Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
20. sep 2014

@pristela to máš pravdu, já jsem to taky neměla nejblíž, asi čtyři hodiny v autě a to mě manžel vezl 150 km do Olomouce a pak pro mě zase jel. V Olomouci mě nabraly holky co jely až z Prahy.Holky musíte to brát tak, že je to zážitek a stojí to za to jet. 😉

cat
20. sep 2014

@grasie ďakujem 😎

mamcas
20. sep 2014

@mysiatkoo @jakelina boze to by bolo super vidiet Vas zeny pri praci. Mojim snom je tie drotikove kvetinky vediet, ale absolut nemam kedy to skusat a pre mna je vzdy lepsie vidiet nazivo...juj bolo by to super 🙂

pipka
20. sep 2014

@lokalistin kraasna, ukladam 😉

elamaslakova
20. sep 2014

Tak a toto je tá moja posledná vo farbách aké si priali

pipka
20. sep 2014

baby kraaasa 😵 😵 😵 milujem sem chodit v sobotu, v nedelu 😎 😎 😎
@lamps 😎 ndrejka ta cokoladovaaaa je uuuzasnaaaa 😵 😵 😵 a ta Masa rozkosnaaa 😵 😵 😵 taka typicky tvoja 😵

zuzka7512
20. sep 2014

@lamps nádherné... 🙂

gabkostanka
20. sep 2014

@jakelina dakujem za tip, nakoniec som dala broskyne...som zvedava, zajtra ochutname 😀

akzuzs
20. sep 2014

@jakelina no ani si nevieš @jakeline že ako mi odľahlo že to nebolo infekčné. No a teraz mi povedz čo by som urobila , keď všetky jej zdrav. problémy nastali keď bola posledná odovzdaná. Vieš, keď som ich robila a tak, bolo OK. Neviem čo by som robila keby mi povedali v utorok že má salmonelu alebo nejaký rotavírus. čo by som robila? Asi by som navždy prestala piecť. No chvála Bohu to dopadlo tak ako to dopadlo

grasie
20. sep 2014

@pristela jáj no to ja som taká vzťahovačná 😀 ja by cestovala kľudne aj ďalej, len mám doma malú prskofilku, tak ju nemôžem nechať moc dlho bez mlieka 😝

maya30
20. sep 2014

Ahojte kocky konecne mam chvilu na citanie 🙂. Aj ked som trochu znechutena lebo mam v chladnicke neprevzatu svadobnu tortu, predpokladam ze na nu zabudli, tak som zvedava kedy si na nu spomenu...ak nie tak rozkrajam susedom, lebo 5 kilovu sami nezjeme :-P a tak som sa tesila, lebo som prvykrat pouzila airbrush a nic z toho...Ale hlavne je ze som prezila tu 5 poschodku, ze som ju dobre vystuzila, aj ked neviem v akom stave bude kym sa dostane na stol, lebo v kastieli sa im nezmestila do chladnicky tak ju nechali len v nechladenej spajzi a je tam od rana 🤐 ale co uz, ja som ju odovzdala vychladenu. A este okrem tej neprevzatej som robila krstinovu jednoduchu, ale to bolo este v pondelok...krasny vikend baby, ja idem malovat detsku 😝 😅

jachin
20. sep 2014

@gabkostanka ja som naposledy dala k salkovému krému ( klasickému, nie karamelovému) broskyne

maya30
20. sep 2014

@lamps andrejka tie tvoje torticky su strasne milene 😵 😵 😵

jachin
20. sep 2014

Inak aj ja by som rada prišla na stretko 😅 a ja si zrejme pocestujem, kedže bývam na východnom Slovensku... 😝 😅

maya30
20. sep 2014

@elamaslakova mas krasne hladucke torticky a velmi sa mi paci aj tvoj vodoznak 😉 😵

maya30
20. sep 2014

@mia114 @grasie baby krasne vytvory 😵

timuss
20. sep 2014

@maya30 tá svadobná je prekrásna 🙂 🙂 🙂 neviem sa na ňu vynadívať 😅

nika1985
20. sep 2014

a este mafinky a vikend hotovy mozme oslavovat.Najprv to mali byt slniecka ale z casovych dovodov budu stacit aj smajlici🙂

maya30
20. sep 2014

@mysiatkoo co sa tyka stretka tak rada pridem, aj ked to trochu zavisi od istych faktorov ako napr. kedy a kde, kedze som nesofer s obmedzenymi orientacnymi schopnostami 😅 a terminy mam cca mesiac dopredu plne...ale vola je, verim ze aj cesta sa najde 😎

halienka
20. sep 2014

@maya30 svadobka úžasná, aké si dala nakoniec tie priemery? vyzerá to perfektne 🙂 a kolko ti vyšla váha?

grasie
20. sep 2014

@maya30 ďakujem krásne 🙂 a nemôžem sa vynadívať na tvoju svadobku, krajšia sa snáď už ani nedá spraviť, proste wauu 🙂

jakelina
20. sep 2014

@maya30 ty bláho, to mi řekni, že někdo zapomněl na svatební dortu?? 😝 😝 😝 Nemáš na ně telefonní číslo?? Jinak oba dorty nádherné, ta svatební jak z katalogu. Květy luxusní a vše rovné, dokonalé. Potahovala jsi čím??? 😉

zuzka7512
20. sep 2014

@maya30 nádherná,dokonalá...waw... 🙂

zuzka7512
20. sep 2014

Kočky,prosím vás,ktorá máte robot Kenwood Major KM 770???

maya30
20. sep 2014

@halienka nakoniec boli 36-30-24-18-12 lebo viac sa mi nevoslo do rury...teda mozno by sa forma 38cm vosla ale spodok bol marlenka a nevedela som ju spravit vacsiu....a vazila 20kg aj daco bez podlozky

maya30
20. sep 2014

@jakelina no veru neprisli...sobas zacal o druhej, predpokladam ze pri stole si spomenu, ale voci mne to je nefer. Cislo nemam, lebo baba zije v zahranici a dohadovali sme sa pisomne...pozname sa, preto si myslim ze len zabudla v tom zhone, lebo to si nevesta objednavala sama pre seba, ale aj tak...
Nuz a ta moja svadobka je potiahnuta klasicky s mmf, aj vidno ze ten potah nie je taky hladky ako by bol so smartom, urcite by sa tam dali najst chybicky, ale som rada ze drzi pokope a ze mi nikde nesada, no tak skoro sa dalsiu nechystam, boli to nervy 😅

79zuzana
20. sep 2014

Tak a este dnesny zvysok a uz mam aj kuchynu upratanu 🙂

pristela
20. sep 2014

@maya30 neskutocnaaaa, naadherna, uzasna praca , ach ani neviem co na nu este povedat 😀 ako z american katalógu 😅 a aj ta krstinovaa ma nadhernu farebnost a aj vsetko rovnunkaveee, si prosto boss 😀 😀 😀

jakelina
20. sep 2014

@maya30 právě na fotce vypadá jak Smart, krásně ji máš potaženou. Ptám se, jestli se ti chtělo dělat tolik Mmf, ale ty zvládneš i to. Kurník já mám pocit, že jsem úplně neschopná 😝 😀 😝

evicaka
20. sep 2014

ahojte, po krátkej odmlke pridávam aj ja svoje "výtvory" (po tých vašich je to opovážlivosť 🙂 🙂 🙂 🙂 ) Konečne idem pozerať a páčitkovať... 🙂