Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
10. nov 2014

ahojte, tak pokus o ganaz sa celkom podaril, torticku si zelalai podla obrazku.

sikag
10. nov 2014

@mia114 no vidis, supeeeer!

sikag
10. nov 2014

@jakelina nevadi ze nemenujes, my to vsetky berieme osobne 😀 😀

sikag
10. nov 2014

inak baby, neda mi sa nepodelit o dnesnu informaciu. Bola som v galante, som sa rozpravala v cukrarni s jednym majitelom a ten mi zacal rozpravat nasledovne (nevediac o tom ze aj ja peciem), ze ho kontaktovala STV ze rozbieha novy projekt, ze si objednava torticky u domacich cukrarok a skrytou kamerou ich nataca a takto chcu vela ludi pochytat a odkryt, Chceli od neho aby nabonzoval nekych co pecu nacierno. Chystaju nejaku hodinovu relaciu o tejto problematike. No neviem nakolko je to pravda, este stastie ze vsetky tu pecieme iba pre rodinu 😀 😀

timuss
10. nov 2014

@sikag OMG...to už fakt nemohli vymyslieť nič lepšie?????.....nebola by škoda šíriť túto informáciu aj ďalej, nie?

mia114
10. nov 2014

@sikag no a fakt sa velmi dobre potahuje taka torta, ovela lepsie nez maslova, tak som rada ze som to na stretku videla 😉

mysiatkoo
10. nov 2014

@denisak77 privadzas ma do rozpakov 😕 dakujem

mysiatkoo
10. nov 2014

@sikag parada.... keby radsej vymyslali ako tuto cinnost zlegalizovat... nemyslim, ze by sa niekto snazil obxadzat to v pripade, ze by sa dalo bez tyx nezmyselnyx byrokratickyx poziadaviek robit to oficialne 😠

nika1985
10. nov 2014

@lucula73 ahoj recept je niekto tu v teme od denisky len som zmenila muku inak vsetko ostalo. Momentalne nemam kedy ale vecer ti ho mozem pisnut.

mimcak
10. nov 2014

@lucula73, @ jakelina Ďakujem Vám pekne aj všetkým ostatným za páčitka 😵 😵 😵 a ja mám túto vykrajovačku na orchideu. Už ju mám dlhšie vyše roka,niekto mi ju tu tiež poradil,ale nevedela som ju robiť,ale už som nato prišla,síce možno niesu dokonalé ,ale tak podobali sa 😀 😅 link http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/hh-cymbid...

grasie
10. nov 2014

@sikag to jak hon na čarodejnice, jak keby sme vrahyne boli 😲

pipka
10. nov 2014

@sikag a ako im asi tu skrytu kameru domov daju? 😕 😅 ci ako to u neho maju tu skrytu kameru..ci ako? 😝 😖
nejako mi to cele nie je jasne 😖
kurnik, uz zas nevedia, do coho by rypali, tak do mamiciek, co si k tej almuzne privyrabaju a pecu jednu tortu tyzdenne 😠 😠 🙄 hnus 😝

mysiatkoo
10. nov 2014

@pipka predpokladam, ze si budu natacat skor nejaku odovzdavku alebo cosi take... jooj tak by som im od srdca volaco k tomu..............

pipka
10. nov 2014

@mysiatkoo napodobne... 🙄 😝 🙄

sikag
10. nov 2014

@mysiatkoo @pipka no napodobne.... a ja mam zrovna teraz nejaku pani z BA co ju nepoznam tak mam taku stisnutu ritku 😀 😀

sasettka
10. nov 2014

@grasie upalia nas na hranici 😀

ale fakt je to pritiahnute za vlasy.... a aj ja som hned pozerala do diara, ci tam mam dakoho cuzdieho, nastasticko ee 😅

mysiatkoo
10. nov 2014

@sikag je to hovadina... naozaj vacsina tortickarok ma 90% zakaznikov z okruhu rodiny alebo znamyx... a tyx 10% stejne neurobi rocne ani omylom taku trzbu, aby to bolo na nejaky pravny postih podla mna.... takze uplne zbytocny humbuk 😝 alebo sa strasne mylim 😀

muffinka8
10. nov 2014

@mysiatkoo @sikag baby ja 90% ľudí ktorým pečiem vôbec nepoznám. Ale je pravda, že veľa z nich sú stály zákazníci 😅 čo sa vracajú, alebo potom ich známy.
Ak by tá relácia mala byť na to aby sme to mohli robiť legálne tak nech sa páči a nemusia tú kameru ani skrývať 😀

luciahromadkova
10. nov 2014

@pristela Dakujem pekne 😉

lucula73
10. nov 2014

@mimcak musím sa na to odhodlať ,ja nie som teda na kvety vobec,.ale dačo nové by to chcelo...ďakujem 🙂

lokalistin
10. nov 2014

moja rychlovka zbuchnuta popri mekaci sroby su male, ale druhe by uz nestihli vytvrdnut a ani sa mi uz nechcelo, 2 tyzdne bez volna, dneska zaspim asi jak babätko

pristela
10. nov 2014

@lokalistin zena, tebe uz inak ide to ganache, aj tato aj ta torta pred tym krasne rovnucka , ziadne tvoje staznosti na bachrate 😀 uuuzasne ich mas a tato modra ako podla pravitka, teda nechapem co to je , ale ma to kraaasnu farbu, uzasne hrany a suprovu "striebornu"

lucula73
10. nov 2014

kočky,prosím.....nerobili ste niektorá peknú tortu knihu,zatvorenúúúúúúúúúúúú aj s kvietkami dákymi?.................neviem vobec,akaé kvety tam mám dať,kniha má byť hnedá 😝

lokalistin
10. nov 2014

@pristela ???????? ty brdo, normalne sa mi kolena roztriasli-moooc dakujem-to vis odkedy mam stierku 😉, este mi chyba ta "podlozka" co si Evka dava navrch ale ide to aj tak, len este to poriadne potiahnut aby tie hrany aj vidiet bolo 😉 sak co by som ja robila bez tejto temy ;-* an alle
je to nejaka suciastka, co robia v jednej firmy tu na ulici, pre sefa firmy, do ktorej z nasej firmy uz odislo asi 14 zamestnancov 😀
strieborna je sprej na tie platnicky sa mi uz minul tak som nimi len suchsla po servitke, kde som to striekala, nech sa to zafarbi a modru som zmiesala, co zostalo z tej mackovej s bielou a vyslo toto-celkom sa podoba 😉

vsetkym velka vdaka za paci sa mi 😉

muffinka8
10. nov 2014

@lucula73 ja mám v albume takú jednoduchú čo som odkukala od Danky 🙂

anetus
10. nov 2014

Ahojte, prosím vás viete mi poradit ako potiahnuť tortu v tvare jin a jang (aby boli casti oddelene)? Videla som tu vela fotiek ale nenasla som ziadne video ani nic podobne, tak by som bola vdacna za akukolvek radu 🙂

pristela
11. nov 2014

@lokalistin 😀 😀 ty si maska 😀

jakelina
11. nov 2014

@anetus Upečeš kulatý korpus, rozkrojíš na dvě slzy a pak každou zvlášť potáhneš a dáš na podložku k sobě.

nicoletta77
11. nov 2014

@lucula73 aj ja mám v albume tri hnedé zatvorené knihy

woman04
11. nov 2014

@sikag to už fakt nemajú čo na robote??..koledujú si,aby im nejaká cukrárka niečo pekné povedala??..všetky to robia popri robote,rodine,na úkor spánku,za minimálnu odmenu,viac menej pre radosť z pečenia a oni idú spraviť reláciu,akoby si z toho baráky stavali...och ☹ 😠 ..veď bez povinnosti podať daňové priznanie môže človek zarobiť okolo 1900€ za rok..a to neviem,či dievčatá,čo upečú jednu,dve torty za týždeň dosiahnu...a ak by chceli ísť po hygiene,tak tú má doma väčšina isto lepšiu,ako v prevádzke a o kvalite surovín ani nehovorím...to by museli ísť po všetkých umelkyniach na sasche,FB a pod....jedine,že chcú ukázať krásu a dokonalosť vzhľadu a chuti v domácich podmienkach 😅 😵