Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
25. aug 2014

@jakelina Ty brďo!!!! Tak toto nedám ani po 100 rokoch pečenia :-P Ani nepridám moju teraz 😝 😀 ☹ 😀 😀 😀

jakelina
25. aug 2014

@sticker ale neblázni a honem šup sem fotečku

sticker
25. aug 2014

Robila som darček pre sestru. Je blázon do hôr, tak akože Hincovo Pleso a hory okolo neho 😅 😀 A bol tu "skoro švagor" ju pozrieť a "poradiť" mi tak som spomínala, že mať air-brush by sa inak farby robili 😀

sticker
25. aug 2014

Inak poťah je slabo zelený, ale fotenie mi teda nejde 😒

lokalistin
25. aug 2014

@jakelina ty brdo ake hrany, perfektna

mamcas
25. aug 2014

Ahojte žienky 🙂
Neskutočne krásne tortičky pečiete, jedna šikovnejšia ako druhá 🙂
Ja sem šupnem po dlhom čase dve, hádam poľahodím oku trochu 😉

A k tomu otázočka - ako robíte čoko pribinák? Pridávate strúhanú čoko a čoko creme olé, či? ďakovala 🙂

adrika202
25. aug 2014

krásne tortičky dievčatá 🙂 na niektore by som aj 4 ,,lajky,,dala 🙂 a pridávam aj ja svoje minulotýždnovky 🙂

mirka100911
25. aug 2014

@sikag Ale co by si nedala, uplna pohoda to bola... Ja len nabuduce musim dat menej vody trosku... A kyselka = kyselina citronova... 😀

sikag
25. aug 2014

@mirka100911 inak rozmyslam aky rozdiel medzi tymto a klasickou bielkovou polevou na medovnicky. ako sa to spravalo? nakoniec to bolo tvrde? lebo v podstate su to tiez nevarene bielka...

deny81
25. aug 2014

@aduskatt dakujem,pozriem 🙂

daja55
25. aug 2014

Skoro po 2-mesačnej dovolenke som opäť späť. 😲 No neviem, kedy budem mať čas si prezrieť všetky vaše krásne výtvory.....!Pridali ste toho neúrekom.... 🙂

daja55
25. aug 2014

@evicaka krásny stojan na tortu, odkiaľ ho máš ?Ďakujem 🙂

kubrt
25. aug 2014

pár mých dortů

kubrt
25. aug 2014

@evicaka jahůdka k nakousnutí - 🙂

kubrt
25. aug 2014

@jakelina krásný dárek, krásný dort 🙂

kubrt
25. aug 2014

@daja55 překrásné 🙂 🙂 🙂

daja55
25. aug 2014

@kubrt ďakujem 🙂

henushka
25. aug 2014

Ahojte, luskam tu diskusie na temu torty, luskam, ale zatial som nenatrafila na 2 veci, PROSIM PORADTE:

1/ kolko obalovacej hmoty (Smartflex, marcipan a pod.) treba na jednu okruhlu tortu?

2/ ked potahujete, natierate maslom s cukrom - blba otazka - na klasicku okruhlu tortu asi kolko masla na potretie a kolko cukru do toho masla, teda aky je pomer maslo - cukor.

Vopred dik!

halienka
26. aug 2014

@henushka
1) priamo na poťah na cca 23 cm kruh tortu treba cca 800-900 g hmoty
2) 1 veľké maslo + 1 kopcová PL prášk.cukru + 1PL nutely (môže byť ale nemusí)
🙂

mirinecka
26. aug 2014

kočky, dostala som požiadavku na sobotu ku krstu pre ročného chlapca, a mňa nič nenapadá okrem krížika a drobných kvietkov ☹ , nemáte nejaké inšpirácie? 🙂

muffinka8
26. aug 2014

@mirinecka sprav malého milého chlapčeka (nie bábo) a nejakého anjelika ... "lamps" robila nejaké také torty.

lj1984
26. aug 2014

@jakelina wau ako ste dosiahli tak krásne rovnú tortu? nádhera

jakelina
26. aug 2014

@lj1984 prosím tykat a je to potřeno ganache a to je pak takhle rovné. Potah vyválený na tenko 😉

lj1984
26. aug 2014

@jakelina dakujem za radu :D

brunila
26. aug 2014

Děvčata prosím,nemáte některá uložený postup na dinosaura nebo jiné zvířátka z pravěku?Má to být na čtvrtek taková rychlá objednávka a já nic nemůžu objevit co bych zvládla......prosím prosím 🙂

sticker
26. aug 2014

@jakelina Inak Majka, ja keď vyvaľkám na tenko poťah, tak mi vidno všetky nedostatky ☹ Ja teda nerobím ganache, takže možno to maslo sa musím naučiť nejako pekne potrieť 😒

jakelina
26. aug 2014

@sticker hodně záleží na zarovnání, já mám na dortu tak nanejvýš 500 gramů potahu i míň.

mirka100911
26. aug 2014

@sikag Nebolo to tvrde... Myslim, ze medovnikova poleva by na tom uplne zatuhla a zle by sa krajalo..... Toto bolo take fajn, tvarne, mohla som to opravit ked som sa toho nechtiac dotkla... Ale zasa neprakticke pri prevoze.... Inak, som rada, ze uz je to za mnou a ze sa pacila... 😀 😀 😀

ejkula
26. aug 2014

@pristela 😀 😀 si zlatá ďakujem 😀

moicka
26. aug 2014

moje mafinky pre krsniatka 🙂