Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

grasie
31. aug 2014

@lokalistin keď sa lepšie prizrieš, tak vidno že "letí" do strany, z iných pohľadov to bolo oveľa horšie 🙂

mimcak
31. aug 2014

@evicaka uuuuf,no len aby si sa nezničila ! ja by som to určite nerobila a ešte ak by ma tá torta ani nebavila(myslím zadanie )tak o to horšie. 😝

lokalistin
31. aug 2014

@michaela3011 hej to som myslela,mne sa paci velmi

pipka
31. aug 2014

ahojte babulky moje, po dlhej pauze opat sa hlasim...mam tu len jednu malilinku zo svadby braskovej...ale uz od buduceho tyzdna zacinam, taaaaak sa mi nechceeeeee 😅 😅 😝
pre pristelku som hned aj v akcii fotky pridala 😎 😀 😀

sulaiovamaja
31. aug 2014

@akzuzs uz mam dalsi kybel smart flexu a robi to stale

florentina
31. aug 2014

@79zuzana Děkuji Zuzko, moc to pomáhá 😉

@jakelina Jo Maji, vystihla jsi to přesně. Já se právě taky hrozně těšila, nedělala jsem dlouho žádný svatební a to jsem si myslela, že ty mám nejradši. Ale přesně to dopadlo úplně jinak, než plán. Nejdřív jsem měla nějaké zdravotní komplikace, pak mě manžel chtěl během mé krárké nepřítomnosti doma potěšit a předělal celý obývák (jako luxusní překvápko), ale pak jsem místo dortování nejdřív žasla a pak uklízela a nakonec zásek v práci, takže jsem místo dvou odpolední, kdy jsem si zařídila hlídání na pečení seděla v práci a výsledek...zase jsem tu stresovala poslední noc před odevzdáním. Vůbec nejsem schopná dodržet co si naplánuji, už dlouhodobě, protože vždy nastane nějaké nepředvídatelná událost. Jinak já to omezila hned po nástupu do práce, tedy máš můj obdiv, že jsi to tak dlouho dávala a i když tvoje dortíky jsou velký balzám na duši, tak rodina a tvůj odpočinek jsou určitě přednější a aspoň si to dortování pak budeš víc užívat, když to bude jen jednou za čas....

@grasie děkuji, teda soucítila jsem s tebou, jak jsem to četla. To byl taky pěkný stres. Jinak na obrázku nevypadá tak křivě, jak ji popisuješ, mě se moc líbí. Ale je fain, že to nevěsta vzala dobře. Já bych taky slevu nabídla hned, ale dort jsem nepředávala /vezl ho manžel/ a i když jsem ho instruovala, že má říct, že chci méně, než bylo dohodnuto, tak ještě přivezl spropitné skoro 150Kč, tak mě hanba fackovala. No já si taky právě říkám, že už svatební asi brát nebudu. Já si to pečení normálně užívám, ale je fakt, že u toho svatebního je to takové fatální, záleží na tom moc a když by člověk vybouch, nevěsta si nesežene na poslední chvíli náhradu /třeba pro nemoc či tak/ a přece jenom pro mě je to koníček, nechci si u toho uhnat infarkt, stresu mám dost v práci a holt sem těžkej amatér, tak ponaučení do budoucna....

@lokalistin děkuji! máš pravdu, já se taky vždy předem ptám, zda viděli mou práci, že víc čekat nemohou, umím co umím a jsem jen nadšený amatér. Ale víš, já jsem hrozně zklamaná pro to, že jsem si hlavně myslela, že už jsem jinde, tedy v tom smyslu, že už umím upéct a potáhnout dort. Neříkám, výzdoba a tak může být vždy lepší a většinou realita je vždy jiná než mé představy, ale poslední dobou, když jsem udělala dort, tak to sice třeba nebyl pecka, ale už ten základ, tedy udělat a potáhnout dort pro mě nebylo takové trápení, prostě to začalo jít tak nějak samo a vcelku to bylo i rovné a teď to prostě nešlo, hlavně opravdu nevím v čem byl problém, ale vzpomněla jsem si jak na začátek svého pečení. trápení, neustálé předělávání a i tak bezvýsledku...no fuj 😅 😀 ...doufám, že už to zase dlouho nezažiju

Jinak vám holky všem moc děkuji za páčítka a podporu. Nesmírně si toho vážím. Abych to dovysvětlila, nestěžuji si tady tak moc pro to, aby jste mě politovaly, ale protože vím, že mě tady pochopíte, že vám to mohu napsat bez obalu ...prostě kdo nikdy nedělal dort nepochopí /a já nikoho kdo "dortuje" u sebe v okolí "naživo" nemám/. takže ještě jednou moc děkuji za každé milé slovo, díky tomu opadává splín a snad zase dostanu chuť to zkusit znovu...

artepf
31. aug 2014

holky moc děkuju všem a chválím taky nové dortíky, které jsem ještě nepochválila 😵
@bubobubina já pracuju jen pondělí až středa, čtvrtek a pátek jsem doma a děti ve školce, takže jsem fakt nonstop makala na dortech, ale na příští víkend nemám zatím nic a jsem fakt rááááda, protože nebudu si nalhávat, že nejsem hotová, jenže to zase bylo pro lidi, kterým by se mi fo fakt těžko odmítalo 😖
jinak ten drak je celý z hmoty a modelovala jsem ho podle stažené fotky na noťasu, pokud nemám "3D" model, tak se mi to takhle vytváří nejlíp 😉

akzuzs
1. sep 2014

@sulaiovamaja no to si ma nepotešila. Ja neviem. @pristel ty si používala smarflex (neviem či používaš ešte) prečo nám to robí (bublinky pri vaľkaní a lepí sa mi žehlička pri potiahnutí a nieje vlhká tá torta)

simasa
1. sep 2014

Ahojte cukrárky, ozývam sa po dlhej dobe, že som to ešte celkom nezabudla 😀

sticker
1. sep 2014

@sulaiovamaja @akzuzs Baby mne to robí tiež... Dávnejšie niekto písal, že je to asi z toho ako ho moc miesime, hnietime. No ale keď farbím, tak ho teda poriadne hnietim 😒 A keď som poťahovala bielym, tak som si ho len trochu zmäkčila a hneď som ho vaľkala a aj tak boli bubliny... tak neviem... A mne ešte smart na krajoch dosť tvrdne - aj keď je v sáčku + kýblik. A potom len vyberám malé, stvrdnuté guličky z hmoty 😒 Ale inak som s ním spokojná. Aj som premýšľala skúsiť Pasta Dama, ale bojím sa, že nebudem spokojná.

akzuzs
1. sep 2014

@sticker no aj ja som nad tou pastou premýšľala len neviem či majú v našom obchode menšie balenie
Mne neschne len tie dva problémy ale inak som s ním tiež spokojná a keď dorastiem skúsim tie mmf cukríky 😀 😀 😀

akzuzs
1. sep 2014

@simasa tá modrá je veľmi luxusná moc pekná a podľa výsledku si to určite nezabudla a ako robíš na tej čoko krajku?

sticker
1. sep 2014

@akzuzs Ale tie cukríky dáš 🙂 Keď to ja zvládnem 😉 Len je to už o pohodlnosti. Na dobré si človek rýchlo zvyká 🙂

simasa
1. sep 2014

@akzuzs Ďakujem. Čokoládová - to je len čokoláda vyliata na silikónovú krajku - takú istú, ako sa bežne robia tie krajky na torty - modecor, sugarveil a pod.

jakelina
1. sep 2014

@simasa zlatko hned první školní den si můžeš dát 1 s * Dorty jsou krásné 😉

simasa
1. sep 2014

@jakelina Majka ĎAKUJEM 😵 🙂
Ja som to teda ako tak zvládla, uvidíme, ako to dopadne s tou mojou prváčkou od zajtra 😨

akzuzs
1. sep 2014

@sticker mi hovor to je keď si človek zvykne na myčku, potom sa mu tiaži všetko 😀 😀 😀 😀 😀
@jakelina a u vás v ČR nie je dnes sviatok štátny, že? 😀 My začíname až zajtra 😀 😀 😀

akapulko
1. sep 2014

ahojte tak idem Vam sem supnut moju tapetku co som mala mat 12tort🙂)odfotenych mam len 11 pretoze mojho maleho som uz taaaaak sfusovala ze som to ani nefotila 😒 😒 😒 ale nikdy viac takyto pocet bol to masaker inak ta svadobka mala byt 7poschodova ale trufla som si len na sest kedze chceli uzku a do vysky 😝 😝 😝 😝

akapulko
1. sep 2014

jooo a fotky🙂 a 12 ich bolo v rozlozenom stave🙂

jakelina
1. sep 2014

@akzuzs aha, tak u náš se šlo do školy už dnes. 😀 😀

timuss
1. sep 2014

@sulaiovamaja
@akzuzs
@sticker
baby, potešili ste ma...ja mám teraz nový kýblik Smartflexu a poťahovanie torty bola ako nočná mora...chcelo sa mi plakať...takto zle som ešte tortu nepotiahla, ani tú prvú, maskovala som ako som vedela, ale aj tak vyzerala hrozne ☹ a to bola pre mamu na 50-ku 😠
ja som si povedala, že to bude tým počasím, u nás už tri dni leje, plus mojou neskúsenosťou, ale ako tu čítam Vaše príspevky, už neviem....

vlada111
1. sep 2014

@artepf mc queen je úžasný

akzuzs
1. sep 2014

@jakelina nech žijú slováci

timuss
1. sep 2014

a tu je tá moja nešťastná torta, spodok kakaová piškóta, pribináčik s višňami, vrch orieškový korpus, karamelový krém, 9 kg..... jeden korpus sa mi pripiekol, do plnky som dala omylom viac masla ako som chcela, takže bola tuhšia ako som chcela, navyše ten orieškový korpus bol suchý, lebo som ho málo pokropila rumom, bála som sa, že to bude moc vlhké, kvety mi nechceli vyschnúť, no a poťahovanie, to bola nočná mora, preto má toľko perličiek a volánikov, aby som zamaskovala čo sa len dalo 😒

pristela
1. sep 2014

@akzuzs myslim ze tieto bubliny sme tu uz preberali, je to len a len stylom miesenia nicim iným , a to ze sa ti lepi je zas pocasim , nemusis ju mat orosenu ale ked je takto vlhko je prosto smart hned lepkavy aj ked sa na pohlad nezda , davno tu @dm1 Danka radila poprasit solamylom a pak uhladzat...
no a pasta dama , ja som ju isty cas skusila, ale ked sa jej vyrovnala cena smartflexu tak som ju uz nekupila, nevymodelujete z nej nic/teda ano ale bude to stale klesat/ da sa s nou v pohode potiahnut je makka , cez leto tazko, ale cez zimu to ide, a rosit ci lepit sa v takomto pocasi sa pasta dama bude isto iste ..

@sticker ak si kazdy kusok smartu ktory zabalis predtym rozmiesiš v rukach tak nebude mat ziaden kraj kedze bude v "gulke" a nic ti tvrdnut nebude.....

akzuzs
1. sep 2014

@pristela asi máš pravdu a dííík aj s tou pastou lebo som nad ňou uvažovala. Dievčatáááázajtra mi ide syn prvý krát do školy a ja do novej práce. Ááááááááááááááá

jakelina
1. sep 2014

@akapulko ty jo, to je fakt obr ten svatební. 😉

lamps
1. sep 2014

ahojte, pridávam tortušku - takú chuderku 😀 😀 😀 😀 pani chcela odo mňa 3D harmoniku, tú som odmietla robiť, tak, že môže byť aj klasická torta s harmonikou. Mala som na ňu nachystané ruže, ale tie mi vôbec nevyschli, spodné lupene som si dala na drôtiky, ale v tomto počasí boli nepoužiteľné. Noty mali byť namaľované, ale torta bola po potiahnutí taká orosená, že som nemala odvahu ich na ňu maľovať, aby sa mi to nerozpilo 😖.

ajka82
1. sep 2014

Ahojte, zas na chvilku idem a pridavam moje dve...teda robila som este jednu s vlacikom, ale tu som zabudla odfotit akosi 😅

lamps
1. sep 2014

dievčence moje, čo sa mi stalo 🙂 prišla si pani pre tortu s harmonikou, mne bolo jej priezvisko povedomé (kedysi sa tak písala spolužiačka s vedľajšej triedy na strednej škole), tak si nesieme s mojím manželíčkom tortu ja na ňu povezrám a hovorím mužovi, že ty počuj veď to je asi ona 🙂 prídeme ku nej a ona si obzerala mňa a ja ju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hovorím jej, nie ste vy náhodou Janka? v tom ma spoznala a hovorí, že to si ty? vraj keď som vás zbadala, ostala som sklamaná, lebo ja som tú pani, čo piekla tortu chcela vidieť a ona poslala s tortou deti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀. Žienky moje, veď mm má 44 a ja mám za pár dní 40 rokov a vraj detiiiiiiiiii 😀 😀 😀 asi by sme mali začať niečo so sebou robiť