Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
22. sep 2014

@sasettka tieto 2 torty mali 4 posch a rozmery 30, 25, 20, 16 priblizne, ale krajsie je ked su rozostupy 6cm ako robi @maya30. toto je plnene 3x, potom dostanes uzku a vysoku. ak naplnis 2x dostanes taky proporcionalnejsi tvar si myslim. ale vaha bude nizsia

ludkas31
22. sep 2014

@ludkas31 kocky mooc dakujem za pacitka :0)

sikag
22. sep 2014

@sasettka a este ohladom prevozu. ja som prevazala uz spojene, nemala som rurku durch a v pohode. s manzelom sme viezli prvu hodinu a isiel 90 vpoho 🙂 ja som v takej pohode nebola 😀 😀 😀 😀 vrchne poschodie nam odcestovalo lebo bolo lahke 😀 😀 😀 tak pri druhej som uz "lepila" poschodia na seba a ta sedela bezpecne a prezila bez poskodeni

duda82
22. sep 2014

baby poradte mi,idem prvy krat robit tortu lietadlo este som to nerobila, s marcipanom vobec nie, kolko cca budem potrebovat materialu

maya30
22. sep 2014

@sikag fuu krasne su obidve, jemne, nepreplacane 😵

sasettka
22. sep 2014

@sikag dakujem krasne, krasne torticky, hlavne ta druha, jemnucka 😵 aj za info 🙂 a teda vahovo netusis, kolko kg asi tak mali?
ja zvyknem robievat nie velmi hrube korpusy, cize aj 4x plnena by bola vyskovo ok si myslim, ale asi pri tejto zvolim trosku hrubsie a plnit budem 3x, nech je pevna 🙂
a ja teda nebudem tiez v pohode, ked sa bude torta viezt 😀 a mali ste ju v kufri, ci vzadu na sedadle a sedela si vedla nej a dohovarala jej, nech vydrzi? 😅

@dulkagabulka Gabi, akurat idem robit objednavku odtialto - ak by ta nieco zaujimalo, daj mi dnes vediet, vecer to uz chcem poslat 🙂 su tam fajn ceny celkom...
www.toptorticka.sk

maya30
22. sep 2014

@sasettka nuz ak ma mat 20 kg tak spodny priemer 30 je malo...ta moja 5poschodka vazila tolko a spodok bol 36cm...zalezi aj od toho cim budes plnit, ci budes polievat korpusy a davat ovocie, to vsetko navysi vahu, ale ak vies spravit vacsiu zakladnu tak daj...Ja som ju mala odstupnovanu po 6 cm, a prevazala sa len v ramci mesta, ale dala som stredovu tyc pre istotu aj tak

dulkagabulka
22. sep 2014

@sasettka určite ti napišem

sasettka
22. sep 2014

@maya30 faakt ti tolko vazila? sa mi zda malinko na 5-poschodacku 🙂
mne je jasne, ze vlastne kazda si robime tie torty po svojom a aj vahove rozdiely v tom su, bola som zvedava, ako sa to u vas cca pohybuje... tato moja svadobna mala 12kg, priemery 29-22-15... cize ked tak nad tym dumam - ak by som k tomuto pridala este 36cm, to uz by tych +8kg malo.... tak asi to tak nejak spravim 😅 alebo 36-30-24-18... hmm, to sa mi tusim viac paci 🙂
zvacsit zakladnu jedine tak, ze upeciem este tenke platy a nalepim kremom dokolecka aspon dva kruhy, to mi zvacsi ten priemer o 3cm, uz som to tak raz robila a bolo to fajn, aj to dobre v reze vyzeralo ... 🙂
a ta stredova tyc ma tiez zaujima 😅 co to bolo, odkial si ju mala?
ja som doteraz robila max. 3 poschodovu a to mi stacili tie dlhe bambusove spajdle... teraz neviem co tam dam...

sikag
22. sep 2014

@sasettka hej ak chces 20kg musis dat asi vacsi priemer. ta prva mala ovocie iba v 2 spodnych posch a vazila 17 a ta druha vazila 20 a mala ovocie vsade

sasettka
22. sep 2014

@sikag dakujem 🙂 ovocie bude v 3 okrem spodnej...

mysiatkoo
22. sep 2014

Baby, pisala som to velmi naryxlo, ale plnim sluby a skusam poskladat postupne nejake info k moznemu stretku.

Stretko MK MRAP 2014

Termin – navrhujem stretko s prespanim – nocne dialogy su tie najzazivnejsie a viac k tomu hadam netreba ani pisat 😝 😅

Miesto:
niekde, kde bude musiet cestovat kazdy (napr. orava. Alebo minulostretkove miesto okolo Puchova vraj.) napriek tomu, ze podla vyjadreni viacerych by boli za okolie BA – bolo by fajn dat moznost prist aj babam z vychodu a z CR, tak nech to mame plus-minus v strede... Predpokladam, ze sa z rovnakeho smeru vieme dohodnut na spolocnom dovoze-odvoze a zvoze tak, aby to bolo ekonomicky vyhodnejsie

Casove udaje:
sobota + nedela (aby sme nemuseli rusit pripadne objednavky, vacsina je aj tak odovzdavana v sobotu rano, nedelne by sa mali dat prehodit na sobotnu odovzdavku snad) a aby sme nesli do ukrutanskej zimy, zaroven sa vyhli hromadnym presunom na dusicky, navrhujem 25.-26.10. Neskorsi termin bude dusickovy a potom su uz hlavy kompletne plne vianoc... ak teda nebude tento termin vyhovovat viacerym, navrhujem vykaslat sa este xvilu na stretavanie a potom si dat nieco na jar, ked uz bude mozne vyvetrat sa aj niekde von – mozno sa najde niekto, kto by so sebou rad vzal vyvetrat aj rodinu, tak nech nemusia sediet zavreti v chate/penzione alebo cokolvek by sme nasli.

Tak sa teda vyjadrite prosim k vyssie zmienenemu a aby sme tu nezahltili tuto diskusiu a nemusela som to tu nejak lustit pomedzi ine prispevky, prosim o odpovede do novej sukromnej skupiny. Kto ma zaujem o vyjadrenie sa a vobec o debatu okolo toho, poslite mi pls IP, aby som vas tam pridala – zatial som sa tam snazila pridat ludi, ktori sa vyjadrili, ze by teoreticky zaujem mali a zaroven ma pri tom prispevku oznacili … ak som niekoho vynechala, tak sa vopred ospravedlnujem :-P, rada napravim 😉

Co sa tyka programu - je myslim vhodne riesit to az potom, co sa dohodneme na termine, ale som si ista, ze kazda baba tu ma cim prispiet 😉

aaa uz vas idem docitat

jachin
22. sep 2014

@sikag krásne sú obe torty 😉

mysiatkoo
22. sep 2014

@vlada111 dakujem 😵 @maya30 ty si trdlo 😀 😀 😀 to tam este nepridavaju ostatne holky odtialto...

@dagmarmustafa nevidim ziadne maskovanie, superska je 😵 @sikag 😲 😲 😲 😲 wow, super! skoda toho svetla, troxu sa mi tam ziada, ale torty su kraaaaaaaasne 😉

maya30
22. sep 2014

@sasettka ja som si kupila v metre krasne cistucke drevene tycky alias drziaky na lampion 😅 a tie su dost dlhe, este som aj zrezavala 😉

sasettka
22. sep 2014

@maya30 metro je pre mna nedosiahnutelne, snad cosi vymyslim... mne uz tak svitori, ze pozeram na krpcovho kacera, co sa tlaci na takej akuratnej palicke, ze mu to rozoberiem.... som krkavcia mater 😀 😅

jakelina
22. sep 2014

@sasettka já kupuji v Obi, jsou to tyčky ke kytkám nebo něco takového, netuším na co přesně. Stojí kolem 10 korun podle délky a šířky.

sasettka
22. sep 2014

@jakelina aha, tak skusim dake kvetinarstvo, alebo co, vdaka 🙂

sikag
22. sep 2014

@sasettka nemas niekde poznacene kolko cukru si davala do bielkovej polevy ked si zdobila tuto tortu? bolo to asi take redsie ked mas tenke linie ze?

sasettka
22. sep 2014

@sikag to nie je bielkova poleva 🙂 su to v troske vody rozpustene marshmelow cukriky a do toho vmiesany preosiaty praskovy cukor, aby sa vytvorila taka hustejsia kasicka 🙂
ale mam aj super recept na tu bielkovu, kopirujem: bielková poleva
váha bielok x 5,3 = váha preosiateho práškového cukru + lyžička citrónovej šťavy
slahat na najnizsie otacky jednou metlickou asi 15min.

evicaka
22. sep 2014

@sikag nádherné obidve...klobúk dolu 🙂

ikula2
22. sep 2014

@sikag naaadherne len ich velmi slabo vidno,mala si vyskusat ine pozadie... mozno by viac vynikli
Robila si ganche? Ruzicky su nadherneee

pristela
22. sep 2014

@sasettka ja som robila tuto/foto dole / a mala presne 20kg , v celej bola mascarpone plnka s ovocím , priemery sice neviem, bo ja zrezavam ked sa mi zda vela upecene 🙄 ale spodok bol isto iste 30-32cm

tortelinka
22. sep 2014

baby, môžem aspoň orientačné info, koľko si beriete za kilo torty? zaujíma ma detská torta (vláčik, auto alebo niečo podobné) ďakujem

nika1985
22. sep 2014

baby prosim kolko sa cca pohybuju cenovo tie mini torticky chcu odomna na stuzkovu tak aby som vedela cenu a v akych rozmeroch sa to robi? Plni sa to iba raz ci ako dakujem velmi pekne za kazdu odpoved.A este jedna otazocka ked chcu tie mini torticky cisto jednofarebne a na kazdej jednej vymodelovaneho mimona plus meno za to by ste si pytali navyse? Ja vazne nemam ani sajnu jedine co viem ze je to hodne hodne pracne.

sasettka
22. sep 2014

@pristela kraaasna torticka 😵
a zda sa mi vysokanska, plnila si 4x? ci mas vyssie korpusy? aj ja idem davat mascarpone plnky, 3 druhy, plus ovocie do 3 poschodi.... 🙂
A prenasali/prevazali ju takto vcelku, hej? a ako vystuz si dala co? dakujem za infosky 🙂

dada2007
22. sep 2014

@mysiatkoo hod tam plís aj mna 😉

pristela
22. sep 2014

@sasettka výstuž som mala klasika v kazdom poschodí+jasne podložka , stredovu tyc som nedavala , ked robim aj malu jednoposchodku vzdy "lepim" poschodia k sebe krémom.. plnená bola pravdepodobne na tri krát , velke svadobky ludom vozím ja , čiže prevoz bol v pohode , uz neprevazam ale v kufri ako dakedy bo bol problem s drzaním , kedze za sedenie v kufri by som dostala pokutu, takze prevazam tak ze dam jedno sedadlo vzadu dole tam polozim tortu a moj chalan si sadne vedla nej a rukami drzi zvacsa podlozku

pppeeetttaaa
22. sep 2014

@dagmarmustafa jej dakujem.. tie farby mi pomohli.. a este sa chcem spytat tie lupene si robila z bielej hmoty a potom praskovymi farbila, alebo si aj hmotu zafarbila na nejaky odtien a potom len dofarbovala? lebo mne ked sa nejaka farba paci nikdy neviem ako ju docielit..a tieto tvoje fialove su prekrasne..

katarina51
22. sep 2014

@sikag tá vintage je krááásna, kde si kúpila tu krajku na 2 poschodí.