Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
5. sep 2014

@jakelina no to ano týždeň blbec 😝 práčka síce začala štrajkovať už mynulý týždeň, mikrovlna asi už dva týždne ,ale ako napotvoru skončilo všetko tento týždeň. 9 rokov čo som sa vydala a sme sa nasťahovali a všetko zariadovali tak všetko stratilo už svoju životnosť.Ešte čakám kedy skončí chladnička tá ma tiež 9 rokou 😀 😅 😅 . No môžem byť rada,lebo v obchode my hned povedali aby som drahú práčku ani nekupovala,lebo všetky vydržia max.5 rokou. 😖 😠
@pipka jéj tak to máš super veselo. ked on je taký ustráchaný. Úplny opak svojho mladšieho brata. 😒 Dúfam,že sa to zlepší,lebo ja furt trpnem ak idem pre neho čo zas bolo.

sissmiss
5. sep 2014

Auticka nie su modelovane, su to obycajne anglicaky. Som rada ze som ju dnes celu zmaakla, aj s nevolnostou aj s malym pri nohach 😅 A konecne som pouzila sablonu na pismena. Lebo prosim pekne, konecne som zistila ako sa s nou ma robit, ja som nevedela ze na tu sablonu mam dat foliu 🙄 a furt som to skusala pretlacat len tak a samozrejme ze mi to neslo vybrat z tej sablony 😅. Takze sablona mala premieru a celkom to slo 🙂

mimcak
5. sep 2014

baby ja som za tú tortu s topánkami dostala 10eur navyše 😵 😵 😵 😵

muffinka8
5. sep 2014

@mimcak ďakujem 🙂 malého sme dali len na 4 hodiny lebo musí mať bezlepkovo bezmliečnu diétu, no a aj iné komplikácie sa k tomu pridružili tak máme veselo.
@jachin áno na drôtikoch 😅
@mamcas priemery sú 30-22-16 cm. Neviem pre koľko to bolo ľudí. Ja som im povedala aké veľkosti im viem spraviť za akú cenu a oni si vybrali.
@pipka bola podľa predlohy 😀 ja som len pridala mašľu s brošňou 😅

denisak77
5. sep 2014

Moje ,iba 2 a svadobná nevydarená,tak sa mi zdeformovali poschodia ,že až..Až do plaču mi je a tak som sa snažila,asi 3X som omazávala a aj tak nie sú rovné.A nemôžem tam ani nič dať,lebo je podľa predlohy ☹ .

mamcas
5. sep 2014

@muffinka8 dakujem moc 🙂 velmi si mi pomohla 🙂 ja robim dalsi tyzden 1xsvadobnu a mam stres az hroza 😖

muffinka8
5. sep 2014

@mamcas a akú ideš robiť? Ja som si myslela, že ako rýchlo ju budem mať ozdobenú, a trvalo mi to 2 hodiny lebo malý sa budil každých 15 minút a stále som musela k nemu odbiehať.

mamcas
5. sep 2014

@muffinka8 no zadanie je ze ruzovo mentolova kombinacia, vsetko budu mat take...mentolovu este netusim ako vykuzlim...a ma tam byt pavuk a bosorka 😝 on sa vola Pavuk a ju volaju uz dlho bosorka 🙂 je to kamoska, ideme aj na svadbu, takze stres a zodpovednost ma pohlcuju 😒 no a ostatne zdobenie ani neviem este...jej sa pacia take pasy hmoty iba v roznych odtienoch, ale si nejako neviem predstavit ich take dlhe vyvalkat a este aj rovno odrezat a nacapit...mne sa paci jednoduchost, taka cistota ako mas ty, tak uvidim co vznikne...btw ja som zBA a ideme do Ziliny 😝 torta bude cestovat rozlozena a dorabam ju komplet tam, neni to vsetko uplne ze adrenalin? 😀

pristela
5. sep 2014

@mamcas mentolku mas farbu zelenu a modru +biela , uz zalezi na tebe v akom odtieni chces tak namiesas 😉

sticker
5. sep 2014

@muffinka8 Nádherná torta!!! A tá fialová nemá chybu 😵

mimusa94
5. sep 2014

@eliska22 torta je kraaaasna a tie ruzeeeee 🙂 obdivujem moje vyzeraju jak z hororu :D 😉

adrika202
6. sep 2014

a mám hotovo , malá svadobka fotená v noci lebo hned ráno išla preč tak svetlo na prd 🙂 idem pokukať vaš nadhery ,pekný víkend želám 🙂

sticker
6. sep 2014

@adrika202 Prosím ťa, tú fotku si lepila klasika - zospodu pipingel a hotovo? Či dala si aj zvrchu? Ďakujem 🙂

adrika202
6. sep 2014

@sticker fotku som len polozila na tortu a prešla žehličkou ,ja žiadne gely nepouživam lebo mam zlu skusenost že fotka potom navlhla a zvlnila sa

sticker
6. sep 2014

@adrika202 No veď to... Ja mám teraz nalepiť oblátku 500€ a stále sa bojím. Prídu na obed po ňu tak to odkladám stále ☹ Len sa bojím, že keď nedám gel, že sa to nejako zdvihne...... Neviem... A je to pre 60 ročného, ufrflaného pána 😅 😝 Tak mu nechcem dať ďalší dôvod na frflanie.... 😒

mamcas
6. sep 2014

@pristela dakujeeeeeem 🙂 ja som si lamala hlavu ako na to anic som z tej nevylomila 😝

mojmacik
6. sep 2014

🙂

sticker
6. sep 2014

@mojmacik Krásna! 😵

sticker
6. sep 2014

Pridávam moju - oblátku som len teraz nalepila a nemám ani chuť to dať do chladničky 😝 Nešlo mi to bez gelu, tak som to potrela. Uvidím, čo to spraví, aj keď tuším. Váha 5,5kg A nič iné tam nechceli. Mňa to trochu lákalo dať ešte niečo po krajoch, bokoch, no ale ani ma nenapadlo pre chlapa nič také.. A tá oblátka nie je prehnutá, na fotke to vyzerá ako keby to bolo dolu kopcom 😝

pristela
6. sep 2014

@sticker ja odkedy som tu vycitala ze treba oblatku uuuplne celu zospodu natriet, ab tam nebola ani skulinka bez gelu tak tak robim a odvtedy sa mi nevlnia ani v chladnicke,a j vcul som robila, ja vecer abo v noci torty dokoncim cele , cize oblatku som dala hned a rano kukla vsícko v porádku 😉

@sissmiss s tou sablonou sa nemusis trapit cez sacik, bolo to tu uz vela krat spominane 😉 staci si vyvalkat hmotu na tenunko, nechat trosku obschnut a potom vykrajovat /bez sacku/ ,potom uz len klepnut listu jednou stranou o stol a pismenko ti same vypadne 😉 uvidis ked prides na tento system tak ani nebudes nechavat hmotu obschnut a pojde ti to, no pre zaciatok je lepsie nechat ju trosku 😉 ja somtu davala minule aj nejake video toho ako to jedna zienka robi takto,uz ho ale nemam , no ked das do googlu najde ti ho isto

jakelina
6. sep 2014

Kočky jak se dává kolem dortu takový ten štras, jak se to spojuje??Ještě jsem to neměla a dívám se, že to je spojené nitěmi. Poraďte prosím

marika3678
6. sep 2014

Baby, prosím, ako dlho môžem v mrazničke "skladovať" upečený korpus?

jenie123
6. sep 2014

Ahojte kocky.. len vam srm hodim torty a utekam, vecer vas docitam..
Tento tyzden bol katastrofa.. hlavne s kuriérom, ktorého som cakala dva dni, volala do dpd, aj jemu osobne a aj tak som sa k baliku nedostala.. teda dostala, ale musela som si ist pren do iného mesta, pretoze kurier, co mal moj balik, k nam nechodi.. nervy moje.. kebyze ten balik nutne nepotrebujem, ani ho neprevezmem.. a to spravanie.. jeden den mi ho nepriviezli aj ked sms mi prisla, ze ho dorucia vo stvrtok, ze bola zla adresa, adresa spravna, a potom zmenili adresu ani neviem preco na uplne iného cloveka a do iného mesta.. takze kebyze si neobvolavam tak ho dostane niekto iny a ani o tom neviem.. :(:(:(

jenie123
6. sep 2014

Minitorticky sa mi nepodarili dobre odfotit.. :(

evicaka
6. sep 2014

@jakelina ja to lepím iba vodou a spojujem tak, že tam dám špendlíček 🙂 alebo kúsok, flor. drôtiku

mamcas
6. sep 2014

No dievcata moje, dnes sa mi potvrdilo, ze taka sikovna ako vy nikdy nebudem...@jakelina skusila som tu ganas urobit a mne sa zdala tak odoka ta konzistencia na natieranie fajn, ale tahalo sa to a nedrzalo mi to na plnke...tahala sa s tym...bolo to moc huste? Alebo? Odfotila som, ale neviem ci to bude dobre vidiet...

mamcas
6. sep 2014

Tak fotka mi nejde pridat...joj sklamana som... 😒 kazdopadne dakujem moc rady 🙂

pppeeetttaaa
6. sep 2014

ahojte, ja zasa tak poskromne len 2 torticky.. az mi je divne ze co ja budem dnes vecer robit ked uz som dopiekla :D

sticker
6. sep 2014

@jenie123 Nádherné, úplne všetky 🙂 Ďalšia z neskutočne šikovných žienok 🙂

mrka2
6. sep 2014

@muffinka8 no ta je prenadhernaaa!!!