Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
8. okt 2014

@jakelina
@woman04 u nas je ten nugat pred vianocami 150g 0,99€ ja si vzdy nakupim zasoby, tiez velmi casto robim tu nugatovu plnku
aj v penny ho teraz maju
minuly tyzden som bola na SK, mohla som doniest

jakelina
8. okt 2014

@lokalistin no já to ani nekomentuji, mně posílá Ole citron a různé jiné věci kamarádka, co bydlí u hranic s Německem, já nevím, proč tu jsem sto let za opicemi 😝 😝 😝

jakelina
8. okt 2014

V akci je malá tyčinka v Tescu http://www.kupi.cz/sleva/tycinka-nugat-figaro. Ale nevím jaká je chuťově.

nika1985
8. okt 2014

Ahojte tak dnes jedna a s Peppu budem pokracovat aj tento vikend.

woman04
8. okt 2014

@jakelina Olé citron je super,len už som minula posledný...ani v Rakúsku nie je 😒

jakelina
8. okt 2014

@woman04 v Německu je běžně, někdy mě to štve co my jsme tady za odpad světa. Jak člověk ochutná stejné značky výrobků co dělají pro Němce a co pro nás. To je hnus co je dobré pro nás. 😝 😝 😝

moncyh
8. okt 2014

Prosim vas, zienky, ake ovocie sa hodi ku kokosovej plnke do torty? alebo neplnit ovocim len cesto, plnka, cesto, plnka? krasny den 🙂

jakelina
8. okt 2014

@moncyh mně ke kokosu jde asi jenom čokoláda, ovoce nějak nevím jaké 😲 😲 Ale kdybych už tam nějaké musela dát, tak asi banán.

marianabila
8. okt 2014

@nicoletta77 😉 sú naozaj veľmi krásne 🙂

lucula73
8. okt 2014

@moncyh ananas....

pipka
8. okt 2014

@moncyh ja idem robit kokosovu a k tomu len dzem 😉 ale ananas je v pohode 😉

woman04
8. okt 2014

@jakelina presne..u nás to isté s Rakúskom..nakupujeme veľa vecí tam..viem,pre našu ekonomiku nič moc,ale naše zdravie a peňaženka,sú mi prednejšie...dokonca nám to pediatrička odporučila,keď bol Tomáško malý,že nech príkrmy,aj mlieko kupujeme tam...keď som varila mal problémy s kožou,vraj neviem,odkiaľ zelenina pochádza,tie detské príkrmy sú kontrolované..a nakoniec,keď sme prepočítali nákup,tak tu 180€,v Rakúsku 100€ 😝 😝 Kde asi soudruzi udělali chybu?? 😀

jakelina
8. okt 2014

@woman04 to máš pravdu. Já jsem pracovala v laboratoři a ty dětské jídla a přesnídávky, ani to raději nepíšu co se tam někdy našlo. Kečupy, sirupy a marmelády, to je největší humus, co může být atd... A to nemluvím o paštikách a masových výrobcích. 😝 😝

ajka82
8. okt 2014

baby prosiiiim takuto tvar na brosnicku hladam a nemozem najst ☹ http://blog.giallozafferano.it/chepassione/wp-c...
kujeeem

vlada111
8. okt 2014

@jakelina

@mysiatkoo na ten nugát som často myslela, aj ja by som si prosila 🙂

kubrt
8. okt 2014

@pipka jj všechny jsem si porodila 😝 😝 a všechny s jedním mm 😉 a neboj i ty by jsi to vpohodě dala, jen to musíš zkusit 😀 😀 😀 . Po pravdě - vždycky jsem si přála hodně dětí, ale kdyby mi někdo řekl, že jich budu mít tolik, tukám si na čelo 😕

pipka
8. okt 2014

@kubrt no klobuk dole 😉 u mna to bezpecne uz nehroziiiiii 😅 uz len vzhladom na vek 😝 😉
ale aj tak...na to treba mat aj podmienky, u mna to nepripada do uvahy 😖 ale mat normalneho muza a aspon o 10 rokov menej, tak na tretie by som sa dala ukecat 😅 ale az ked tito dvaja budu v skole 😀

kubrt
8. okt 2014

Všem děkuji za milá slova - jste všechny zlaté. A přidávám z minulého týdne

vlada111
8. okt 2014

@pristela
@mysiatkoo nepoteším vás, to nie je ten istý Globus. Tento u nás je veľkoobchod s vlastnými predajňami, majitelia sú Slováci. Patrí to ku mojim zmluvným partnerom zhodou okolností. Takže tam nebude nič podobné ako v ČR.

lokalistin
8. okt 2014

@jakelina ja som teraz objavila ole biela coko-kupila som, ale este neskusala a moje naj su broskynovy a vajecny liker, citronovy tiez super a jahoda tiez 😉
inac nechcem provokovat 😀 a v zasobe mam aj nugatovy a karamelovy, keby sa sekli plnky, ole to vyriesi 😉
@woman04

govinda
8. okt 2014

kočky, prosím vás, neviete mi poradiť, ako najlepšie spraviť jednoduché bárnky na futbalové ihrisko? Nemusia mať tú sieťku, ale aspoň ten rám, že z čoho alebo ako 😒
Ďakujem krásne za všetky rady 🙂

ajka82
8. okt 2014

@woman04 dakujem krasne, bohuzial mi to nestihne prist na cas :(

woman04
8. okt 2014

@ajka82 skús popozerať na Sashe.sk,alebo bižutérky..určite zoženieš,volá sa to Cameo

https://www.google.sk/search?q=cameo&biw=1025&b...

woman04
9. okt 2014

@lokalistin tak ty si iný agent provokatér 😀 😀 😀 ..poskúšaj,otestuj 😉
@ajka82 alebo zadaj iba Cameo,aj z prívesku sa to dá spraviť...a v BA možno aj na tých stojanoch s bižutériou nájdeš 😉

jakelina
9. okt 2014

@govinda já je dělám z potahu, vyválím válečky a na krabičce nechám sušit a slepuji. Třeba od čaje nebo nějaké takové. Slepuji mřížku jako ta síť a silnější okraje jako rám 😉

sasettka
9. okt 2014

@kubrt je to naozaj krasne mat tolko deti, poznam hned dve rodiny, z muzovej strany, dokonca jeden z nich si vzal za zenu tiez z 9 deti, cize to maju vesele 🙂))

grasie
9. okt 2014

@kubrt máš môj obdiv, ale tak zas je u vás veselo 🙂 u nás tiež a to mám o kúsok menej detí 😝

grasie
9. okt 2014

A pridávam moju včerajšiu, teda, aby som uviedla pravdivo, moja je len s polovice, piekla a plnila ju moja pubiška, ako prekvapko kamoške k 15-tke 🙂

ikula2
9. okt 2014

Ja tiez prispejem vikendovkami