Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
9. nov 2014

@mysiatkoo krasne krasne krasne, hold ked vie niekto malovat 🙂 tie potiahnute podnosy su super!
@maya30 kasli na depky, torticky mas uplne top! genialne! sila dojde najar so slnkom 😀 😀
majka ako sa robia tie akoby drevene prutiky? je to len drotik obaleny hnedou paskou?
@dagmarmustafa opat nadhera!
@lokalistin krasne ti vysla ta torticka

ajka82
9. nov 2014

Ahojte, ja pridam skromne zas len 2 torticky, jedna dnes, jedna minuly tyzden,...viac sa mi ozaj nedalo a aj to som jak mechom udereta 🙄 ale hlavne, ze zastial vsetky skusky som urobila 😝 a od 1.12. by som mala mat zmenenu pracovnu zmluvu na inu poziciu 😵

pipka
9. nov 2014

@mysiatkoo ta sovickova je supernaaaaa 😵 kraasne farby, presne moje 😵 🙂 🙂

pipka
9. nov 2014

@lokalistin krasne si to zladila k tym satockam 😉 ako si farbila tu namornicku modru? mne nikdy taka krasne tmava nevysla 😅 🙄 vzdy bola svetlejsia, nez som potrebovala 😠 ☹

mala si gelovku, ci si namiesavala? 😕 😉

lokalistin
9. nov 2014

@mysiatkoo dakujem, a ty zas nadhera a velikanske plus odomna za nadhernu podlozku a to malovanie-genialne

lokalistin
9. nov 2014

@pipka dik, je tam tolko farby, ze az tiez som to nemohla zafarbit, davala som royal od wilton, trochu extra ciernej od sugar flair a trochu grape violet od sugar flair, ale fakt moc farby, ze mi ta blba jednotka za tyzden poriadne nevytvrdla furt je mäkka

lokalistin
9. nov 2014

@sikag dakujem

hrablica
9. nov 2014

Posledná vikendova za mnou konečne 😀 2,7kg tatovi k narodeninkam, orechovy korpus, čoko-orechový krém 🙂

sollange
9. nov 2014

@sasettka super,ďakujem za tip.

sollange
9. nov 2014

Moja dnešná,teraz si ju odniesli,ale žiadna reakcia-nič.Musela som sa spýtať,či sú spokojní.To je potom taký blbý pocit celý deň. 😒

sollange
9. nov 2014

a tu je tá fotka 🙂

zuzu188
9. nov 2014

Taka nepodarena...

sikag
9. nov 2014

jedna taka vacsia stvorcova 🙂 bola z 2 kusov tak som sa s nou bala manipulovat a uz som ju nedala radsej na potiahnutu podlozku. skoda... ale aspon stencil super vysiel 🙂

sikag
9. nov 2014

@haannka @maya30 @ikula2 @pipka chcela som objednat tu stierku, ale potvory si na to uctuju postovne na kazdy kus.... takze sa nepodelime :-/ tym padom si to moze zobrat kazdy sam. skoda

maya30
9. nov 2014

@sikag no teeda ten damask je nenormalny 😲 aj ja chcem take nieco vyskusat, ako si to robila ? Na cierny potah biely stencil ? A z coho ?
Tie moje prutiky su drotiky obalene hnedou paskou a za stierku sa netrap, maju tam mat vypredaj, tak kupim aj daco ine 😉

maya30
9. nov 2014

@lokalistin drotik obaleny hnedou paskou 😉

maya30
9. nov 2014

@mysiatkoo krasne farebne vsetky ! Akym stetcom malujes? Tie cierne kontury su super tenucke, mne by sa triasli ruky 😅

pristela
9. nov 2014

uzasne tortusky ste popridavali, radsej ani nemenujem 😅 bo by to bolo na dlho 😀
ja mala tento vikend take pre mna ee torty, strasne sa mi ani do jednej nechcelo + este tie mini tiramisu cokoladove, no prosto vikend nula bodov pre mna

cat
9. nov 2014

Ahojte. Kočky prosím vás, nemáte niekto v PC inšpirácie na tortu pre hokejového fanúšika Slovan klubu? Ďakujem..

sikag
9. nov 2014

@maya30 dakujem 🙂 cierny potah a biele stencils, robila som bielkovou polevou podla danky @dm1. som sa bala dat hrubsiu vrstvu, lebo minule mi to nerobilo dobrotu, ale vidim ze som mala predsa len to menej zotriet, lebo potah nebol smart a trosku sa to casom na tych tensich miestach roztopilo... no na hranatu sa stencils robi super 🙂 na okruhlu mi to tak pekne nedrzalo

sikag
9. nov 2014

@pristela naaadhera 🙂 ze ee torty 😀 😀

pipka
9. nov 2014

@sikag ta je naaaadhernaaaaaa 😎 😵 😵 😵 to ako si robila tie boky? 😕
a podlozka je z coho? ze je taka leskla? 😉
uzasne cele dokopy 😎 😎 😎

pipka
9. nov 2014

@pristela ta beziaca teta je nenormaaaalna 😵 😵 😵 😎

pipka
9. nov 2014

babulky pls nemate niekto naaahodou ulozene nejake detske tortusky s baletkou? ale takou nie s real tvarou prosiiim 😅 😅 😀 take detske, jednoduche 😵

maya30
9. nov 2014

@sikag a ako si nadpajala vzor ? Nerozmaze sa ti to co uz je urobene ? Vies ako myslim - ked prilozis sablonu k tomu co uz mas hotove...vobec nevidim spoje, tak si nie som ista ako sa to vlastne nadpaja

maya30
9. nov 2014

@pristela bohovska je ta bezkyna 😵 raz som take daco robila a hrozne nestabilne to bolo, ten moj sa kyvkal na tej jednej nohe, ani neviem ci prezil prevoz 😝

sikag
9. nov 2014

@pipka tie boky to je sablona na stencils zatiahnuta bielkovou polevou. no a podlozka je normalna domaca kovova, som sa to bala prenasat na nejaku peknu potiahnutu, snad mi ju este vratia xixi
@maya30 🙂 🙂 nevidis lebo som to nenadpajala, mam taku obrovsku stencils a jednu mensiu, tu som pouzila tu veliku a nadpajali sa iba hrany. ale ked nadpajam tak si to necham najprv uschnut, do 20 min to je suche a potom nanasam vedla toho

sikag
9. nov 2014

@maya30 len je ta torta taka smutna, mala by som ist viac do farieb na kvetoch.... som skusala prvy krat drobne kvietky pospajane 🙂 ale mam sa co ucit este 🙂
majka prosim ta tie drobne vykrajovacky na male kvietky a ten zilkovac okruhly, to kde dostanem?

pipka
9. nov 2014

@sikag a tu bielkovu si robila v akej hustote? ako na medovnicky? netieklo to? ci nejaku hustejsiu si spravila?