a ešte keď som krájala tú tortu - tak potom sa mi ten "marcipán" odlepoval od nej...hmm 😕

sse
19. aug 2009

to sa robí aj mne a neviem prečo, na to som ešte neprišla 🙂

lyzenka
19. aug 2009

sse,
ty máš aké krásne tortičky....to sú všetko z tých cukríkov?

alionuska
19. aug 2009

Cessy,to s tou fotkou neviem ako by som ti poradila...musis si ju asi otocit este predtym,kym ju tam vlozis na tu stranku 😅
Ja inak nerobim ten potah taky kruhy,ale som ho naschval nechala taky,lebo som mala strach,aby mi to potom drzalo pekne tvar,ked to prekrojim a vytocim dovonku... dvojfarebne som urobila tak,ze som na tortu dala take koliesko z igelitoveho sacku,aby sa mi ten potah neprilepil potom som dala na to jeden potah,tenucky a na to som potiahla celu tortu tym fialovym...rozkrojila som,vytocila rozky,vytiahla igelit a uz len dozdobiila.... 😉
Inak torticka s macikmi je kraaasna!!! Ta sa ti fakt podarila. 😉

alionuska
19. aug 2009

Bianca.hviezdickova torticka fajn...len trenuj a bude to cim dalej,tym lepsie! 🙂 😀

sse
19. aug 2009

áno lyzenka všetko z cukríkov.
Doteraz som robila vždy z JoJo ale teraz chcem vyskúšať tie Haribo som si bola kúpiť v Lidli 🙂 v piatok budem robiť

cessy
19. aug 2009

dakujem alionuska

ano s tou tortou si to pamatam, pytala som sa ta ze ako sa robia tie vyhnute rozky.
moc sa mi paci...aj dnes som ju pozerala 😵

bianca
19. aug 2009

tak som sa vratila s nakupov.Nemozem nikde zohnat potravinarske farby.Kde ich kupujete?

v hrackarstve uz formicky s pismenkami nemali iba akesi podivne tvarovane zvieratka no kupila som si plastelinu na trening a dlatka a vyrezavatka co su pre deti na plastelinu a myslim ze mi pomozu aj pri tortach.Musim trenovat lebo za chvilku ma mala narodeniny a chcela by som jej tortu upiect.Nasla som na youtube krasnu oranzovu a zamilovala som sa do nej.

kocky ako robite poschodove torty?Drzia silou vole alebo davate spajle ci inu vystuz?

bianca
19. aug 2009
alionuska
19. aug 2009

Bianca,tak tie spachtlicky a modelovatka na plastelinu urcite vyuzijes! Farby potravinarske kupis aj v drogerii,alebo normalne aj v predajni farby-laky! 😀
Torticka úpekna,taka vesela farebna...
Poschodove torty-nemas sa coho bat...normalne drzia pokope aj tri poschodia..ak sa bojis,napichaj do poschodi bud spajdle alebo tie hrube slamky... 😉 😉

bianca
19. aug 2009

ali dakujem.Este sa tak naucit vyvalkat rovnomernu plochu a aby sa to nethalo

a este som sa chcela spytat.Prekladas potom tortuna ozdobny papier?Nam totiz jedna pani raz doniesla tortu a ked sme ju rozkrajali zistile sme ze sa je na novinach.No parada.

vinka
19. aug 2009

Ahojte baby.Vidím,že pečiete o dušu. 😀 Zabudla som tu stranu na ktorej bol recept na korpus tak mi dajte dáky super recept osvedčený ktorý sa bude aj dobre prerezávať.Aby sa velmi nemrvil.Dakujem vám za pomoc.No a aj dáku plnku a bieli korpus. 😉

alionuska
19. aug 2009

Bianca,to nemyslis vazne s tymi novinami&?????!!!!!! 😕 😕 😕
Ja ukladam torty na take tenucke dosky asi 1cm a tie obalim do ozdobneho baliaceho papiera...vzdy tu tacku necham zakaznikovi a priamo na nej moze tortu krajat,aby ju nemuseli prekladat...inak vacsinou davaju na karton vyrezany,alebo som uz pocula aj o plexiskle,zrkadle a podobne. 🙂

bianca
19. aug 2009

ali nie nerobim.Som myslela ze cela rodina vygrca to co prave zjedla.
a ako prelozit tortu aby sa nepotento???Z toho mam des

skoda ze u nas nema kto jest sladke.Hned by som zasa piekla

bianca
19. aug 2009

a este je normalne ze sa mi pri jedeni dava dole potah?Som citala ze sa na to pytalo viac ludi ale nedopatrala som sa odpovede

vinka
19. aug 2009

Alionuska prosím ťa ak mám recept na korpus s priemerom 24 cm a ja chcem robiť tortu na plechu tak kolko mám dať.Raz tolko? 😕 Dakujem za radu.

alionuska
19. aug 2009

Bianca,myslim ze ten potah sa dava dole asi z kazdej torty,ktora je potreta kremom...ja neviem,ja si to ani nevsimam,ze ci sa odlupuje,ked nejaku tortu doma papame...ved nakoniec ho aj tak zjedia,ci je odlupnuty alebo nie... 😀 A moznno je to teraz tym teplom...alebo ze je krem viac pudingovy ... 😅 😕
Vinka Ja ked peciem na plech,tak vzdy len z 5,alebo 6 vajec a urobim si viac platov..napriklad 4 alebo 5 podla velkosti torty...Nemusim potom ten velky kus prekrajovat ale ich len poskladam na seba a naplnim kremom.... 🙂

vinka
19. aug 2009

Juj to je rozumné ale nebudú suché?Myslím tým,že ked roztriem tak to bude dosť tenké.Ale je to múdre fakt. 😀 A chcem sa opýtať či mám dať papier na pečenie aby sa lepšie vyberalo z plechu. 😉

vinka
19. aug 2009

Joj Alionuska chcem sa opýtať či môžem korpus aj plnku urobiť v piatok aj horný poťah.A tortu budeme mať v nedelu.V sobotu potrebujem aj piecť a variť. 😉

alionuska
19. aug 2009

Vinka,na klasicky plech daj papier..nemusi byt ani na pecenie...a 5 vajec.
Nikdy ich nemam suche tie platy,lebo ja slaham vajicka cele s cukrom a kolko vajec,tolko cukru a polohrubej muky a prasok do peciva-trosku...Pripadne orechy,alebo kakao... Na korpuse sa mi urobi taka kozka a tu osupem a pouzijem do puncoviny,ked nieco chcem tvarovat...lebo ak by si na to natrela krem,tak sa ti tie platy od seba budu odlupovat...
Zltik,kludne si mozes tortu,alebo platy upiect aj den pred tym ako icgh budes plnit...mne sa dokonca tak s tortou robi este lepsie,ako ked je cerstvo upecena...len si ich nezabudni poprykryvat s igelitom...aby neuschli! 😀 pa pa

vinka
19. aug 2009

Alionuska ja som myslela či môžem tortu upiecť v piatok aj naplniť aj potiahnúť a nechať do nedele. 😉 Bojím sa o plnku hlavne.Joj dakujem za rady tvoje. 😉

cessy
19. aug 2009

jeej vy ste sa rozpisali 🙂
alionuska ja som hladala ten recept co si tu pisala na korpus a neako ho nemozem najst, zajtra si opat na to sadnem a budem hladat. chcem si ho opisat,aby som zas potom na poslednu chvilu nehladala a nestresovala. hadam aj 10-15 stran do zadu to bude 😕 😖 😅

cessy
19. aug 2009

aj mne sa potah odlupoval, ale az neskor, ked torta bola dlhsie vonku, bolo teplo, tak to bolo take makucke, ale nikomu to nevadilo....hlavne ze chutila.
alionuska a ta plnka je bajecne, mnam, mnam...dakujem 😉 este ze som si ju vtedy napisala do knizky 😉

bianca
19. aug 2009

kocky ked peciete korpus tak formu aj vymazavate ci davat len cisty pec.papier na spodok?

juj strasne vas otravujem otazkam ja viem ale fakt ma to zacalo dost bavit.Kazdu volnu chvilku len surfujem a hladam postupy a navody