Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
9. sep 2014

@maya30 majka prosim ta porad ako potiahnut zatvorenu knihu? aky je postup? dakujem

mysiatkoo
9. sep 2014

@sikag aaa, to jedine,ze aj s babami a neviem, ci potom z toho nieco budem mat 😝 😀

maya30
9. sep 2014

@sikag Problem je ze musi byt tip top zo vsetkych stran lebo bude v strede...no maaam to ja stastie, co ? 😀

Na knihu najskor prilep z 3 stran biely obdlznik (akoze stranky) a potom vrch a chrbat knihy, ak by sa ti dalo trafit a vyrezala by si si potah vopred na mieru tak by to bolo najlepsie. No a potom len dolepis pasik hmoty po celom obvode akoze obalu...

sikag
9. sep 2014

@mysiatkoo no toto nebude kurz, len mi dojde nafotit jednu tortu tak z nej povytahujem infosky a potom to sem hodim 🙂

mysiatkoo
9. sep 2014

@sikag tak sprav suhrn a budeme ti vdacne asi viacere 😉 kavu dame inokedy,ked budu certici v skolke 😝

pristela
9. sep 2014

@1katuska73 a co si ma nekopla ze si z MK 😀 by sme sa zoznamili osoooobnostne 😀 😀 😀

jachin
9. sep 2014

PROSÍM nemáte nejaké inšpirácie na výročie svadby, ale nie srdce, ale okrúhly tvar? diky 😎

nany28
9. sep 2014

Najde sa tu cukrarka z okolia Dolneho Kubina co by mi upiekla tortu na silvestra?

79zuzana
9. sep 2014
1katuska73
9. sep 2014

ja som strašne hambliva,ale nabuduce sa odvazim 🙂

1katuska73
9. sep 2014

@pristela ja som strašne hambliva,ale nabuduce sa odvazim 🙂

joliette
9. sep 2014

ženušky prosím prosím už som raz prosila no zas to neviem nájsť- link na postup na TRAKTOR, vopred dakujem mooooc

mamcas
9. sep 2014

@sikag no len hore este ma byt akoze vtipny pavucik a bosorka 🙂 preto som planovala to ruzove capnut do stredu...na nervy som z tej torty...uz nech je svadba a basta :P

nika1985
9. sep 2014

@sikag precedeneho akoze len zrnka 😉 asi som to zle napisala prepac

mamcas
9. sep 2014

babule mramorak do 30cm formy kolko vajicok? kujem

mimcak
9. sep 2014

Jedna včerajšia,podľa fotoše 🙂 Baby čo fotíte vonku prosím fotíte na slnku či v tieni? Lebo ja ked fotím na slnku tak sa točím dookola a stále mi to robí tieň a ked fotím v tieni tak zas nieje taká pekná žiarivá. 😒

nika1985
9. sep 2014

@mamcas ja som robila z 12stich

sollange
9. sep 2014

Tak,Martinkám k meninkám všetko naj, a keďže ešte nemám žiadne objednávky a tortovanie ma ozaj chytilo,tak som si upiekla sama pre seba k dnešnému sviatku 😀

pristela
9. sep 2014

@1katuska73 ty si trdlo 😀 😀 😀 😀 a vedela si že to pri pokladni sa vykecavam ja ?

mirinecka
9. sep 2014

a tu je moja darčeková krabička, ďakujem za rady 🙂 . Hrany na bokoch nie sú hrbolaté, to tam mala byť otlačená fólia len nejak to neni vidno 😝

florentina
9. sep 2014

@jakelina Majko, jak se tu řešily ty hrany, mám k tomu ještě jednu otázku, jak je "uhlazuješ", když už je dort potažený? Já totiž koukám na ty tvoje dorty s otevřenou pusou a přitom s nepotaženým dortem už problém nemám (teda až na výjimky 😀 ) hrany jsou vcelku ostré, ale jak potáhnu a uhladím, tak je mám stejně nakonec vždycky kulaté. Psala jsi, že už taky potahuješ marcipánem, tak na hmotu to svádět nemohu, tak si lámu hlavu, jak na to? Nějaký trik?

nika1985
9. sep 2014

Ahojte baby neskusala ste niektora mascarpone s gastanovym pyre? Chcela som to uvarit klasika len namiesto coko dat gastanove pyre myslite ze to pojde? Alebo len vyslaham gastanove pyre a mascarpone bez slahacky? Dakujem za rady.

sikag
9. sep 2014

@mamcas a oni musia stat? nemozu takto lezat na hornom poschodi ako na tejto foto? bolo by to take jemnejsie 🙂 a asi aj lahsie na modelovanie

sikag
9. sep 2014

@mimcak ganache? 🙂 🙂
@mamcas 8-10 podla toho na kolko chces prekrojit. ja som prave upiekla bezlepkovy z 10tich

sikag
9. sep 2014

@nika1985 vcera som take jednal, sprav klasika mascarpone plnku a dotoho zaslahaj gastanove pyre, krasne to zahusti. a je to kuzlos mnamozus - kamoska robila s bananmi a vrstvou nutely (nie je tu emoticon na obliznutie 😀 😀 😀 😀 )

nika1985
9. sep 2014

@sikag dakujem pekne spravim to tak je to pre nas tak skusim dufam,ze sa umudri pocko a budeme mat aj oslavu.

mimusa94
9. sep 2014

@luciahromadkova jj videla som ten recept dakujem 🙂

vlada111
9. sep 2014

@maya30 to bude paráda, už sa tešííím

vlada111
9. sep 2014

@nika1985 ja striekam airbrushom v pivnici, raz som skúsila v kuchyni a celý byt bol farebný :D

lokalistin
9. sep 2014

@pristela sak ona bola s nami na kurze-takze ju kvazi uz poznas a mala si kopnut ty ju😝 ta tvoja pamät 😉