Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sollange
19. sep 2014

Ahojte baby,chcem sa opýtať na vaše názory na smartflex velvet black.V starších príspevkoch som sa dočítala,že vraj nejako zvláštne páchne .Potrebujem viac čiernej hmoty a obávam sa,že pri tom väčšom množstve sa mi echt čierna nepodarí a naviac tá robota s tým....Zmenilo sa niečo na tom black alebo je tá info ,myslím o tom pachu stále aktuálna?ďakujem

mia114
19. sep 2014

ahooooooojte
po viac nez dvoch mesiacoch som tu , nerobila som torty cele leto az teraz prvu tortu po takom case. neberiem uz tolko objednavom, kedze drobec zacal chodt do skoly a k tomu kruzky. tak uz len tak obcas daku upeciem.
musim si vas dakedy popozerat co ste popiekli a popisali, Ale urcite kraaaasne torty ste porobili.


@pristela dakujem za inspiraciu na tortu 😉 🙂

kathrin6
19. sep 2014

Ahojte. potrebujem poradit. chystam sa robit tortu - futbalovu loptu a miska, v ktorej to chcem piect ma priemer 24cm. Aky bude obvod torty? potrebujem to vediet teraz a nemozem si to zmerat lebo som neni doma. Dakujem velmi pekne za radu a pomoc.

jakelina
19. sep 2014

@sollange měla jsem jednou, smrděl děsně a víc jak 3/4 mi po otevření dobře zabalené v sáčku a kýblíčku zplesnivělo, tak letěl do koše 😝

zz134
19. sep 2014

Babulky pls tas potrebujem radu ...neviete co je toto? Dakujeeem!

jakelina
19. sep 2014

@kathrin6 taky nemám jak změřit jak jsem vypočítala obvod kruhu, tam mi vyšlo 75,39. Ale ze školy jsem 25 let, tak nevím jestli to nemám špatně 😝

jakelina
19. sep 2014

@zz134 plněné kornoutky

sollange
19. sep 2014

@jakelina Takže sa nič nezmenilo,no tak kúpim extra gelovku a budem džabkať 😀 .ďakujem za odpoveď

jakelina
19. sep 2014

@sollange klidně zkus, já měla koupené na jaře a třeba mi to zplesnivělo tím teplem v létě. Možná se to nějak orosilo?? Netuším. Ale skladovala jsem tam jak ostatní SMV a ten byl v pohodě 😝

lokalistin
19. sep 2014

@sasettka tak vitaj aj tu u nas a k tortickam? no sak vies, ze ja som tvoj fanusik 😉

sollange
19. sep 2014

@jakelina Radšej nebudem kupovať,našla som na nete presne tie isté názory,smrádek a plieseň 😖

lokalistin
19. sep 2014

Dobre rano, moja dnesna-pandrlak z formy, ale teda kupila som si ju hlavne koli rukam a tie ruky su aj tak des. Su hrozne tucne-uz som z nich polku odrezala a aj tak a tie prsty vyzera tak isto debilne ako bez formy, ale tak ked neni cas na modelovanie-ze saozvu za 5 dvanast, tak je dobra, le nic mi neschne-vcera som uz aj 1x kurenie zapla a nic-porazi ma

sasettka
19. sep 2014

@lokalistin jeeej, dakujem 😵 aj ja som tvoj fanda 😉
chlapec je nahodou super 🙂 a travu si robila cez pretlacatko na cesnak? je to potahovka, alebo nejaky krem?

jachin
19. sep 2014

@sollange ja som čiernu hmotu kúpila túto:
http://toptorticka.sk/product.php?id_product=1152
dobre sa mi s nou robilo, ale ja som z nej modelovala, poťahovať som neskúšala..

sollange
19. sep 2014

@jachin ja potrebujem podklad pre rodinný erb,ktorý bude na takmerbcelej vrchnej strane obdĺžnikovej torty,tak to by hádam šlo ...a nemala žiadny čudný pach?

lokalistin
19. sep 2014

@sasettka travu cez extruder-potahovka-povodne som chcela celu tortu tak ale bola krasne oganazovana, tak reku budu pekne hrany a zas su neni take ostre-nehorazne sa mi potila-neviem preco-mozno ze zato, ze bola miesana MTT a WI-zbytky zltej, modrej a zelenej 😉

jachin
19. sep 2014

@sollange vôbec nepáchla, bola bez vône, ked sa bližšie privonalo, mala tá hmota dokoca takú sladkastú vônu. a chutila dobre..

sticker
19. sep 2014

Tak pridávam moju tohtotýždňovú. Mali byť dve, ale jedna sa presunula na bud. tt. Aj som rada, lebo niečo na mňa lezie a ešte je aj Jarmok. Je to pre 19 ročnú babenku. Že niečo malé s kvietkami a potom že lienku.. No mne to prišlo detské spraviť lienku. Tak som na túto tortu dala 19 lienok 😀 Nech si pekne mladá spočíta 🙂 A má aj kvietky aj lienky 🙂 A prvýkrát sa mi podarilo tortu prerezať 3x! Asi to bolo domácimi vajíčkami. lebo teda už len tie žĺtka keď sa šľahali tak to bola nádherne žltá, nie ako z kupovaných 😒

jakelina
19. sep 2014

Já svoji jednu, jak jsem si slíbila, že víc neberu. 😀 😀 😀 Pribináček s mandarinkami, mramor korpus, 4kg 😉 A můj malý pomocníček. 😉

sticker
19. sep 2014

@jakelina Ach bože tie krásne hrany...... že som ja nedostala do vienka takú šikovnosť 😝 😀

jakelina
19. sep 2014

@sticker neblázni, tady ten jsem ani nemazala ganache, protože jsem lepila na boky ty pásky, tak se mi s tím nechtělo hrát. 😉 Ale moc děkuji.

mamiaigi
19. sep 2014

Nepeciem tak často ako vy dievčence ale tieto tortičky vznikli vďaka vašim postupom a radám. Ďakujem. Pre moje zlaticko.

pipka
19. sep 2014

@brunila dakujeeem 😉

tinka3636
19. sep 2014
jakelina
19. sep 2014

@mamiaigi parádní je máš 😉

mamiaigi
19. sep 2014

@jakelina ďakujem ti veľmi pekne 🙂.

abriela
19. sep 2014

@zz134 listkove alebo kysnute trdelnikove cesto

grasie
19. sep 2014

@jakelina juj tá tvoja tortička je aká milená 🙂

grasie
19. sep 2014

Inak ahojte,
zasa samé parádne torty sú tu @mia114 dokonalá tortička 🙂
@sticker dobre si to vymyslela, parádna je a máš pekne vytieňované margarétky 🙂 inak ja som tiež riešila tú moju, aby nevyzerala moc detsky pre 24 r. slečnu 😝
A tu je moja tohtotýždňovka cicušková :- )

mamiaigi
19. sep 2014

Prosím vás poradili by ste mi aké farby sú na farbenie hmoty najlepšie? Ja používam klasické práškové ktoré kúpite asi v každej drogérii tie v sáčku. Farbia celkom dobre ale je to poriadna makacka a ide tam toho dosť veľa. Gélové používam iba čiernu a hnedú a tiež tam toho ide dosť. Tak teraz neviem či používať ďalej práškové alebo gélové a hlavne akú značku. Ďakujem veľmi pekne.