Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
8. sep 2014

@maya30 ja som robila 5 poschodku takéto priemery: 34, 28. 22, 16, 10. Medzi poschodiami bolo vždy 6 cm, čiže 3 na každej strane. Potom som sa pri pečení ja trúba sekla a miesto 16-ky som upiekla 14-ku, tak som sa to snažila zakamuflovať hrubším poťahom 😀 34-ka je tá najväčšia čo vmestím do trúby na plech obruč a do chladničky vopchám 40 cm podložku, ale ja mám na torty starý 20 ročný typ chladničky, ktorá je hlbšia ako teraz tie nové typy, tak neviem aká podložka tebe najväčšia vôjde do chladničky, radšej premeraj. 😉 🙂

maya30
8. sep 2014

@sikag no tak sa potom podel o infosky od fotografky, mna to velmi zaujima 😉
...na tej 5poschodke budem mat asi priemery 38-32-26-20-14, a teraz som merala chladnicku tak sa mi tam vojde podlozka 43 cm, teda po stranach to bude len 2,5cm od torty....lenze chcu tam aj vodopad kvetov ktory bude koncit az naspodku a to je ten problem ze tie kvety by mi z tej podlozky precnievali, tak neviem ako to vyriesit 🙄

maya30
8. sep 2014

@halienka vidis az po tvojom prispevku ma napadlo premerat aj ruru a veru ten spodok bude musiet byt len 36ka 😀 😲 ale tak snad s ganache a potahom to nejaky centimeter naberie...ale urcite chcem nechavat 6 cm odstup, uvidim ako to cele dopadne. Inak ja mam na torty tiez 30 rocnu calexku a chladi najlepsie zo vsetkych chladniciek co mam 🙂

ikula2
8. sep 2014

@maya30 majka prosim ta na tej torte 60tka ako sa volaju kvietky a ktora je to vykrajovacka...
a samozrejme ako vzdy naaaadhera

1katuska73
8. sep 2014

@pristela ano bola .

mysiatkoo
8. sep 2014

@sikag kedy v piatok ? 😝 aj ja xcem fotograficky kurz 😀

mirinecka
8. sep 2014

kočky, niekde som videla postup ako spraviť tortu krabičku a neviem to nájsť, neviem či potiahnuť celú tortu a potom spraviť vrchnák alebo potiahnuť len boky. Niečo takého by som chcela. Nie je to moja torta. ďakujem

aduskatt
8. sep 2014

@mirinecka najskor boky, potom vrch a ten zrezes na pozadovanú veľkosť vrchnáka

mirinecka
8. sep 2014

@aduskatt ďakujem, na tie boky si asi vyrežem len pás? ešte som takú nerobila 😐 a nemám chuť vymýšľať ani modelovať niečo extra, taksom si vymyslela krabicu s mašľou.

aduskatt
8. sep 2014

@mirinecka ano, pás, tým obalíš tortu, vyvaľkáš si na vrchnák poťahovku, položíš na vrch a obrežeš dookola ako chceš

mirinecka
8. sep 2014

@aduskatt ďakujem 🙂 zajtra ma čaká krabica 😅

katarina51
8. sep 2014

@evicaka Tie postavičky sú suuuuper , fakt palec hore 🙂 🙂 🙂

maya30
8. sep 2014

@ikula2 to ti je taky obycajny vypichovac, maju ho hadam u kazdeho cinana, vyzera takto http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...

luciahromadkova
8. sep 2014

@mimusa94 najdes tu https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722..., nie je to moj postup, ale ja robim takto podla mysky.

kwetinnka
8. sep 2014

Ahojte neviete mi niekto poradit ako vyrobit Olafa toho snehuliaka z Frozen..nemate niekto link alebo nejaku radu?

abriela
9. sep 2014

@miselka007 https://www.modrykonik.sk/blog/abriela/album/mo...
modelovane podla obrazka , bez rozmyslania za par minut. Nieje to zlozite.Drzim palce

kwetinnka
9. sep 2014

@halienka dakujem

miselka007
9. sep 2014

@abriela mooc ti dakujem 😉

muffinka8
9. sep 2014

@kwetinnka https://www.modrykonik.sk/blog/muffinka8/album/... robené len podľa obrázka. Telo a hlava schli zvlášť a až keď boli uschnuté tak som ich spojila, inak by sa hlava zdeformovala. A aj nôžky som dala až na koniec keď bol olaf hotový.

abriela
9. sep 2014

@sikag http://www.tortyodmamy.sme.sk/kavova-slahacka-p...
neviem, ci je to este aktualne, ale plnka je perfektna

mirinecka
9. sep 2014

@pristela ďakujem, pôjdem podľa tvojho postupu, aspoň nemusim vaľkať toľko hmoty 😀 , a spoj aj tak schovám stuhou z mašle 🙂

adrika202
9. sep 2014

@maya30 odkial objednavaš crafty ? 🙂

maya30
9. sep 2014

@adrika202 vacsinou z pecenieskamkou, to su tie prachove 10ml 😉 alebo z cukrarskepotreby.eu

adrika202
9. sep 2014

@maya30 dakujeeem 🙂 odtial malo objednavam tak som si ich ani nevsimla 🙂

sikag
9. sep 2014

@mamcas ano zahnes dovnutra, zacnes od spodu s tym ze zahnutie je dole. tie pasy si urob sirsie. na spodny nalepis dalsi tak aby sa prekryvali. v podstate budu tie ohyby skoro na sebe. ja som robila iba jednu taku a nebola zo smartu tak sa to robilo trosku horsie 🙂 ja by som asi dala spodne 2 poschodia rovnake s tymito vlnkami a navrch posypanu kvietkami, lebo ta je taka jemnucka... a dakujem za pochvalu 🙂

sikag
9. sep 2014

@nika1985 z precedeneho? ja som myslela praveze tam musi byt ten spodok z kavy 😀 😀 😀 mne sa nieco mari ze sme kedysi taky kavovy kolac robili. no nic, musim cinknut mamine 🙂 niet nad recepty starych mam 😀 😀 😀

sikag
9. sep 2014

@maya30 skus to spravit tak ako to robi @pristela, nechaj si strebars iba 4cm rozostupy a poukladaj ich na seba tak ze na jednej strane bude hrana licovat. aj na podlozku to podla mna mozes zozadu dat takto ku kraju

sikag
9. sep 2014

@mysiatkoo medzi 3-5tou dojdes? kludne ta pockame