Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nika1985
4. aug 2014

@mysiatkoo ok dik akurat som si zobrala tu z lidla a nikde na nej neni napisane ze by obsahovala lepok ale radsej im zajtra zavolam aby som malej nieco neprivodila este raz dakujem

ikula2
4. aug 2014

@vladiella dakujem za ochotu objednam od wiltonu ta cena je minimalny rozdiel...

evala777
4. aug 2014

ahojte ja toho týždňa iba jednu 🙂

zuzka7512
4. aug 2014

cukrárky,čo poviete na tento robot???nemáte ho niektorá??? http://www.alza.sk/eta-0033-90000-mezo-d2139929...

lokalistin
4. aug 2014

@evala777 velmi sa mi paci ta kytica

grasie
5. aug 2014

@evala777 kvety nádherné a krásne si zladila farby, super to vyzerá 🙂

evala777
5. aug 2014

@grasie dakujem velmi pekne 😵

79zuzana
5. aug 2014

Tak takto dopadla ta moja svadobna. Nevesta si ju niesla sama, hoci som ju jej chcela doviezt ja. Vcera mi poslala fotky, a vidim, ze na spodnu jej isto nieco spadlo. Napisala mi ze boli krasne a super chutili, ale ze co sa stalo s tortou mi uz neodpisala 😒

mrka2
5. aug 2014

@79zuzana nespadlo na nu nic, to je tien z toho drziaka, ved na druhej foto je vsetko OK. torticka super, nevesta spokojna,tak neries 😉 🙂

mamcas
5. aug 2014

Zienky moje zlate...prosim Vas kde zozeniem taketo rulicky co su okolo tejto torty? Maju ich bezne v cukrarskych shopoch? dakujeeem

sikag
5. aug 2014

ahojte, moj prvy pokus o auto 😀 😀 teda proporcie nula bodov 😀 😀 😀 ale robila som v provizornych podmienkach u starkeho, nemala som ani slahac a ten smart sa tahal a lepil ako sopel 😀 😀 😀 ani fotak som nemala poriadny 🙂

ikula2
5. aug 2014

@sikag ale ale aky pokus ved je super a dokonca zdvihnute 🙂) super

ikula2
5. aug 2014

@mamcas neviem ale zda sa mi ze su to cokoladove...

79zuzana
5. aug 2014

@sikag to auto je uzasne, keby ze take doma spravim, tak ma moji chlapi na rukach nosia od radosti 🙂

mamcas
5. aug 2014

@ikula2 jojo to su... ja som totiz zatial nasla len ako ich vyrobit a na to nemam cas ani trpezlivost :P

ikula2
5. aug 2014

@mamcas a myslis ze v tomto teple by ta cokolada zvladla prevoz? myslim kuriera... to asi niee, pozerala som ich a len v CR som nasal u nas sa to mozno inac volaa

mamcas
5. aug 2014

@ikula2 jejda vidis...to ma nenapadlo...tak budu trubicky a basta 🙂 alebo piskoty...dakujem za pomoc, si moc zlata ze si si nasla cas 🙂

sikag
5. aug 2014

@79zuzana 😀 😀 ved aj mna nosili 🙂 ale po 2 rezoch ma uz nezdvihli 😀 😀 😀 😀

mrka2
5. aug 2014

@sikag perfektne auticko! wow! aj ta prva je krasna, si sa navolanikovala... 🙂

bumbajka
5. aug 2014

@jenn44 Kde? hm? V Ke, v June? to čo je. 🙂 😉 😀 😖 naozaj neviem 😅

lokalistin
5. aug 2014

Babydneska v robote na mastenke reklama na torty, niekto vo firme oproti pecie, skoro ma rachlo a ja sa tu promenadujem po ulici s tortami, zachvilu ma urcite niekto uda

mimusa94
5. aug 2014

Baby mam robit futbalovu loptu a bojim sa ze mi spadne alebo neviem co neverim tomu 2krat chcela by som sa opytat na vystuz torty alebo nejake rady ktore pomozu pri jej robeni :/:/ dakujemmm

mimcak
5. aug 2014

ahojte neviete ako na túto tortu? Asi je to dvojsrdce dole a na tom dalšie srdce.Ale ak nemám formu na to dvojsrdce.Neviete ako to urobiť? neviem či piecť vo forme na velké srdce + stredne a z toho menšieho zrezať? či ako? Neviem či chápete čo myslím.

mimcak
5. aug 2014

joj toto myslím ako nato?

michaela3011
5. aug 2014

@lokalistin nemysli na to... takto si to jedine tak privolas... 😉 ja som bola z mojej sefky dlho vystresovana 😅 bo raz padla tema v praci, ze preco som tam a nerobim niekde s tortami... ako to sefka zapocula tak vyletela z kanclu a kolegyni uplne vynadala... priznam sa, ze som ani nerozumela co hovori 😅 som sa vtedy vazne zlakla sefky 😀 no kolegyna bola dobru hodinu ticho 😅 o tyzden na to prisla sefka za mnou a pytala sa (tak lisiacky) ze ci jej neupeciem tortu... dobre dva mesiace zamnou takto chodila 😕 som absoluuuutne nevedela, ze ci spravim alebo nie 😕 som si aj myslela, ze nejaka pasca namna 😀 no povedala, zeby chcela pre dceru vcielku Maju a uz som mala jasno 😀 bolo mi uuuuplne jedno aj keby to bola pasca, bo som mala predstavu na tu vcielku Maju, ze ako to spravim 😵 😵 😵 😅 😀 tortu som priniesla do prace a vsetci dobehli pozriet a fotit 😀 😀 😀 a sefka normalne z tej torty bola taka dojata 😀 az ma objala 😕 take gesto by som do nej nepovedala 😀 som stala jak take tela 😀 😀 😀 odvtedy som nebola so sefkou, bo mam teraz dovolenku... uvidim o tyzden aka bude 😅 raz som inak dobehla s tortou do prace a akurat sme mali kontrolu 😅 😀 som myslela, ze ma porazi 😀 som sa az zasekla medzi dverami bo som nevedela co dalej a kam dam tortu 😀 no dobehol kumne ten hlavny z kontroly, isiel kuknut co mam v krabici a pochvalil, potom som sa slusne spytala, ze ci to mozem u nas odlozit, ze torta je pre kolegynu... noooo a ako otvaral krabicu, tak som zazmätkovala a podala mu rychlo ruku 😀 odvtedy ked pride si vzdy podavame ruky 😝 😀
teraz pred dovolenkou som piekla este jednu tortu a tu som nechala v praci v mraziacom boxe... bo kolegyna, pre ktoru bola torta, bola na dovolenke... no musim si povedat, ze mam zatial torty akceptovane... nemyslim ani na to, zeby ma niekto isiel udavat 😒

ikula2
5. aug 2014

@mimusa94 upec si ju z dvoch pologul, samostatne napln jednu polku a samostatne druhu polku poriadne zachladit, potom ich spoj ale ja vzdy davam vystuz, takze v strede je aj podnos, uz som robila viac lopt a bez vystuzi uz nerobim

lokalistin
5. aug 2014

@michaela3011 no o mne v mekaci tiez vedia uz som sefom robila 3, ale raz mi tiez sefka dala podpisat papier ze nemam inu robotu a tak divne na mna kukla, ze ak mam, tak to nemam podpisat a ja, ze nie nemam len bmt a vas a reku preco? no ze z landrsamtu im pisali, ze mam aj inu robotu???? vtedy som bola vystresovana, vsetko na nete zmazala, ale potom som nad tym rozmyslala, ze ked, tak z finanzamtu a nie landratsamtu. Odvtedy nic, ale respekt, ze ty pred kontrolou v mekaci hentak, no mne by sa krvi nedorezal a to ja si ani nedovolim doniest do mekaca do boxov

michaela3011
5. aug 2014

@lokalistin mne osobne uz pride trosku blbe nosit torty do prace 😅 dva krat som takto prisla s tortou aj ked torta bola pre cudziu osobu a s pracou nemala nic spolocne 😅 😀 no teraz pred dovolenkou som sa nejak nad tym pozastavila 😒 ze ci neprovokujem hada s bosou nohou a zbytocne... no nemyslim ani na to, zeby ma mal niekto udavat... inak teraz moja kolegyna objednavala tortu, na tento piatok 🙄 mam este dovolenku a ona, ze ci jej to nedoveziem do prace... ze ona nema ako prist 🙄 😠 pisala som si s jej synom a ten mi odpisal, ze on ma v piatok volno a jeho mama ma inak dovolenku 🙄 no a ja sa mam trepat pol hodku s autom do prace nur für die torte???!!! dokopy 50km na otocku... uuuuurcite 😠 teraz v lete torty davam do tych polystyrenovych boxov, sa aj kolegyna jedna smiala, ze uz ako profik 😀 nedavno som dokupila dalsie dva 😅 no a to by si henta mohla aj osobne prist po to s busom 😀 😠 inak ak sa do zajtra neozve, tak nepeciem 🙄

michaela3011
5. aug 2014

@lokalistin a s tou kontrolou, ako som pisala 😀 cela som zamrzla medzi dverami a kolegovia asi tiez so mnou 😀 tie vystrasene pohlady 😀 😀 😀 ze co nastane 😀 ale nastastie panko celkom sympatak 😀 pamätam siho este z ineho mekacu kde som raz bola zastupit.... blby maju stastie jak sa vravi 😉

lokalistin
6. aug 2014

Taaaak a este jedna a idem spinkat, rano spakujem auto, narobim zemle, odovzdam tortu a ide sa smer SK, 2 tyzdne dovolenka, tesim, tesim 😉
@mysiatkoo Evus moja ani som ju nechcela potiahnut, jak sa mi pacila, ale potiahnuta vyzera krivolaka