Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katarina51
5. okt 2014
maya30
5. okt 2014

@vlada111 krasna a dokonale farebne zladena 😵 mas to striekane zlatou farbou ? Ja som tento tyzden skusila prvykrat nastriekat airbrushom celu tortu, ale bol to des, cele to bolo mokre, ako osoplene, nic na tom nedrzalo, vsetko sa smykalo dole, a este aj smuhave to bolo, pravdupovediac lahsie som si to predstavovala

vlada111
5. okt 2014

@katarina51 spodok je stužka taká a striekala som airbrushom

vlada111
5. okt 2014

@maya30 Majka toto je striekaná a veľmi som sa toho bála, ale táto zlatá bola na nete ako doporučená a fakt krásne kryje. Pravdu máš s tým povrchom, keď dozdobuješ, musíš byť presná, lebo si narobíš fľaky. Pri tejto zlatej to bolo obzvlášť riziko, lebo som ju chcela mať ako alabaster bez chybičky 😀 Ale z mojej skúsenosti, vlhká le len po vytiahnutí z chladničky, ak ju nechám dlhšie vonku, povrch uschne.

jakelina
6. okt 2014

@vlada111 moc krásná, nepřeplácaná, fakt úžasná

mia114
6. okt 2014

Ahojte babičky, prosím iii dávali ste dakedy recept na jahodová plnku. Poraďte prosím III.

ikula2
6. okt 2014

@mysiatkoo jeeej tie ruze su uuplna naaaadhera, nemas nahodou postup???

ikula2
6. okt 2014

@mia114 z jahodovej stavy alebo aj s jahodami rozmixovanymi urobis puding ta stave je namiesto mlieka.... a potom vyslahas s maslom, ja som robila broskynovy ale este som neskusala s kuskami ale viem ze dievcata pisali ze robia aj skuskami 🙂)

ikula2
6. okt 2014

@vlada111 sanka dolu nadhera

pipka
6. okt 2014

@vlada111 dokonalaaa, uplne ze nem chapem 😝 😎 😎 😎

larah
6. okt 2014

@katarina51 dakujem 😉

jakelina
6. okt 2014

@mia114 jaké babičky?? 😀 😀 😀

mia114
6. okt 2014

@jakelina haha som to ja si si, pisem na mobile a tam mi to automaticky dáva slová a tak mi občas da slovo iné než napisem, mohol sa ospravedlnujem malo tam byt babulky 😵 😵

mia114
6. okt 2014

Haha a zase mi to napísalo mohol namiesto moc. 😅

pipka
6. okt 2014

@mia114 milujem na mobile tieto prediktivne texty 😝 😅 😀 😀 😀
ja som si to okamzite vypla 😅 🙄 😀 😀

vlada111
6. okt 2014

@ikula2 ďakujem

vlada111
6. okt 2014

@pipka ďakujem moja 🙂

pristela
6. okt 2014

@vlada111 oooo, ta je uuuzasnaaa, ak by si chcela , mozem ta spominat kazdy tyzden 😀 😀 😀

pristela
6. okt 2014

@maya30 jo Majuš , tiez nadavam ked sa ponahlam a davam na cerstvo nastriekanu ozdoby 😠 😠 😠 , ono ju das do chladnicky a uschne hned 😉

sedmokraska11
6. okt 2014

Kocky prosim nebudete mat nejaky osvedceny recept na potahovanu tortu, teda na platy+krem. Nieco cokoladove, dobosove alebo s ovocim. Dakujem krasne🙂

mia114
6. okt 2014

este sa opyta, ked robievate puncovu tortu nestane sa ze by sa potah topil? mam robit puncovu a neviem ci to mam zobrat.

mia114
6. okt 2014

@pipka no ja si to vzdy vypnem a pokazde sa mi to zapne, ja neviem co robim vzdy s mobiom ale vzdy tam daco postalacam ked ho mam v taske 😀

jakelina
6. okt 2014

@mia114 no tak to jsem ráda, že se to vysvětlilo, už jsem se lekla, že víš něco co já ještě ani netuším. 😀 😀 Jako ještě si na babičku chci pár let počkat 😀 😀

lokalistin
6. okt 2014

ja som piekla na slovensku a strach a hruza, korpus naradtol na 13cm a zrazu splasol na 5, ked som ho prekrojila nebol prepeceny, chutil ako skvarenina, mascarpone riedke, ganaz mäkka no des, potom korpus rychlo na plechu upiekla , vyrezala kruhy, bola nizka tak jedna vrstva bola odrezky, kupila som smart-no nikdy viac otras na miesenie, farbenie, krajanie-nic sa nedarilo a mala tam ist aj Elsa, ald moj najväcsi kritik povedal, ze "henta pani z titanicu" tak pri tych nervoch ake som mala som ju dala hned prec 😝

pristela
6. okt 2014

@lokalistin ty by si vobec nemala pocuvat , zapchat usi a ist si svojou cestou 😀 😀 😀 to keby ja pocuvam co mi tu doma vravia na postavicky 😀 😀 😀 tak uz davno nepeccem 😝

sasettka
6. okt 2014

@lokalistin a uz nie si na Slovensku? jejda, sak Elsa je paradna!
no si dala tomu Slovensku, nic tu tusim nie je dobre, co? 🙂) a cim potahujes?

moncyh
6. okt 2014

zdravim vsetky sikovne zienky 🙂

prosim vas, nema niektora ulozenu fotku torty na ktorej bol obrys tehotnej zeny a este take male cervene srdiecko tam bolo... potrebujem nejaky pekny namet... vopred dakujem

lokalistin
6. okt 2014

@pristela no vies ako normalne pochybujem pri nej, ci este piect, ale hlavne, po tvojom minulom komente na fb, ze co ju ohovaram kade tade 😉, reku neohovaram, len som povedala, ze sa ti nepaci- ja som strasna povaha, mna sa hned vsetko dotkne.
@sasettka Ja pouzivam WI a veru po tejto skusenosti smart nikdy viac, uz som to raz povedala, ale ked vsetky pouzivate smart a je o dost lacnejsi, reku skusim este raz-no teda ale nic pre mna a niektore potraviny teda vidis riadny rozdiel-vajcia boli domace, takze lepsie 😉 olej strasne riedky, mascarpone vyzeralo dobre, ale bolo riedke a coko som kupila nejaku kauflandacku lacnu, takze asi moja vina 😉

a uz som zas v de

sasettka
6. okt 2014

@lokalistin ja na smart nedam dopustit, je uplne fajny, dolezite je mat ho doma v teplucku, nie niekde na chlade, potom sa naozaj tazko rozpracovava, ja ho mam tu v kuchyni a nie je problem...

kornelia
6. okt 2014

Ahoj, prisla som sem pre par rad. Pred par rokmi som robila rodinne torty ja sama, ale potom nebolo tolko casu, ked boli deti male, tak sme objednavali. Deti podrastli trosku, tak by som to zasa chcela skusit ja sama. Lenze je tolko noveho na trhu, ze ja vobec neviem co a kde.
Viete mi doporucit prosim vas, s ktorou potahovou hmotou sa vam robi najlepsie a tiez ake farby pouzivate na farbenie? Ci praskove ci gelove a aku znacku aby som nemusela pouzit celu tubu na maly kus, aby som ziskala krasne vydatne farby. Privitam kazdy tip, kedze uz nie som uplny zaciatocnik, ale zasa stale len domaca cukrarka :D. Je tu 6,5 tisic stranok, jednoducho sa to neda vsetko prejst. Dakujem vopred za rady.