Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
9. aug 2014

@pristela woooow nemam slov...si si makla zena moja, coo? 😅 ale kraaasa 😎 😎 😎
tie kvietky zlate su krajka? 😕 to si ich spravila biele a potom natierala praskovou...ci? 😕 😉

nika1985
9. aug 2014

Ahojte babule take nam nervy nic sa mi na tej bezlepkovej nedari uz 2x to peciem asi spravim z dvoch jednu a bude je to stale nizske prvy a posledny krat som sa dala nahovorit iba kopu nervov mi to zozerie pokial si nenajdem nejake osvedcene recepty okrem gastanove pyre nebudem asi robit ☹ .

Chcem sa spytat potahovat sa to moze MMF alebo radsej SMARTOM. Dakujem

jakelina
9. aug 2014

@pipka nevím jak to dělala Žanetka, ale dá se koupit už přímo zlatá, viděla jsem to teď v nějakém e-shopu. Jak je bílá hmota na krajky, tak je i zlatá a stříbrná

jakelina
9. aug 2014

@nika1985 smart není bezlepkový

nika1985
9. aug 2014

@jakelina dakujem

pristela
9. aug 2014

@katarina51 dakujem , nuz je to desna makacka, ale ze desna , ja netusim kolko som to robila ale dodrzala som svoje len dva dni času venovane tortam , nech ich je kolko je, takze mi to trvalo dva dni /v tom som robila aj tu troj poschodku/ naplnila som, obrezala, obmaslovala cele štvorce 28x28cm, strcila do mrazaku zatuhnut, potom narezala 28cm : 7cm , čize 4pásy, tie som zas obmaslovala na stranach co som rezala, dala zatuhnut a pak som tie pasy rezala na 7cm kocky a zas obmaslovat, zachladit, konecny rozmer bol 8x8x8cm plnene boli na tri krat pribinakom s lesnym ovocím. Cena - prebruzdila som vela diskusií aby som vedela, ale i tak som vsetko zvazila a vypocitala cenu aj na vahu a aj na kusy, dala som im cenu 4€ za kus, na váhu im to totiz vychadzalo o 33€ viac /za vsetkych 44ks/ , akurat sme s holkou vraveli, ze by sa im oplatilo ooovela viac jedna velka torta nez toto, aj na kusy ktore by z nej nakrajali ale aj cenovo, ale tak ked chceli, chceli

@pipka mám doma origoš zlatu hmotu na krajky

vlasta80
9. aug 2014

na vrchu je taky ligotavy prasok len sa mi to nedarilo odfotit 😝 😝

vlasta80
9. aug 2014
mrka2
9. aug 2014

@sikag tá je krásna 🙂 velmi sa mi paci to tienovanie mien, super to vyzera 😉

chvapilu
9. aug 2014

ahoj vkládám dnešní výtvor /4kg/ šlehačkovo-ořechová nápln,a děkuju za pochvalu harlekýna.

chvapilu
9. aug 2014

dortík pro tetu Helenku a .babičku Helenku

mimcak
9. aug 2014

Ahojte. Tak pridávam svoje všetky už odovzdané napodiv som mala hotové už o 10hod.Tak som sa mohla venovať rodine.Vtáčik podľa obrázka a presne nadiktovaný. 😒 , srdcia čo som sa tu na ne pýtala,tak som to nakoniec nejako zvládla. A na promocie prvýkrát krivá torta. Pre kámošku čo robila školu v Anglicku,teraz sa vrátila tak robí párty.Tak si objednala sama chcela krivú červeno bielu s čiapkou,ale som odmietla tak ,že potom klasiku. No nakoniec som sa v poslednej chvíli rozhodla,že to skúsim. Nieje dokonalá,má chyby,ale na prvykrát som bola spokojná.No a kamoška bola prekvapená,že som ju nakoniec urobila a jasala nad ňou. 😉 🙂 😵

akzuzs
9. aug 2014

Pridávam svoju jednú drobotinku 😀 V utorok mi príííííde umývačka už sa neviem dočkať. Ja sa asi od radosti sźbláznim 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimcak
9. aug 2014

baby o 19.50 telefon ,že či robím tortičky aj v nedeľu a ja ,že na ano,že ak treba. ona no super tak by sme jednu chceli na zajtra,Tak na 15hod,by sme chceli .Ja ,že čoooooooooooooooooo? Chápete to????????

lamps
9. aug 2014

@mimcak chápeme 😀 😀 😀 a ty máš s tým nejaký problém? 😀 😀 😀

mimcak
9. aug 2014

@lamps no nie ,iba taký malilinky čas,čas,čas 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
9. aug 2014

@mimcak ale nevzala si to, či?

muffinka8
9. aug 2014

@mimcak ľudia si asi myslia, že to je také ak ov telke, že za hodinu spravia mega torto, tak ty predsa zvládneš "tortičku" za 20 minút 😅 😀

mimcak
9. aug 2014

@lamps ,
@muffinka8 Nie čosi nevzala som to. Ako ja to nechápem. Však nedeľa každý varí nedelný obed a tak a čo ona si myslela,že ja nechám rodinu hladovať a budem,len jej robiť tortu?

lamps
9. aug 2014

@mimcak ale torta sa dá robiť aj popri varení nedeľného obeda 😀 😀 😀 😀, ale nie ľudia si myslia, že taká torta veď to je šup-šup. Mne včera volala pani, že chce tortu s plným počtom miniatúrnych futbalistov na futbalovom ihrisku, tiež som to odmietla

mimcak
9. aug 2014

@lamps no to by som tiež určite odmietla,ale mohla si dať umelých 😀 😀 😀

lamps
9. aug 2014

@mimcak presne toto som jej povedala, ale už som bola nachystaná, že ak bude neodbytná poviem jej, že jeden je v cene torty za ostatných si musí priplatiť

mimusa94
9. aug 2014

Dievcence krasne torticky 🙂 dufan ze aj ja raz budem vediet urobit take nadherbe torty ako vy 🙂 pridavam svoju 8mu torticku 🙂

lawli
9. aug 2014

moje víkendové tortičky

pipka
9. aug 2014

@lamps tak naaaahodoooou, ja by som chcela vidiet 11 rozkosnych futbalistov v tvojom podaniiiiiiiiiii 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😎 😎 😎
neukecame taaaaaaaa? 😀 😀 😀 😀 😀

nika1985
9. aug 2014

ahojte moje za tento vikend bolo toho vyse hlavy uz viac pokial budem sama s babami nikdy ☹

verbova
9. aug 2014

@kacicka248 ozdoby na tortu môžeš robiť aj polroka dopredu nie len týždeň ... uskladňovať môžeš voľne, veď napr. kvety najprv vytvarujem a potom ich dám do formovačov vyschnúť ... tak isto aj postavičky ... keď sa mi nejaké kvety alebo ozdoby zvyšia tak ich poskladám do papierovej krabici a potom použijem na ďalšiu tortu a stále dookola ...na ozdoby používam smartflex velvet alebo flower ... nech sa darí ...

lamps
10. aug 2014

@pipka Janka, ty si prípadka 😀 😀 😀 😀 😀 ty ma už vidíš ako tým futbalistom aj krivé nohy do "o" šulkám, ale nič z toho nebude už sa tetuša neozvala

pipka
10. aug 2014

@lamps a hlavne tie pusinkyyyyy od ucha k uchu 😵 😵 😀 😀 😀

pristela
10. aug 2014

Holky pridavam poslednú a mozem baliť, muhaháááá 😀 som strasne dlho nerobila len jednu a este k tomu taku oddychovku , som este aj trsala pri tom čo to bola taka lahoda a oddych 😀
Inak ja som mala piatok uz odovzdane a teda piatok vecer co vzdy frcim na plno som nemala nic a normalne som bola nervooozna 🙄 ani lezat pri telke som v klude nevedela , mi normal chybal ten zhon a makačka ☹