Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

hrablica
15. aug 2014

Moje ďalšie amatérske výtvory 🙂 Tie prsia boli na objednávku, ale vôbec s nimi nie som spokojná, má x chýb... naopak na toho sumca som obzvlast hrdá :-P

blancagon
16. aug 2014

@denisak77 krááása

lokalistin
16. aug 2014

Ahojte, existuje patchwork paragraf? diky

muffinka8
16. aug 2014

@mimusa94 a to si im už povedala "áno" že to budeš robiť?
Ja neviem, nech sa teraz nikto neurazí, ale ako môžete zobrať objednávku ak neviete aké to chcú veľké, aká plnka, zdobenie, ... či vám to vôbec vojde do chladničky a tak.
A 2€ je strašne málo za "tortičku" . To možno takú cenu za zdobený cupcake s krémom ale nie poťahovanú tortičku. Ja by som povedala 4-5€ minimálne. Ale ako píše @pristela treba to všetko najprv prerátať.

pristela
16. aug 2014

Holky ja to normalne stihlaaa 😅 😅 ale očividne mám málo vyvinutý pud sebazáchovy 😝 😀 a ignorujem vlastnú osobu so zákazmi 😀 😀 😀 😀

ajka82
16. aug 2014

Ahojte, dlho som sem nenakukla, akosi mam vsetkeho vyse hlavy 😅 tak pridavam moje tortusky, co som robila aj minuly tyzden a tusim aj pred tym este tyzden... angry starwars som teraz dokoncila a na zajtra este 2 cakaju... poziarnik s autickom boli len takto nech si polozia na torticku

nika266
16. aug 2014

Tu su moje tortičky

lamps
16. aug 2014

ahojte, ja pridávam len tak skromne jednu tortušu, farby a výzdobu som mala nadiktované, mne to teda vôbec takto zladené nepasuje, ale.... čo chceli, majú. Teta bola pri preberaní torty spokojná, tak je dobre. Krásny slnečný deň Vám želám 😵 😵 😵

lamps
16. aug 2014

a fotooooooo

zuzu188
16. aug 2014

prva s coko mantinelom...pre nas na meniny 😀

jenie123
16. aug 2014

Ahojte kocky.. tak pridam aj ja svoje tohtotyzdnovky.. dakujem za inspiracie.. 🙂🙂

jenie123
16. aug 2014

@pristela
@ajka82 kocky uzasne torticky.. 🙂

nika266
16. aug 2014

@pristela ahoj,ja mám taku istu krajku,lem neviem kedy ju pouzijem,prosim ta aku farbu si použila je super

vlada111
16. aug 2014

@lokalistin úžasná je tá svadobná

pristela
16. aug 2014

@nika266 nuz ja som si objednala inu krajku, ale ta im neprisla tak nakoniec poslali tuto 😅 a farbu coho myslis? tej zlatej na krajke ? to je origos zlata hmota na krajky

jakelina
16. aug 2014

@jenie123 krásné je máš všechny 😉

@pristela nádherné dortíky 😉

vlasta80
16. aug 2014

tak tohto vikendova pre svagra

mimusa94
16. aug 2014

@muffinka8 nie jasne ze som jej tovyhofilaz hlavy a nezobralasom to

mamcas
16. aug 2014

@pristela Musím Ti napísať ty naša Guru, že toto označenie Ti naozaj právom patrí 🙂 Piekla som tie moje dva korpusy znova, nechala som ich rovnako, hoci ten jeden bola 16tka a bol krasny, vysoky a nesplasol vôbec, ani sa nezdeformoval 🙂 čiže u mňa zistenie, že hoci je hotový, netreba ho hneď ťahať z rúry, ale určite min. hodinu nechať. Mooooc ďakujeeeeem 🙂

nika1985
16. aug 2014

Tak a mam po prazdninach uz len prezit august nech mam aspon jedno dieta v skolke a mozno si aj sadnem na sekundu🙂 😉

mysiatkoo
16. aug 2014

@tilda @timuss dakujem! 🙂
@sikag a ty mas nejake ine praskove ako ja? 😝 😅 praveze gelovka sice namaluje, ale aj sa ako keby natahuje a neostava pekna linka... ci ako by som to popisala...

nika266
16. aug 2014

@pristela Hej tej zlatej krajky a to je aky prašok ,či hmota,dobre sa sňou robí,kde ho maju

vlada111
16. aug 2014

@mimcak ja už mramorák nepečiem. Neviem čím to je, ale po dvoch rokoch mi začal zrazu prepadať v strede a suroviny mám rovnakej značky.

pristela
16. aug 2014

@nika266 napriklad aj tu ju maju : http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... , nieje to ale prasok ako pri bielej, tato zlata je hned zarobena/tekutá/ cize ziadne starosti, len namazes a das piect/teda ja davam krajky piecť 😅 /

@mamcas no vidís, to som radaaa /teda nie tomu mojmu pomenovaniu 😝 😀 😀 / ale ze vyšiel, prosím ta ja peciem uz kolko a kolko tort uz mam za sebou a este staale ked to tu poctivo citam tak sa vela vecí učím od báb tu 😉

@jakelina dakujem andelicka 😵 😵 😵 a jasne , ze aj vsetkym ostatným 😵

vlada111
16. aug 2014

@muffinka8 krásna práca

muffinka8
16. aug 2014

@vlada111 dakujem 😊

miriama11
16. aug 2014
lokalistin
16. aug 2014

@vlada111 dakujem 😉

akzuzs
17. aug 2014

Ahojte tak ja pridávam moje dve. A idem sa Vám pochváliť už od stredy myjem na myčke a konečne mám aj šľahač ktorý nemusím držať v ruke (s tou myskou, nie robot) Na splátky. No a v pondelok idem podpísať prac. zmluvu do školy ako asistent učiteľa tak od septembra budem už aj zamestnaná. No a k tomu nám syn ide do prvého ročníčka (na tú istú ZŠ ako budem aj ja pracovať). Tak som zvedavá ako to všetko bude. Mám zo všetkého obavy. Pred mesiacom sme kúpili naše prvé auto. Manžel po 15 rokov sadol za volant 😅 tak sa doslova učil od znova Pred tým sme na to nemali aby sme ho kúpili ale keďže sa to už ťažko dá že stále otravovať svokra keď sú deti choré lebo pohotovosť detskú v meste nemáme najbližšia je až v Žiline a aj kôli nákupom a tak. Tak sme sa nakoniec rozhodli (dobrovoľne na silu 🙂 ). Včera sme boli obhlidnuť garáž na prenájom tak sme ju hneď vzali (na vlastnú zatiaľ nemáme) tak takto aby nebolo pred panelákom. No a čerešnička na torte bola keď sme pred dvoma dňami šli pozrieť dom. Lebo sme plánovali že by sme byt predali a kúpili starý dom so záhradou. No ale nakoniec sme sa rozhodli že z toho nič nebude, lebo by sme išli z akého takého pohodlia do 70 ročného pôvodného domu s tak malou kuchyňou a hlavne žiadnou kuchyňou, lebo jeden sporák a skrinka s umyvadlom nieje kuchyňa. No tá záhradka bola pekná. Tak sme si povedali že zatiaľ tých zmien stačí a po dome začneme kukať neskôr kým sa spamätáme a možno len nejakú záhradku na víkendy časom. Normálne som s tých všetkých starostí začala v jednom kuse zabúdať a to tak že stále nechávam kľúče z druhej strany vo dveroch. Za dva dni 4x 😀 Hlava tu myšlienky inde 😀 😀 😀 😀

akzuzs
17. aug 2014

@miriama11 @nika1985 @vlasta80 @jenie123 (pekné postavičky) @pristela ( ne teba škoda slov veď, to proste paráda) @ajka82 @nika266 (tá poschodová je pekná dala asi dosť zabrať?) @lamps @1katuska73 @cat @muffinka8 @denisak77 (veľmi pekná tá poschodová by som nepovedala že tie dve farby tak pekne ukážu, pekná) @mysiatkoo (tá maľovaná to je tá 100 torta alebo je to 99 a ideš robiť tú 100vku) No proste všetké kráááásne torty fakt paráda