Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
31. okt 2014

@adrika202 to je zlatá sovička 😉

mamcas
31. okt 2014

Tak ganache som dnes skusala a pár veci som zistila 😄 bez tej vrchnej podlozky pri očakávaní to nedam, otacanie je úplne v pohode, no a nato aby bola dokonala potrebujem asi tak okolo priblizne 50 kúskov torticiek 😝
No a druhá na skúšku je mascarpone s cukrom a vajecnym dílerom a teda podľa oblizania prsta to bude mnamkaaaa 😀 dám referencie potom 😉 jaj a to podtym je ganache.

adrika202
31. okt 2014

ženy ganžové ,kukajte co som nasla :D ku mne už jedna cestuje :D
http://www.aliexpress.com/item/Pastry-Dough-Spa...

pristela
31. okt 2014

@adrika202 ooo , a co si sa nepriznala ze ides objednavat 😝 by som sa vtierkla bo ja z tohto neviem ☹

takze holky ak to budete niektora objednavat , prosim vas zakomponujte aj mna do toho nejak 😵 😵

adrika202
31. okt 2014

@pristela šak mna to nenapadlo ,ospravedlnujem saaaa 🙂 ale to vie každy to je lahkeeee 🙂 len nahadžeš do košika a na zaver zaplatíš kartou a ono ti to potom postupne bude chodit ,ak nakupis od roznych predajcov ...

woman04
31. okt 2014

@pristela kľudne napíš,čo potrebuješ..nie je problém.. 😉 ..jediný,dlhá dodacia doba zväčša..
@pipka http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&ini...

adrika202
31. okt 2014

@mamcas 😀 😀 ako vyzerá vaječný díler ?? 😀 😀 😀

jakelina
31. okt 2014

@adrika202 hned bych si objednala, ale je tam vysoké poštovné. Jdu hledat levnější.

adrika202
31. okt 2014

@jakelina tak na sk bolo postovne nieco cez tri eura,ale ine take som nenasla ,len take bez toho drzadla ...to postovne sa mi pri tej cene spachtle nezdalo az tak hrozne najma preto ze na sk toto nekupim 🙂

sticker
31. okt 2014

@adrika202 Nádherná tortička 😵

sticker
31. okt 2014

@mamcas Ja som sa tiež chcela opýtať, čo to je "vaječný díler" 😅

jakelina
31. okt 2014

@adrika202 zkusím se podívat jestli nenajdu u jiného prodejce a když ne, tak objednám. Vychází to na 120 korun, to jde i tak. 😉

muffinka8
31. okt 2014

Zas nešťastný Pooh 😅 čím častejšie ho robím, tým je horší 😀

sticker
31. okt 2014

@muffinka8 Krásna 😵

govinda
31. okt 2014

nie úplne podľa mojich predstáv, ale podarilo sa aspoň takto :D

jakelina
31. okt 2014

A ještě tuhle, taky vypadá dobře http://www.aliexpress.com/item/Pastry-Dough-Spa...
Ale tady u té je taky poštovné.

pipka
31. okt 2014

@woman04 kati aliexpres pre mna ee, ja nemozem odtial objednavat, nemam taku tu platobnu kartu 😝

pipka
31. okt 2014

ja som sa konecne dopracovala k fotaku 😝 😎 tak pridavam foto 😉
tekvica bola velkaaa a tazkaaa, 6,5 kg

mirinecka
31. okt 2014

@jakelina ten prvý link čo si dala mam aj ja už doma, a je super dnes vyskúšam s tím obmaslovať 😉. A ta dlhá strana je ostrá 😊

nika1985
31. okt 2014

@pristela aj ja ti mozem objednat akurat vcera som brala babam babiky 😉

sticker
31. okt 2014

@pipka Tá vrchná je s oblátkou? Nádherná je... Veľmi ma zaujala 😵

akzuzs
31. okt 2014

@muffinka8 jeeej tá je pekná a macko je zlatučký
MOC Ďakujem za páčitka na schody a ďakujem za pochvalu od @pristel ktorá má torty na viac ako na jednotku ,jej sú vždy úchvatné a bezchybné tak som rada . Ale najviac ma teší že oslávenkyňu som šokovala, lebo jej mama si objednala u mňa tortu, poprosila ma aby som zakonponovala 8 symbolov z jej života a zvŕšila to 25 no tak ma napadlo toto a doladila som to detajlami a výsledok ju maximálne prekvapil tak som bola úprimne rada.

larah
31. okt 2014

@muffinka8 peknučká

jachin
31. okt 2014

@pipka no tá vrchná je dokonalá 😵 moja mamina by dala za takú tortu neviem čo, miluje A. Muchu...super, a aj tie farby krásne zladené...

pipka
31. okt 2014

@sticker ano oplatka 😉 ale ja som z nej smutna, lebo ako na potvoru, ked si davam na nej zalezat, tak sa mi ta oplatka trosku zvlnila ☹ ☹ na fotke to az tak nevidiet, ale ja to vidim...a som zufala...ale uz s tym neviem nic spravit, len sa modlit, aby to do rana vydrzalo na oslavu ☹ 😖

pipka
31. okt 2014

@badatt jeeej dakujem 😉

jakelina
31. okt 2014

@badatt nevím, tak se mi zdá kratší na tom Aliexpresu, je tam měrka a na ní je stupnice do 15 cm. Já už jsem si tam objednala za necelých 80,- korun. Já mám jednu podobnou doma, tak na to nespěchám