Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
17. nov 2010

@petusko jasne ja som tiez skusala na torte pre nas 😉

bzucinka2
17. nov 2010

@yamahafazer paradne postavicky, super sa ti vydarili 🙂
@zlatat Višne (2 poháre) zleješ, vykôstkuješ.
Šťavu doleješ do litra a uvaríš s 2 zlatými klasmi.
Ten uvarený puding rozdelíš na polovicu.
Do jednej zamiešaš ešte zahorúca višne - ja ich krájam nadrobno
a druhú polovicu necháš vychladnúť.
Do tej potom vmiešaš 250g maslo.
Na korpus dáš najprv ten višňový maglajz a na to krém.
Je to veľmi dobré a pekne to ukáže na reze.

chystam sa vyskusat aj s inym ovocim, ale to ked budem robit pre nas, ale myslim, ze by to slo s hocijakym ovocim , aj s jahodami 🙂

zlatat
17. nov 2010

@bzucinka2 ďakujem, vyskúšam - vyzerá to super. Idem zapisovať do môjho tortového debilníčka 😀

zlatat
17. nov 2010

@bzucinka2 ozaj, nie je to málo - 2 zlaté klasy na liter tekutiny? Nie je to potom riedke?

ellise
17. nov 2010

ahoj holky,..... tak na vás nemám, ale dnes jsem z nudy vyzkoušela MMF, použila jsem marsmallow JOJO, takové bílo fialové, takže výsledná hmota byla nežná růžová, ze začátku se to hrozně lepilo, ale dbajíc vašich rad a zkušeností jsem to nevzdala, a dál statečně přisypávala cukr, až z toho byla opravadu ta správná hmota, která šla krásně vyválet. jen se mi zdá na modelování měkká, a tak se chci zeptat, zda ji nechávate trochu ztuhnout, nebo co s tím vlastně provádíte.
Zatím jsem to v sáčku strčila do lednice, použiji příště.

zlatat
17. nov 2010

@bzucinka2 píšem ako hotentót na 3x 😠 .... cukor tam nejde? Nie je to moc kyslé?

benjik
17. nov 2010

@yamahafazer škoda,že ten svalovec je tak zarostlý,já vousáče nemusím, hned bych ho chtěla domů 😀 je parádní.

bzucinka2
17. nov 2010

@zlatat nie mne to zhustlo pekne ale dala som len 900 uz neviem presne a raz som ani maslo nedala, tak to bolo jednofarebne ale chutovo super 🙂 cukor tam nejde, my nemame radi sladke, ale bolo to v pohode, lebo v tej stave uz cukor vlastne mas, ale ked ti bude treba, tak by som ho dala napriklad do masla, bolo to take osviezujuce 🙂

zlatat
17. nov 2010

@bzucinka2 ani my nemáme radi moc sladké - zo všetkého uberám cukor - dokonca aj z piškótového cesta 😅

bzucinka2
17. nov 2010

@zlatat tak potom vam to bude chutit a ked tam mas dat jahody, tak tie su uz uplne sladke 🙂

dm1
17. nov 2010

@ellise na modelovanie je hmota najlepsia ked postoji a je taka tuhsia lepsie to drzi tvar. alebo staci potom prisypat trosku viac cukru. Ja vzdy postavicky modelujem z odlezanej hmoty

vinka
17. nov 2010

@yamahafazer krásne postavičky.Ako si urobila tie svali?Mne to nešlo.čím si to robila? 😕

akme
17. nov 2010

@dm1 máš IP

viva13
17. nov 2010

Neviete mi prosím poradiť, kde kúpim potravinárske farbivo na marcipán? hladala som v tescu a nenašla som, mávajú ho tam? dakujem

dm1
17. nov 2010

@viva13 v tescu maju ale u nas zatial mali vzdy len cervenu a zltu farbu. Ja pouzivam gelove farby ale tie su drahsie kupujem v cukrarskych potrebach

lukika
18. nov 2010

tie strany tu pribúdajú strašne rýchlo čo som tu nebola veľa krásnych tôrt tu pribudlo chválim vás všetky ste nenormálne šikulky @petusko ty nepoťahuješ s cukríkmi otáznik a s čím hmotou zo sušeného mlieka otáznik pošleš mi prosím link ja som svoju prvú potiahla z MMF pracovako sa s ňou dobre aj chutila dobre ale chcem vyskúšať aj zo sušeného mlieka pre porovnanie inak ja sa chystám na traktor v januári pre malého ten tvoj sa ti super vydaril

yamahafazer
18. nov 2010

dakujem vam baby
@lussy23 ja som robila ciernu s gelovou ciernou a dala som este troska kakaa
@vinka tie svaly som robila len s prstami a s touto kosticou http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p... stou som robila vlastne celu postavicku ta mi stacila a z prstami som tvarovala
@viva13 ak chces obycajne praskove farby tak ja som ich kupovala v drogerii,ale lepsie su gelove tie kupujem cez rozne stranky cukrarske

ja som robila pred 3 rokmi inu hmotu okrem zo suseneho mlieka nepouzivala,ale stou sa mi vobec tak dobre nerobilo a teraz som objavila WI a ta je zatial najlepsia aj kazdemu aj z rodiny chuti najlepsie

petusko
18. nov 2010

@lukika ja pracujem iba s MMF. Aj ten traktor som potahovala tym. a dakujem za pochvalu. drzim palce, nech sa ti
vydari 😉

vinka
18. nov 2010

@yamahafazer dík tak musím asi trénovať.Mne to nešlo pekne kosticou a presne tou som to skúšala. 😀

yamahafazer
18. nov 2010

@vinka ja neviem mne to stou kosticou islo najlepsie mozno skus aj inu ako na potahovanie hmoty co su vidis niekto robi nadherne s MMF,ale mne sa teda nedari ta hmota najlepsie co mam z roznych odskusane je WI tak mozno aj tebe by to islo s inou kosticou treba vyskusat ja som to tiez len prvy krat robila este som nemodelovala postavicky okrem ruziciek.

viva13
18. nov 2010

dakujem, aha a to sa dá len cez web, náhodou neviete kde zoženiem v Nitre? vdaka

yamahafazer
18. nov 2010

@viva13 v Nitre neviem kde,ale ked si das torty od mamy tak uplne dole na pravo mas kopu cukrarskych firiem tak skus pozret tam mozno je tam aj z Nitri

viva13
18. nov 2010

@yamahafazer dakujem

hejdita
18. nov 2010

tak tu je moja torta pre moju naj kamaradku som jej robila len tak pre radost 🙂

viva13
18. nov 2010

Ešte by som sa chcela spýtať ako si mám v obchode pýtať alebo hladať na nete, to čím sa uhládza marcipán.

viva13
18. nov 2010

@hejdita krásna tortička 😉

hejdita
18. nov 2010

@viva13 dekuju 😵

a marcipan sa uhladza zehlickou....
http://www.propeceni.cz/zehlicka-_peceni_-142.html

viva13
18. nov 2010

@hejdita dakujem za správny výraz 🙂

maca77
18. nov 2010

@hejdita tá je milá 😉 😵 a nemáš náhodou nejaký postup ako vymodelovať bábiku? 😕

viva13
18. nov 2010

No ta žehlička je dosť drahá okolo 12€ majú všade ☹ kedže takúto tortu chcem skúsiť prvýkrát, nedá sa to robiť aj s niečim iným? mám strierky na laskonky napr. 😒