Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
15. nov 2010

@maca77 Neveriiiiiiim..ved ta tvoja husenicka je skoro ako dvojicka tej mojej..krasne si ju urobila..super torticka a je mi ctou,ze si kopirovala moje dielo!!Super super!!!!

maca77
15. nov 2010

@sisa.b džungla nemá chybu 😉 😵
@nadulici z tej žabky vyžaruje taká pohodička, krásna 😵
@anibas ďakujem 🙂

@alionuska ďakujem 😵 pochvala od teba je zas cťou pre mňa ... snažila som sa, aby som nesklamala kámošku a o dva týždne mám upiecť takú húsenku ďalšej známej

zdenallicka
15. nov 2010

Jejda, já tu housenku přehlédla..🙂 Krásná je, i ta žabička.. no bomba!!! 🙂 Já plánuju na víkend malý mobil pro neteř, pak číslo 1 pro synovce http://www.flickr.com/photos/specialcakes/30905... a mám objednávku na Pata a Mata a na krabici na víno.. 🙂 Takže peču jak blázen, mám na to jenom dva dny..🙂

A můj poslední

nadulici
15. nov 2010

@maca77 dakujem.....tvoja husenicka je ako z rozpravky, kraaaaasna....
@zdenallicka nadherna torticka, paradny vlacik a slniecko milene 🙂

nadulici
15. nov 2010

@anibas dakujem....ja som tu chvalila dzunglu niekde, skoro som odpadla, perfektne vypracovane to bolo, cista praca, dokonala.... 🙂 😵

nadulici
15. nov 2010

tusim som to poplietla, ta dzungla bola sisina.... 😀 😀 😀
no neva..... 🤐 😅

nadulici
15. nov 2010

@anibas tak oprava.....kitty, teniska, ale hlavne bocianikova torta sa mi veeeelmi pacila......na taku sa uz aj ja chystam, len nikto taku zatial nechcel..... 🙂 😵 😵

petusko
15. nov 2010

@dada78, dakujem a tusim sme robili podla rovnakeho postupu 😉
@lucula73, @gabika11, @maca77, @danciacik, @sisa.b, @nadulici, @zdenallicka krasne torty 🙂
mna tento tyzdne cakaju dve, jedna vacsia svadobna a jedna nasej babke k 80 narodeninam 🙂 idem uz dnes robit kvetinky 🙂
@bershka @elise , bohuzial ani ja neporadim ☹ , ja robim z MMF .

artepf
15. nov 2010

ahoj holky, na předchozí straně jsem prosila o radu, bohužel mi nikdo neodpověděl ☹ . Tak znova - poradíte prosím, jak na to, aby MMF byl tak krásně lesklý, jako ho máte na svých dortících? Jsem začátečník a zatím moc nevím, jak na to. Předem moc díky 😵 .

petusko
15. nov 2010

@artepf MMF nie je leskly, na niektorych fotkach to mozno skresluje blesk. ale niektore baby to potieraju troskou oleja. ja som neskusala.

zdenallicka
15. nov 2010

@artepf Já s leskem nemusím nic dělat - mně se dort orosí a je lesklý až až..🙂

dada78
15. nov 2010

@artepf mne tiež radili potrieť olejom pomocou pierka na mazanie

lucinka4
15. nov 2010

ahojte umelkyne,prednedavnom som vas objavila a pri vsetkych fotkach mi proste pada sanka 🙂 kupila som si minule marcipan hotovy od dr. oetkera a chcela som sa spytat,ze ci mi viete poradit ako dalej..asi by som skusila nejake drobne ozdobky..toto su pre vas asi trapne otazky ale ako to mam rozvalkat aby sa to nelepilo? potriet tou cerou?

reruna
15. nov 2010

@lucinka4 ten marcipán neznám, ale zkus tu ceru, solamyl nebo cukr, ozdoby můžeš třeba jednoduše vykrojit třeba vykrajovátkama na plastelínu nebo vánoční cukroví. Můžeš zkusit kousek obarvit potrav. barvami.

lussy23
15. nov 2010

@sisa.b - krásne torty. A Prajem dcérke všetko najlepšie, nech s ajej darí v škole,veľa úspechov a zdravia.
@nadulici - žabička je krásna. A rovnako ako u Sisy, je vidno, že torty ste piekli s láskou. Najviac je to vidno na tortách pre dcérky.

lussy23
15. nov 2010

@zdenallicka - Torta pe Viktorka je krásna a držím palce pri pečení.

yamahafazer
15. nov 2010

zasa kopu mnadhernych toriet ste spravili vsetky 😵 😉

som tu len na skok a chcem sa spytat ci mi mozete poradit niaky postup niekde je na niakeho kulturistu alebo niakeho panacika co cvici s cinkami na lavicke?moc vam dakujem lebo budem na 30 robit taku tortu pol futbal a pol posilovna

dm1
15. nov 2010

@artepf je pravda ze MMF je matny ale napr. kosik som postriekala bezfarebnym leskom v spreji a krasne sa leskol. Alebo niekto strieka aj Carlex sprejom co je lacnejsie - je to nieco ako olej v spreji

anibas
15. nov 2010

@dm1 danka - nemáš nejaký link na patchworkové torty ? mám tiež tú výšivku a chcem vidieť čo dokáže 😀 😀 😀

beruska2x
15. nov 2010

holky tak ktera zna nejaky orechovy krem?????

bianca
15. nov 2010

hojky kocky.Tak mne sa to krati a pomaly sa musim pustat do slnecnic.Trochen ma boli zaludok ale zvladnem snad 😀

inak prdelky chcu coko krem.Ktr. je najlepsi?

@lucinka4 joj ceru nie lebo to budes mat ako sadlom potrete.Normalne podsyp solamylom a bude to super

beruska2x
15. nov 2010

@bianca cokokrem falesny parizsky 😉

nadulici
15. nov 2010

@beruska2x ja som robila orechovy len 1x takto, urobila som klasicky vareny slahany krem vanilkovy a do horuceho zamiesala pomlete upecene lieskove oriesky- od oka, a vychladnute prislahala k zmeknutemu maslu...
iny nepoznam....ale chvalili si, ze ako orieskova milka chutil vraj.... 🙂

dm1
15. nov 2010

@beruska2x ja robim orechovy len tak ze urobim klasika slahany vajcovy nad parou a ked to slaham s maslom pridam tam pomlete orechy - mnozstvo podla chuti

bianca
15. nov 2010

@beruska2x kopirujem z FB

Denisa Abd Gawad
Orechova plnka

250g hery alebo masla, 4 lyzice pras. cukru, 2 bal. vanilk. cukru, 150g mletych orechov, 6 lyzic mlieka. Heru vymiesame s prask. a vanilk cukrom, orechy sparime horucim mliekom a po vychladnuti primiesame do hery s cukrom

bianca
15. nov 2010

@beruska2x falosny lepsi nez pravy?Ani jeden som este nerobila a nejedla tak si necham od teba poradit.Dikes 😵

dm1
15. nov 2010

@anibas zial nemam a ani som nic take nevidela :(. vsade je len tento obrazok http://www.patchworkcutters.co.uk/catalogue_det.... ostatne su skor na otlacanie do hmoty alebo pekne ukoncenia napr. ako som ja robila na tom obrusku alebo tie rovne si viem predstavit aj ako ozdobu na stuhu, maslu a tak. Treba len skusat kde by sa to hodilo

dm1
15. nov 2010

@bianca falosny je samozrejme pevnejsi lebo tam je maslo v pravom je len slahacka takze nemoze ist pod potah. Ja ked mam robit cokoladovy tak bud tento falosny alebo vajcovy nad parou s cokoladou

bzucinka2
15. nov 2010

@zdenallicka nadherna 🙂
@lucinka4 ja podsypavam solamylom, ale nemala som este ten tvoj marcipan 🙂

beruska2x
15. nov 2010

@dm1 prosim te a na 1 dortik delas jakou varku kremu? diky..