Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenkapristas
2. nov 2014

Tak som to dobojovala... 🙂 Prvýkrát robený drôtikovaný kvet, tak nič moc teda... Ale bola len pre nás, tak nevadí.

halienka
2. nov 2014

Ahojte babky, tak aj ja moje pridávam, obe boli pre jednu zákazníčku, chvalabohu jednoduché, bo som zas nascípaná, odovzdala som ich už v piatok, tak to je super, mať volný víkend a nerozbordelovanú kuchyňu 😀
Vaše tortičky nádherné všetky, no musím spomenúť @njonja teda čistý úžas, vidno, že si sa kreatívne "dobila" za ten čas čo si netvorila 😀 každá jedna je umelecký kus 😵 😵

lucula73
2. nov 2014

jáj kočky,náááádhernéééééééééééééé všetky torty.........................neviem sa vynadívať 🙂 🙂 🙂 🙂

sasettka
2. nov 2014

@adrika202 paradne 🙂 ta torticka s barbie bola velkostne asi nejaka mensia, ze?
a skore uzdravenie

adrika202
2. nov 2014

@sasettka dakujem ,ano bola len mala 20 priemer a len raz plnena ,chcela som si to len vyskušať a už viem že nabuduce tortu trosku vyššiu a bude ta sukna bohatšia 🙂

badatt
2. nov 2014

@jakelina já jsem si to tam právě objednala i některé věci spolu se sousedkou poprvé tak uvidíme

jakelina
2. nov 2014

@badatt tak pak dej info, jaká je kvalita. 😉

jakelina
2. nov 2014

Holky od příštího týdne v Lídlu levné ty jejich 52% čokolády, vajíčka a prostě věci na pečení. Na Slovensku to bývá o týden později, tak si to hlídejte.

pipka
2. nov 2014

@jakelina aj u nas od zajtra 😉
http://www.lidl.sk/sk/ponuka.htm?id=389

ja idem na salkoooo 😀 😎

mirinecka
2. nov 2014

@pipka @jakelina už chystám mužovi zoznam, čo nakúpi :D len na Sk sa v akcii nejaké iné čokolády a neviem či sú tak dobré ako tá 52%

mirinecka
2. nov 2014

@jakelina ja najkupujem z aliexpres už takmer rok, niektoré veci sa oplatia :D, mám z tade aj silikonové krajky aj žilkovače alebo vykrajovače, najnovší mám ten strieborný nôž čo je na ganache a super sa s tím aj obmaslovávalo 🙂. Niekedy im to ale trvá dosť dlho, už som pár vecí reklamovala kvôli dodaniu a vždy vrátili peniaze, alebo tovar neprišiel vrátili my peniaze a potom neskôr prišiel aj tovar 😀

maya30
2. nov 2014

@pipka co ty, ale ja nevladzem z tej tvojej muchy 😀 😀 😀

jakelina
2. nov 2014

@mirinecka mně zatím přišlo všechno, objednávám už asi třicátou věc a zklamaná jsem byla jenom jednou z trička, že mi poslali o číslo větší. Jinak vše v pohodě.

mirinecka
2. nov 2014

@jakelina mňa už v niečom sklamali ale vždy som vyreklamovala a nejakú čiastku mi vrátili :D, hlavne som zo začiatku objednávala oblečenie deťom, a môžem povedať že tie veci sú kvalitnejšie ako u našich Číňanov aspoň čo sa farieb týka, tak vôbec nepúšťali :D

jakelina
2. nov 2014

@mirinecka já bych to asi neuměla vyreklamovat, jsem ráda, že objednám, zaplatím a tím moje schopnosti končí 😀 😀 😀

vejapa76
2. nov 2014

ahojte - krásne torty. pozerám stranu za stranou a nemôžem sa vynadívať. môžem ja - príležitostná cukrárka otázočku? poradíte mi prosím čím zafarbiť marcipán na čierno? ďakujem

katarina51
2. nov 2014

@sasettka krááááásan, tie postavičky sú super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
3. nov 2014

@vejapa76 nejlepší je gelová extra černá barva

mia114
3. nov 2014

ahojte
babulky naaaaadherne torticky fakt klobuk dole 😵 😵 a tolke mnozstva co peciete , len kukam stale.
ja mam na tento tyzden len jednu 😅 a daĺsi len dve 😅 ale mne to uuuplne staci popri praci 😝

chcem sa opytat , z toho alien expresu ste si objednali aj silikonku na krajku? chcem si nieco objednat a neviem aku krajku, alebo si mam radsej objednat od inakadial?
@pipka ty mas odkila tu zelenu co ste robili na stretku na nej?
diiik

mia114
3. nov 2014

Jaj co to pisem jasne ze aliexpres hehe

vejapa76
3. nov 2014

@jakelina Ďakujem. A prosím, kde ju dostanem kupiť? ...zatial som používala len tekuté a práškové farbivá. Gélové som nikde nevidela.

sticker
3. nov 2014

Ahojte babenky. Prosím vás, to mascarpone 500g z Lidl je porovnateľné s tým malým 250g? U nás dnes nemali to 250g a 500g posledné 😠 😒 ☹ Tak som ho vzala, no je to málo. Až mi zle ostalo, keď som tam nič nenašla. A to mám dve torty s mascarpone plnkou. Oni asi ani to malé neobjednali, keď bolo na akciu veľké ☹

jakelina
3. nov 2014

@vejapa76 v nějakém shopu a nebo pokud jsi z většího města, tak tam bude nějaká prodejna pro cukráře.

vejapa76
3. nov 2014

@jakelina ďakujem, skusim popozerať.

pipka
3. nov 2014

@mia114 maji ja som ju kupovala na dlhacoch v cukrarskych 😉 teda jednu som dostala od svagrinky a druhu som si kupila tam, mali ich bud pas za 8,90 alebo celu velku za 19,50 😉

mysiatkoo
3. nov 2014

baby PROSIM... kokosovy krem pre alergika na bielk. ziv. povodu - teda vsetko len rastlinne.... da sa daco? da sa vobec zohnat daky puding napr. pre takuto dietu? zatial som mala len celiakiu a bezlaktozu, tak som tak troxu v pomykove

jenn44
3. nov 2014

baby robím zo smartflex velvet, ale mám objednávku na marcipán... prosím ako ho spravím, ako sa s ním pracuje, viete mi poradit?? Dakujem

jakelina
3. nov 2014

@mysiatkoo pudink můžeš uvařit v sojovém, mandlovém nebo nějakém obilném mléce a samotný pudink asi nic živočišného původu neobsahuje, ale netuším. 😲 😲 😲

mysiatkoo
3. nov 2014

@jakelina jaaaaaaaaaaj jasne, to je fakt, tam by mal byt asi len daky skrob, tak to by mohlo byt v poho ... si ma ukludnila 😉

jakelina
3. nov 2014

@mysiatkoo já si taky myslím, vím že některé nejsou bezlepkové, to jsem studovala, že je na to třeba dát pozor. Ale živočišného by snad nic obsahovat neměl. 😉