Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lalilala
25. júl 2014

@michaela3011 dakujem a mam ju pridat nakoniec ci pred bielkami ?

michaela3011
25. júl 2014

@lalilala ja farbu pridavam az na zaver 😉 potom premiesam a nalejem do rafika a peciem 🙂

muffinka8
25. júl 2014

@akzuzs ja pečiem síce len 2 roky a nemám myčku 😀 😀 ale zas ja som nikdy nerobila viac ako 3 torty naraz.
@mimcak ja stále v týždeň vopred každému píšem či všetko platí, a niektorí sa aj sami ozvú.

Mini torta pre nášho oslávenca, ale taká krivá sa mi už dávno nepodarila 😅 je viac guľatá ako hranatá 😅

sticker
25. júl 2014

Baby, prosím vás, tie ktoré máte nerezový sporák, čím ho čistíte? Ešte len dnes sa spojazdnil a už je ocapkaný 😒 Vravel pánko, že je nato niečo špeciálne..... Viete poradiť?

mimcak
25. júl 2014

@muffinka8 ved aj ja vždy píšem,ale teraz sme prišli z dovolenky a nejako som nestíhala . a tod doplatila som nato,zatial sa neozvala.

vladiella
25. júl 2014

@jakelina Maji, mliecny marcipan zo suseneho mlieka? Ostalo mi pociatocne um, skoro kg, da sa na to pouzit?? Ale je ha. Mozem poprosit o recept? Dakujem
Len s nim potahujes, alebo sa daju modelovat I figurky a kvietky?

lamps
25. júl 2014

@sticker ja síce nerezový šporák nemám, ale mám nerezový drez 😀 používam naň Cif nerez je určený aj na sporáky. Pekne vyčistí, drez mám ako nový

halienka
25. júl 2014

@michaela3011 nie som síce dáky fyzik, ale myslím si, že pes môže byť zakopaný často aj v tom rozdieli medzi chladom a teplom v chladničke a vonku a tiež vo vlhkosti v chladničke a von. Čím väčší rozdiel je v zime a vlhkosti v chladničke a mimo chladničky, tým väčšia šanca, že sa torta orosí. Neviem či to píšem zrozumiteľne 😀 Sámoška, že tá vlhkosť v tej chladničke keď tam nie je kartón má väčšiu šancu ísť na tortu a potom pri vybratí von z chladničky do suchšieho a teplejšieho ovzdušia sa zarosí, ten kartón pomôže, že tá vlhkosť zo zadu chladničky nejde tak veľmi na tortu a potom sa tým pádom dá poväčšine zabrániť tomu oroseniu keď sa torta vytiahne von. To že tam nemáš námrazu vzadu v chladničke ale ti tam rovno tečie voda (aj mne sa to stáva, niekedy je námraza a niekedy voda) si vysvetľujem, že buď tam máš "teplejšie" momentálne (v chladničke myslím 😀 ona sa vypína a zapína podľa dákeho čidla alebo čo ) tak to začalo stekať. A síce si tam mala vlhko ale nie až tak zimu a keď si vytiahla tortu do dosť vlhkého prostredia von ako píšeš, že máte, tak ten rozdiel teplotný a vlhkostný nebol až taký veľký aby sa na torte tá vlhkosť hneď vyzrážala. Vlhkosť sa zráža na veľmi studenom povrchu keď sa dostane do tepla. To máš ako v kúpeľke keď sa kúpeš, kde sa ti vyzráža vlhkosť keď púšťať horúcu vodu? Na okne a na zrkadle, to sú najstudenšie plochy v kúpeľke. Ak tam máte aj nejakú studenú rúrku alebo tak, tak aj tam, proste na studených povrchoch. Tak si myslím, že tak nejak je to aj s tortami, čím väčší rozdiel medzi chladom v chladničke a teplom v byte, tým väčšia šanca, že sa torta orosí. Ale ktovie, možno sa mýlim 😅 😀

ikula2
25. júl 2014

@zuzu188 skus alkohol a servitku, ale aj je strasne teplo a rosi sa potah tak to bude vidno

ikula2
25. júl 2014

@mimusa94 uz ti aj baby pisali, ja som ti hned napisala, ze iba cokoladu dat dnu do oblatky akonahle das plnku ona zmakne oblatku a bude to cele zle... a tie spajde ja som mala velkost A4 a dala som 5ks takze tie 3 co si dala ty je malinko, aj pri prevoze ono to ma tendenciu este sa hybat je to predsa do priestoru... A vlhnutie o tom ti uz napisali, ak mas tie fukare v chladnicke urcite prekryvat,mne uz roztopili 2 vyzdoby.... A aj farbenie potahovky vela robi cierna farba je velmi narocna, pretoze musis dat vela farby a fondan je potom velmi makky, tu obrazovku treba pripravit aj skor a dole klavesnicu som vzdy robila par dni dopredu, mas na to viac casu a aj vyschne a drzi rovnost...

mirinecka
25. júl 2014

@sticker ja ho čistím len jarovou vodou, a potom utrem do sucha a nakoniec preleštím španielskou handričkou (neviem či sa jej tak hovorí). Všetky čistiace prostr.čo som mala na nerez boli o ničom mala som od nich fľaky 😠

fafa
25. júl 2014

ahojte, nerobili ste niektorá tortu Noddy? Akutne potrebujem navod na tu postavicku a neviem nikde najst....vdaka

lokalistin
25. júl 2014

Ahojte, tak pridam aj ja nieco, som uplne, ze K.O. a to ma caka este asi 7 dni bez volna. Dneska mam 20-ty den bez jedineho dna volna a zajtra este aj obidve roboty. Fakt padam na drzku. Takze pre kolegu, narodil sa im syn. Zakusky do roboty, torticka domov. Malinka len1,7kg jemu jedinemu robim take male. Teda male urobim, ale za iny peniaz ako jemu.

lokalistin
25. júl 2014

No a fotky 😉

jakelina
25. júl 2014

@vladiella já s ním jenom potahuji. Kolik mléka, tak dvojnásobek cukru, oseju a přidám dvě lžíce glukozy a po kapkách vodu podle hustoty 😉

jakelina
25. júl 2014

@michaela3011 tak buď ráda, nejvíc neplechu dělá, když lednici pořád otevíráš.

zuzu188
25. júl 2014

@ikula2 dakujem,vyskusam..prinajhorsom to skusim nejako zamaskovat

79zuzana
25. júl 2014

@evicaka nasla som toto ;) http://dorty.artmama.cz/postup-na-roztrepeny-do... verim, ze pomoze ;)

mysiatkoo
25. júl 2014

viiiikend, vikend vikend viiikend.... po 3 jednonocovych navstevach za posledny tyzden by som ho najradsej cely prespala 😝

jakelina
25. júl 2014

@muffinka8 ti pejsci jsou úžasní

@mysiatkoo to je nádhera, ten marťánek má super ksichtík 😀 😀

sikag
25. júl 2014

@muffinka8 rozkosna torticka 🙂
@mysiatkoo no comment 😉 😎 😎 😎 😎 .....no ale neda mi to, proste parada.... mne sa dnes rohy voooobec nedarili 😒 este 2 a pridam foto

grasie
25. júl 2014

@muffinka8 roztomilá tortička, havovia sú dokonalí 🙂
@mysiatkoo parádna originálna a tie ksichtíky sú úplne úžasné 🙂
@lucula73 všetky máš nádherné, ale macko uško nemá chybu 🙂

evicaka
25. júl 2014

@79zuzana ďakujem krásne 🙂

muffinka8
25. júl 2014

@grasie
@sikag
@jakelina dakujem vam, no viete ako dopadla? Viezli sme ju v aute hodinu ako kopec inych tort predtym, ani teplo nebolo a tak splasla ze hruza. Raz do roka robim dietatu tortu a aj to je taka spackana 😀

mysiatkoo
25. júl 2014

@jakelina @sikag @grasie dakujem 🙂

nika266
25. júl 2014

Pridavam moje tohto týždňa,to počasie ma privedie do hrobu všetko mekne,teraz odovzdavam tortičku a moje holubice spustene kridla,asi pristavali,kvietky urobene tyždeň a teraz na torte lupene mokre dufam ze to dajak vydži cez zajtrajsok

jakelina
25. júl 2014

@nika266 já ani nemluvím a to potahuji pět dortů a čtyři pravým marcipánem. Lepím se k tomu dortu i já. 😝 Jdu spát a raději si zítra přivstanu a dodělám, už nemůžu 😝

petkaa28
25. júl 2014

@mysiatkoo neskutocne krasne kraje... Torta je nadherna, ale som mimo z tych hran... Ukazujem ju mm, ze ak sa mi raz takto podari potiahnut tortu, tak sa opijem od stastia :DD muzske odborne oko ju zhodnotilo - urcite potiahla polystyren :DDD

lucula73
26. júl 2014

tak som dobojovala,tri torty na víkend už fakt nevezmem,mám dosť......
opäť autíčková a jednoduchá krstinová na želanie 😉

pekný víkend želám a ďakujem za všetky páčitká na včerajšie fotočky 🙂 🙂

lamps
26. júl 2014

pridávam aj ja tortušku, požiadavka bola, aby bola jemná v bielo-ružovej kombinácii, aby bolo na nej veľa kvietkov , čert s vyplazeným jazykom, anjel s dudlíkom a nápis Mia, ľúbime ťa