Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
26. sep 2014

cafte, naryxlo vkladam 2 uz odovzdane vcera a utekam k poslednej vikendovke .. pri tej druhej som mala tak stiahnuty zadok, ako este nikdy... xceli vlka pre 23 rocnu babu, tak som zariskovala a inspirovala som sa obrazkom, ktory som si cca pred mesiacom zamilovala - mackova je teda ta inspiracka

mia114
26. sep 2014

@mysiatkoo krasna farebna torticka, a ta cierna s vlkom nema chybu supeeer 😵

muffinka8
26. sep 2014

Jedna recenzia 🙂
Kúpila som si tento extrúder, hmotu mám Smatrflex a ide to v pohode, hneď som ho aj použila 🙂

blancagon
26. sep 2014

@denisak77 krásne že WAW 😲 😲 😲

mirinecka
26. sep 2014

@mysiatkoo tá s vlkom je neskutočná 😉 🙂

sticker
26. sep 2014

@denisak77 Ďalšia "nadžena" 😵 Neskutočne krásne dielka 🙂
@mysiatkoo Miška Tvoje som už na FB komentovala, ale teda tá čierna sa mi neskutočne páči 😵 😎 Jasné, že aj zvieratká sú božské. Ja nedokážem tak pekne tie tváričky vytvarovať, aby vyzerali reálne. Nemotorné prsty mám 😝
A teda pridať moju tortu teraz sa mi ani nechce po tých vašich nádherách 😒

denisak77
26. sep 2014

@sticker ďakujem

denisak77
26. sep 2014

@mysiatkoo krásne a ten vlk 😲 😲 😲 😲 😲

jakelina
26. sep 2014

@mysiatkoo nádherné obě 😉

timuss
26. sep 2014

@mysiatkoo nádherné torty, a teda tá tvoja je oveľa krajšia, ako tá, ktorou si sa inšpirovala, aj keď aj tá je krásna 😉
@sticker čo blázniš, však aj tvoja je krásna 😉
baby, zase sa mi stalo, že po oganážovaní torty po cca 12-18 hodinách mi spod torty začala vytekať taká vodička...neviem čím to mohlo byť...torta bola len pre nás k nedeľnému obedu, moc som sa nebabrala ani s ganážou, ale aj tak, nechápem ako sa to môže stať...čo potom, ak by som ju poťahovala? rozmočil by sa mi poťah....už sa mi to raz stalo vo februári, ale vysvetľovala som si to tak, že som mala tortu dosť bohato pokropenú rumom (bola rumovo-karamelovo-oriešková vtedy) a preto, ale teraz to bola obyčajná jogurtová plnka (ktorá mimochodom bola pevná) a ani ovocie som v torte nemala...no nechápačka...nejaký nápad prečo sa to mohlo stať? prikladám aj foto...
plus foto modelovanej "pumy", snáď sa aspoň trošku podobá....no a moja skúsenosť: s práškovou červenou farbou budem musieť narábať opatrnejšie, lebo na druhý deň sa tá červená ešte dosť zvýraznila, takže teraz tá moja "puma" vyzerá, ako keby práve roztrhala a zožrala nejaké zvieratko 😝 😝 😝

sticker
26. sep 2014

@muffinka8 Kde si kupovala, prosím ťa? 🙂

muffinka8
26. sep 2014

@sticker Kamka otvorila nový shop http://www.kamkakreativ.sk/ a mali poštovné zdarma, tak som to využila 🙂

halienka
26. sep 2014

@mysiatkoo obidve úúúžasnééé 😵 😵 😵 ja sa vždy bojím takých umeleckejších tort ako je tá s vlkom, mne sa to hrozne páči ale obávam sa stále, že ľudia to nepochopia, tak radšej skĺznem do takých tých klasickejších, ale možno by nebolo odveci občas to risknúť 😀

papuka
26. sep 2014

prepačte možto to sem nepatri, chcem sa len opýtat, ked posypem boky takej jednoduchej tortičky, farebnou ryžou, dnes den pred oslavou , roztopia sa mi ????? mam to urobit až zajtra tesne pred oslavou ????????

timuss
26. sep 2014

@papuka najskôr asi závisí od toho, čo bude pod tou farebnou ryžou...ak šľahačka alebo nejaký jogurtový alebo smotanový krém tak asi áno...teda myslím si....možno skúsenejšie poradia lepšie 😅

marianabila
26. sep 2014

@denisak77 😲 bože,tie su krááááááásne!nevieš niečo aj škaredšie!?šak ja zachvilu zinfarktujem ked sa rozplyvam nad tymi tvojimi krásavicami!!! 😉 su fakt nadherne!!!

jakelina
26. sep 2014

@timuss zlatko to netuším, co ti tam teče. Mně se to nikdy nestalo a ganache používám už dost dlouho. 😉

papuka
26. sep 2014

iba pudingový krém

papuka
26. sep 2014

@timuss iba pudingový krém

dada23
26. sep 2014

@mia114 nádherná

gelinka75
26. sep 2014

@denisak77 krasne vsetky 🙂 obdivujem kvietky

mamiaigi
26. sep 2014

@lucula73 Dakujem za radu 🙂. Akurát som nakukla do tvojho albumu s tortickami. Prosim ta a dala si aj papier na pečenie? Asi sa to bude ťažko z toho vyťahovať. A misku stačilo naplniť do 3/4? Ďakujem.

muffinka8
26. sep 2014

Vzhľad a farba presne podľa želania.

tinka3636
26. sep 2014

Torty robené na želanie obidve ;)

blancagon
26. sep 2014

Tak tato moja nieje taká že WAW ,ale sa myslím celkom vydarila 🙂 a dúfam že sa bude páčiť,teda hlavne nech chutíííí 😉 Ďakujem všetkým čo sem prispievajúúú,lebo nám začiatočníčkam veľmi pomáhajúúúú.

sikag
26. sep 2014

@mysiatkoo kraaaaasne! cierna je neskutocna! vlk vysiel paradne 🙂

evicaka
26. sep 2014

@mysiatkoo úžasné niečo... nemám slov 🙂 🙂 🙂 🙂

mysiatkoo
26. sep 2014

@mia114 @mirinecka @sticker @denisak77 @jakelina @timuss @halienka @sikag @evicaka DAKUJEM!!!, aj vsetkym pacitkovacom tesila som sa z nej, aj ked teda nervicky pracovali 😝

@timuss nemas tam moc tenku vrstvu coko? alebo len zospodu ti to tieklo?

@halienka ved aj preto som mala velku obavu, ako to rozxodi zakaznicka... ale ja som taka hlava tvrdohlava, ze som si to xcela skusit aj napriek riziku 😝

lucula73
26. sep 2014

@mamiaigi ja som len riadne vymastila a vysypala mukou..... a ano,asi do 3/4 naplniť.........aby ti to malo ešte kde vyrásť 😉

zuzka7512
26. sep 2014

@sikag nádherné tortičky...