Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
moncyh
7. okt 2014
@kubrt krasna torticka sa ti podarila 😉 a urcite aj potesila... neboj, o chvilocku sa uz budete tesit z nadherneho malinkeho balicka, to bude radosti x-)
lucula73
7. okt 2014
@kubrt máš moj obdiv.....som kukla do profilu,to sú všetko tvoje detičky? 🙂
a torta je krásna...
blancagon
7. okt 2014
@kubrt krásna a držím palce. 😉
mamcas
7. okt 2014
Ahojte 🙂 Opat idem k Vam po radu...Mam poziadavku na tortu pre cca 26 ludi... nechce sa mi robit trojposchodova, myslite, ze ked spravim 26 alebo 28 a 20cm kruhy bude to stacit?

druha prosba - poziadavka na plnku, ze nutella, mascarpone? Da sa to nejako skombinovat? Je blbost potriet korpus nutelou a na to dat mascarpone dajme tomu len s cukrom a smotanou, aby nebolo take huste? Ja mam pred nutelou respekt, uz mi kedysi narobila problemov...

dakujeeeeem za pomoc 🙂
lawli
7. okt 2014
Pridávam celkom neplánovanú tortičku taká rýchlovka ,včera o 3 poobede som dávala piecť piškót a dnes ráno o pol 8-mej bola už odovzdaná 🙂
pipka
7. okt 2014
@mamcas podla mna co sa velkosti tyka, tak dvojposchodka v pohode 😉
a co sa nutelovej plnky tyka, tak ja som ju robila tak, ze som spravila nugatovy puding, do toho maslo a tri lyzice nutely, mixla a bolo tu super a aj to krasne drzalo 😉
korpus som len dzemom potrela a na to plnka 😉
ved daj spodne poschodie nutelove a vrch mascarpone s ovocim 😉
pipka
7. okt 2014
@kubrt krasna torta, podarila sa ti 😉
ja az teraz pozeram ze akaaaa zasluzila maminka ty si =-) x-) x-) x-) to su vsetko tvoje vlastne? =-) prepac za blbu otazku :-N ale ja ked si predstavim, ze by som popri mojich dvoch mala doma este 6 dalsich, tak ma mdloby oblievaju :-N :-N 😃

klobuuuk dole pred vsetkymi viacpocetnymi maminkami, fakt 😉 😎 😎
mamcas
7. okt 2014
@pipka ty si aka rychla 😃 diiiik 😃
no ono nejde zrovna o tu dvojposchodku s tou plnkou 😛 Mne to pride tak malo nutely, ked to chcem nazvat nutelova plnka :-p skusim jej nieco vymyslilet, je to moja znama, uz mala niekolko torticiek a furt vymysla nieco nove, lebo je tak povediac trosku chutovo narocna 😉 :-p aj cenovo 😃 same mascarpone... kazdopadne moc dakujem, aspon tie korpusy viem ake upiect 😃
alexslovakia
7. okt 2014
Ahojte dievcence!chcem sa vas spytat zakolko peciete torty,ci si patate len za robotu ked vam material donesu alebo normalne od kg.dakujem
jakelina
7. okt 2014
@pipka špatně počítáš, sedm dalších ke tvým dvěma 😃 😃
jakelina
7. okt 2014
@mamcas já jsem dělala nugátovou a ta byla výborná, nugát rozpustit ve šlehačce a pak zašlehat do másla. Mňam, jak nemusím máslové krémy, tak ten byl výborný. 😉 To by mohlo náročné zákaznici chutnat.
vlada111
7. okt 2014
@sasettka krásne máš tie slané. Práve pozerám, že ťa poznám a dokonca som ťa tuším videla min. týždeň niekde. Ale musím ťa odniekaľ poznať, lebo tu na MK som nereflektovala na teba.
mamcas
7. okt 2014
@jakelina no tento tvoj som tu uz citala, ale netusim kde tu zohnat nugat 😞 ja by som si ju hned dala a to tiez maslove nemusim :-N
pipka
7. okt 2014
@jakelina no dokonca :-N 😉 ja som to nepocitala...ja len odoka :-N taka kopa..to uz je jedno, ci osem alebo devat...to uz sa strati 😃 😃 😃
mne staci, ze v skolke mam 26 v triede a dojdem domov a tu mi dvaja vrestia asi tak 16 hodin denne...a som jasna :-N :-N :-p 😃
sticker
7. okt 2014
@jakelina Jj, už som otravovala kamarátku, ktorá má synov, keďže ja mám dve baby 🙂 Tak snáď to vyjde 🙂
nicoletta77
7. okt 2014
Ahojte sladké žienky. Už nejaký čas tu obdivujem Vaše krásne torty. Tiež trošku pečiem a rady, ktoré tu dávate sú mi veľmi nápomocné. Rada by som sa tu k Vám pridala. Tu sú niektoré moje tortičky.
jakelina
7. okt 2014
@mamcas u vás není Globus, tady ho mají tam a nebo si ho objednávám po kilech z shopu.. Jedině nějakou nugátovou bonboniéru a nebo se zeptat v cukrárně, někde ho mají na váhu. 😉
jakelina
7. okt 2014
@nicoletta77 vítej mezi námi a dorty máš hezké 😉
evicaka
7. okt 2014
@nicoletta77 krásne tortičky máš 🙂 🙂 a tiež ťa medzi nami vítam
sasettka
7. okt 2014
@vlada111 ale? som nepozerala, ze ty Trnavacka... ale ked na teba pozeram, tak mi zaplo, ved mame spolocnych znamych - Slobodnikovych 🙂)) Majka mi aj vravela, ze pecies nadherne kusky, tak len davam za pravdu 😉 ty len tak sporadicky pre rodinu a kamaratov, vsak? inak vlastne sme spolu aj prehodili par slov na oslave na pocest ich malej Misky este v zime, heheeee 🙂))
mamcas
7. okt 2014
@jakelina podla mna sme v tomto zas raz za opicami....globus nemame a ani som nugat nikde nevidela takto predavat :-| inak uz sme to akoze "vymysleli" potriem nutelou, mascarpone s rumom a maliny 😃 som fakt zvedada ako toto budeee chutit :-p
nicoletta77
7. okt 2014
@jakelina,
@evicaka, dievčatá ďakujem 🙂
jakelina
7. okt 2014
@mamcas dobré to bude, neboj 😉 když to tak chtějí
adka092
7. okt 2014
@vlada111 nadherna a kvietky uplne dokonale.
zuziq
7. okt 2014
Baby z Kosic potrebujem na sobotu torticku cca 4kg - nic extra vymyslave...nemate niekto cas?
moncyh
7. okt 2014
@jakelina Ahoj, prosim ta, v akej forme ten nugat z Globusu kupujes? nejake tycinky? alebo v ktorej casti predajni sa da najst? chcem poslat znameho, tak aby to nasiel aj chlap 😉 vdaka
woman04
7. okt 2014
@kubrt torta peknučká a dcérke držím palce.. 😉
jakelina
7. okt 2014
@moncyh zlatko hledám to a nemůžu najít. Takový modrý obal, netuším jestli to mají v nabídce celoročně. Jestli to není třeba zboží, které mají jenom občas v letáku. Já to vždy kupovala, když jsem to viděla v letáku a oni pak ty věci z akce mají umístěny uprostřed nákupní zóny a bylo to u věcí na pečení, čokolády, ořechy, mandle, marcipán, kypřící prášky atd.. a u toho to bylo. Není to placaté jako čokoláda, takový vyšší balíček, asi 20 deka tak odhaduji. Na obrázku byl kus nugátu a myslím ořech.Teď ho doma nemám, mám koupený nugát na váhu z e-shopu svět oříšků nebo tak nějak se to jmenovalo. Měli tam asi čtyři druhy. Moc jsem nepomohla co?? :-p
vlada111
7. okt 2014
@sasettka no jasnéééé, ked som ťa zbadala tak mi hneď napadla Modranka, ale myslela som si, že to je blbosť. Už si spomínam 🙂
mysiatkoo
7. okt 2014
@jakelina k tomu nugatu,... take modre, 20dkg, stalo to 20 alebo max 40Kc.... ale ja som to uz 3x v globuse hladala a nikdy to tam uz nemali... prvykrat som to mala niekedy v marci pred 2ma rokmi, odvtedy som to tam nikdy nenasla ked sme boli v CR:-| si si ista, ze to nevyradili?

Začni písať odpoveď...

Odošli