Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
13. sep 2014

pridávam tohtotýždňovky a kedže maličké dieťa dovolenkuje s oteckom v Turecku idem užívať volný víkend 🙂

jakelina
13. sep 2014

@mimcak geniální Máša, jak opravdová.

@lamps povedl se ti, nemusíš mít špatný pocit. 😉

jakelina
13. sep 2014

Já dělala stejný dort co už dvakrát, tak ani nepřidávám fotku. Přeji všem hezký víkend a samé krásy přidáváte 😉

lamps
13. sep 2014

@jakelina Majka, ďakujem 🙂 ja som s mojimi tortami málokedy spokojná, takže nič výnimočné, ale na tejto mi vadí takmer všetko 😀 😀 😀 😀 😀

laskonkakaty
13. sep 2014

Ahoje,potrebovala by som surne radu:idem robit zatvorenu knihu pre chlapa na 50,ma byt marcipanova,ziadne kvety,tak sa chcem opytat co by ste tam dali?ako ju ozdobit?je vašnivy vinar-no a ja neviem co s tym!!???ak viete o nejakych obrazkoch,typoch,poradte prosim!!dakujem

jakelina
13. sep 2014

@laskonkakaty ani hrozen vína tam nemůže být???

jakelina
13. sep 2014

@lamps ta nespokojenost nás posunuje dál, já to znám 😉

lamps
13. sep 2014

@jakelina presne tak

antenka1
13. sep 2014

@jakelina ak som to dobre pochopila na ganache ide pomer 2:1 cize 200g cokolady a 100ml slahacky?
Slahacku priviest do varu odstavit a potom tam nalamat tu cokoladu? dakujem

jakelina
13. sep 2014

@antenka1 já to dělám v mikrovlnce, nalámu čokoládu a nebo nasypu čočky, přileju šlehačku a pak postupně rozpouštím, vytáhnu, zamíchám a zase dám hřát až do rozpuštění. Ale určitě by to šlo jak píšeš ty. 200 g tmavé čokolády a 100 ml šlehačky. Ale já na to nejsem odborník, já to dělám podle oka, tak ti moc neporadím přesné poměry

laskonkakaty
13. sep 2014

@jakelina ale prave ze to ma mat nieco spolocne s vinom,len netusim co tam spravit aby to nebolo ani moc jednoduche a zas aby to nejak vyzeralo na tej knihe!no zufalstvo!!!

lucula73
13. sep 2014

Ešte jedna trubičková 🙂
inak nikdy viac,to sa absolut neoplatí tam dávať tie trubičky,nehorázna cena... 😝

jakelina
13. sep 2014

@laskonkakaty no tak hroznové listy a hrozen vína, to není těžké na modelování a třeba nějaký nápis?? In vino veritas. Nebo něco takového mě napadá 😉

lokalistin
13. sep 2014

Ahojte ja som mala to auto a teda no des, podlozky mam nizke, ze to ani nevyzera, ze je na kolesach potom som ho tam krivo dala a uz sa nedalo dat prec-okna mi nejak nyvysli v rovime no uplna hruza a vazi len 2,7 kg je dobosove

lokalistin
13. sep 2014

ups foto

govinda
13. sep 2014

Kočky, rozmýšľam nad kúpou krajky a tu som sa zasekla 😀
Je nejaký rozdiel medzi Sweet lace krajka Gargoyle http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... a Krajka MAGIC DECOR http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh.... Môžem pre Sweet lace krajku použiť prášok magic decor? Fakt som s krajkami nikdy nerobila a nechcem kúpiť húposť ☹

sticker
13. sep 2014

@lucula73 Ale je veľmi pekná 🙂 Oranžová s hnedou je krásna kombinácia 😵

79zuzana
13. sep 2014

@lokalistin ale vsak je perfektne... mas na seba prilis vysoke naroky 🙂 Ja kebyze take auto spravim, tak skacem od radosti 🙂

mysiatkoo
13. sep 2014

@laskonkakaty neviem, ci ti toto zrovna pomoze, ale toto som robila minuly rok a osobne by sa mi to na knihu celkom hodilo... https://www.facebook.com/CakesByMyska/photos/a....

jenie123
13. sep 2014

@lucula73 uzasnaaa, hneď by som si dala 🙂

jenie123
13. sep 2014

@lamps perfektná je, strašne sa mi páči ten podstavec.. To máš obalené korpus, ci nejaké keksiky?

maya30
13. sep 2014

Caute kocky, tak aj ja pridam nieco svojho, robila som obavanu krivu trojposchodku, presadila som si vsak ze vnutri bude marlenka a dobosova, takze sa dobre tvarovala, je aj oganasovana, akurat ze sa to dost zle potahuje, ale zdobenie vsetko zakrylo 😎 cake popsy mali byt povodne v krabicke alebo kufriku, ale uz by sa to tam nevoslo, podla mna sa to tam ani nehodi, ale som zvedava co povie pani, kedze po tortu nebola osobne. Ta s parikom je pre manzelov ktori oslavuju narodeniny naraz a postavicky som mala detailne urcene, vratane slnecnice za chrbtom a zdvihnutej nozky 😅 Buduci tyzden ma caka ta 5 poschodka tak drzte palce 🤐

lokalistin
13. sep 2014

@79zuzana dakujem, len som bola trochu v strese, lebo ze maly ma nejaku chorobu, ze ked neni vsetko jak ma byt vybuchne, tak dufam, ze im neskolabuje, otec trulo prisiel kukal, prismieval sa a nic nepovedal-tak neviem

79zuzana
13. sep 2014

@lokalistin joj, tak toto poznam, minuly rok som robila torticku z monsters a tiez mi teta povedala, ze maly je autista a ked nieco bude zle, tak ze bude robit cirkus... no tak si viem predstavit ako si sa citila pri vyrobe tej torte 😝

lamps
13. sep 2014

@jenie123 ďakujem, ten podstavec je obalený polystyrén

lokalistin
13. sep 2014

Boze bola som v lidli a zadtavila ma jedna zenska ze chce tortu-uz som im raz robila. To su taki arogantni ludia, ze az. A normalne asi 1 minutu som sa s nou bavila a mne je tak zle-som uplne skapata z oci 😝

lokalistin
13. sep 2014

@79zuzana no asi tak, som zvedava na pondelok-kolega bude na oslave, tak zreferuje

jachin
13. sep 2014

Baby, ako riešiť konverzáciu, či robenie tôrt a predaj ( hoci aj blízkym osobám) je legálny? že nemám živnosť, neplatím DPH...jednoducho predám tortu a niekto sa ma spýta či vedia o tomto mojom príjme úrady? 🙄 ako reagovať?

dajna11
13. sep 2014

tortička s muffinkami

jakelina
13. sep 2014

@jachin řekni, že pečeš jenom pro známé a rodinu.