Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniela09
13. sep 2014

niečo málo odo mňa, zákusky 600 ks, 14 druhov, kusovky odfotené narýchlo

jakelina
13. sep 2014

@daniela09 ty jo, zákusky jsou úplně luxusní. Nechápu jak to můžeš stihnout na jeden den tolik pečení a zdobení.

daniela09
13. sep 2014

ďakujem za pochvalu @jakelina , od teba to je veľká pocta 🙂 ale to nebolo v jeden týždeň, našťastie, zákusky som piekla a zdobila celý týždeň, a tú bielu tortu svadobnú som zabudla, pani volá či môže prísť po tortu, ja v nemom úžase, že po akú tortu, ved mám len zákusky. Malo to ísť na jednu svadbu. Zákazku sme dohadovali asi 3 mesiace dopredu, s tým že presný dátum ešte nevedeli, tak sa mi ešte ozvú. No oblial ma horúci pot, hned ako zobrali zákusky rýchlo upiecť korpusy, do večera bola torta hotová. Našťastie som kvet mala už urobený, pôvodne mal ísť na inú svad. tortu, ale nepasoval mi tam, tak teraz prišiel na neho rad. a prvé dve tortičky sú ešte augustové

pristela
13. sep 2014

@lokalistin to afto je perfektnéé, neboj bude dobre , auta sa robia tazko 😝 ale toto tvoje vazne vypada dobre 😵 😵 😵

@maya30 tá kriva je neskutocnaaaaa, a to zdobenie spodnej je uzasne

henikav
13. sep 2014

Babulky, prisla som sa Vam podakovat za inspiracie a super postupy, velmi mi pomohli. Tak ked uz som tu, tak Vam aj pridam moju torticku 😉

mysiatkoo
13. sep 2014

cafte sa... moje vikendovky... hafan pre mojho drobca k meninam (dostal aj meno 😀 Bekyno 😝 ) a moja 100. tortusa... a pri tej prilezitosti opat raz vdaka vsetkym, co tu pisete rady co a ako a prispievate inspiraciami... nebyt tejto temy, vela veci by bolo inak... sorry za sentimentalny vylev, ale mala som tu potrebu 😝 😀

jakelina
13. sep 2014

@mysiatkoo no zase jenom hledím a žasnu, ten klíč k srdíčku, to je úžasné. Jsem z toho úplně dojatá 😉 Máš ty dorty fakt úžasné, vkusné a originální. Jsi můj velký vzor. 😉 Děkuji, že tě tady máme. 😉

sticker
13. sep 2014

@mysiatkoo Ty ani nepotrebuješ podľa mňa rady.... Si obrovská inšpirácia, ako píše Majka 😵 Tak kreatívna osoba, že až 🙂

mimusa94
13. sep 2014

Moja prvaaa svadobnaaaaaa 🙂 11kg

katarina51
13. sep 2014

@denisak77 Ten klobúk a opaskom je perfekt 🙂 🙂 🙂 🙂

bubobubina
13. sep 2014

@lamps podľa mňa je užasná 🙂

jenie123
13. sep 2014

@maya30 tak ta kríva je neskutočná.. Waaau.. Teda aj ostatne, ale ta kríva má dostala..
@lamps ďakujem, vidíš to by má nenapadlo a to ho mám stále doma 🙂

jenie123
13. sep 2014

@mysiatkoo úžasne.. Gratulujem k stovecke.. A pripájam sa k babam, si pre nás veľká inšpirácia 🙂

bubobubina
13. sep 2014

@mysiatkoo že wau, uchvatné! 😲

katarina51
13. sep 2014

@maya30 neskutočnéééééé. Tá krivá, no proste nemám slov 😉 😉 😉 😉 😉

lucula73
13. sep 2014

@jachin sa ťa niekto pýtal,alebo len tak chceš vedieť? 😕

jachin
13. sep 2014

@lucula73 jedna z rodiny sa ma minule pýtala 😝 kedže ja robím aj iné ručné práce, tak si niektorí myslia, že na tom zarábam veľké peniaze 😝 preto sa zaujímam, či už má niekto skúsenosti s týmto...

daja55
13. sep 2014

😝 Za posledné 2 dni 😝 ...škoda , že tú svadobnú s ružami som musela odovzdať už v piatok večer, keď som ju dokončila, pretože tie fotografie nie sú veľmi vydarené....

jenie123
13. sep 2014

Moje tohtotyzdnovky:

pipka
13. sep 2014

@mysiatkoo dokonaleeeeeeee 😵 😵 😵 a malinkej vsetko najlepsie 😉

pipka
13. sep 2014

ja mam len jednu...taku šup šup pre mojho Tomina k narodkam 😉

mimcak
13. sep 2014

@pipka prosím ťa ty si robila toho sediacého mimoňa. V akej forme si ho pekla,myslím priemer? A plnila si v celku,alebo máš v strede podložku,vlastne,že je predelený.? Ďakujem

lokalistin
13. sep 2014

@pristela dakujem ti, moc to pre mna znamena-hned som kludnejsia 😀

hrablica
13. sep 2014

Meninová pre môjho krpca. Moje prve modelovanie, takže to dokonalé nie je, ale malý mal radosť 🙂

lokalistin
14. sep 2014

@mysiatkoo jeeeeeeeeeeeeeeeeeeej

lawli
14. sep 2014

moje tortičky za posledné dva týždne ....prajem peknú nedeľu kočky

sticker
14. sep 2014

@lawli Tú poslednú kabelku si s dovolením uložím do pc pre inšpi. Nedám takú, o to pokoj 🙂 Ale tiež mám robiť pre slečnu na 20 narodky. Robila som iba raz ležiacu a asi dám tiež, lebo chcú aj ovocie a ja sa bojím, či to bude stáť s ovocím. Ty si plnila túto iba krémom, či je tam aj ovocie? moc ďakujem 🙂

bublina83
14. sep 2014

Pre kamaratku podla jej zelania.

mirinecka
14. sep 2014

spiderman pre môjho oslávenca 🙂 , skúšala som novú hmotu CREDIN, sú to vyhodené peniaze, zbytočne drahá, lepšie sa mi robí so smartflexom. Síce bolo zlé počasie, ale smart sa mi ani vtedy tak strašne nelepí ako sa lepila a naťahovala Credin. 😠

mysiatkoo
14. sep 2014

@jakelina @sticker @jenie123 @bubobubina @pipka @lokalistin dakujeeeem holky, hoc to znie ako klise, ale pisem to naozaj uprimne - vazim si vase pismenka 😉 aj za vsetky pacitka dakujem.... a po sentimente ani stopy, starsia od vecera v teplotax.... az tyzden skolky za nami 😢