Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marianabila
7. sep 2014

@evicaka 😀 krááááááááásna!!!

bubobubina
7. sep 2014

@jakelina kráááásna kyticka! 🙂

sticker
7. sep 2014

@jakelina Majka krásna tortičky, zase... Tá modrá sa mi veľmi páči a kvety a hrany..... No u Teba to ani inak nemôže dopadnúť 😵

vlasta80
7. sep 2014

tato bola taka neocakavana 😝 😝 mimo poradia 😀 😀

michaela3011
7. sep 2014

@vlasta80 milujem kokosovu fidorku... akurat som zjedla tretiu 😅 😀 hned som dostala na ne chut ked som videla tvoju torticku 😝 esteze priaten bol predvcerom v Cesku a kupil mi ich zopar 😀 😝

kubrt
7. sep 2014

@jakelina juuu 🙂 j ta je krásná o hranách ani nemluvím

jakelina
7. sep 2014

Všem moc děkuji za milé pochvaly, jste moje zlaté sladké kočky 😉

maca77
7. sep 2014

@jakelina nádhera 😉 🙂

evala777
7. sep 2014

ahojte, tak po dlhej dobe pridávam pár svojích....snaď vás ešte stihnem dočítať a opáčitkovať 😉 , tá krstinová je fotená na rýchlo v noci, tak kvalita nič moc....

maya30
7. sep 2014

ahojte, aj ja sa pripajam s mojimi tohtotyzdnovymi, ta princeznovska bola ako 2 poschodova ale v rozlozenom stave lebo jednu davali do skolky a druhu chceli na doma

maya30
7. sep 2014

@mysiatkoo odpadavam z teba žena, perfektné 😲 😵

maya30
7. sep 2014

@muffinka8 krasna je ta svadobka a takuto fialovu zboznujem 😵

mirka100911
7. sep 2014

Moje vikendove.... 😅 Svadobka mala 10 kil....

jakelina
7. sep 2014

@maya30 Maji no zase nádhera, moc se mi líbí na tom posledním dortu ten spodní lem, to je nějaká silikonka???

mirka100911
7. sep 2014

Inak, prvy krat som robila krajku a Ganache som skusala na tu svadobnu (horne dve poschodia, potom dosla cokolada.... 😀 😀 😀, co uz, aj tak sa mi to nedarilo urovnat ani s ganache ) No a na krajku som si zarobila 50 g prasku a piekla som hodinu!!!!! Nabuduce budem vediet, hehe... Inac sa mi s tym super robilo, asi stastie zaciatocnika.... 😝

svetlo55
7. sep 2014

Dnešná 😀

larah
7. sep 2014

ahojte dievčence, už som tu veľmi dlho nebola, pribudlo tu veľa krásnych tortičiek, všetky som obdivovala a pripájam svoje posledné dielko 🙂

jakelina
7. sep 2014

@larah ty jo, to jsi modelovala fakt spoustu postaviček 😉 Hezký ho máš

kukulka1
7. sep 2014
larah
7. sep 2014

@jakelina dakujem Majka

brunila
7. sep 2014

@jakelina Majko opět krásný dortík,mě se moc líbí ten tvůj cit pro barvy a tiše závidím. 🙂 🙂 Jinak máš pravdu,máš děti a ty musí být na prvním místě.A zdraví je také jen jedno.

brunila
7. sep 2014

@mamcas no jak to čtu,tak asi byla chyba v postupu....nenahřívat čokoládu a vůbec už ne v mikrovlnce,ale nalámanou v misce zalít šlehačkou ,která se má ohřát a jakmile začne vřít ihned ji nalít na čokoládu aby byla ponořená,nechat 10 minut a pak zlehka promíchat.Pomaličku i když se to napřed zdá nic moc,to začne houstnout a získávat hustší konzistenci.Když to někdy moc ztuhne nebo je to vytažené z lednice druhý den,pak už to můžeš v mikrovlnce opatrně nahřát.Ale tak jak jsi to popisovala,myslím že čokoláda byla přehřátá a studená šlehačka = výsledek tahavá hmota.Taky se mi kdysi s čokoládou něco podobného stalo...Ale jak píše Majka,chce to i tu hustotu vychytat.

brunila
7. sep 2014

@pristela tak ten druh neobjevený a už vytvořený ,by se mohl nazývat srdiečkovec pristeliin 🙂 🙂 🙂 pěkný postup,v jednoduchosti je krása

mysiatkoo
7. sep 2014

@lucula73 pocuj, nie som na svojom kompe cely den, tak kedze som slubila, poslem aspon link na obxod, kde som to kupovala... tu hornu konkretne na webe nemaju, ale to mali v obxode iba jeden kus, tak mozno preto...ale majitelka je velmi mila, tak mozno ked jej napises co xces, zozenie .... http://www.dekoro.sk/cakedesign/index.php?page=...

mysiatkoo
7. sep 2014

@mamcas cakam taaa 😵

mamcas
7. sep 2014

@brunila ahaaaaa 🙂 dakujem moc za radu 🙂 tak nabuduce vyskusam takto 🙂

mysiatkoo
7. sep 2014

@dagmarmustafa @jakelina naaadherne baby 😵 @maya30 ... to skor naopak ja z teba 😀 opat skvosty

sticker
7. sep 2014

@maya30 @mirka100911 Baby krásne tortičky ste popridávali 🙂 Ja keď vidím tie krajky tak mám nutkanie si to vyskúšať 🙂

protivnablodina
7. sep 2014

Baby ešte by som sa chcela opýtať, máte niekto skúsenosti s potravinárskymi sprejmi? Keby som na poťah položila šablonu a chcela na tortu tým sprejom nastriekať obraz, nerozteká sa to? Alebo neurobí sa mi machuľa?

pipka
7. sep 2014

cafte moje, velmi narychlo pridavam moju jedinu tohtotyzdnovku a som rada, ze bola len jedna... 😅 😀 lebo mat robit viac, tak sa asi rozkrajam a zhanam ruky aj nervy chobotnice 😅 😅 😅

mimoň mal 4,3 kg, čokoládový korpus, mascarpone plnka a maliny...bol uz tretí mimon, tak uz ma to ani tak nebavilo 😝 😅